اخبار سیاسی

عصبانیت قطر از اظهارات مقام اماراتی درباره عربستان

فارس نوشت: یک مقام قطری در واکنش به سخنان وزیر مشاور امارات در تمجید عربستان سعودی، تأکید کرد که تاریخ هرگز تصمیمات ظالمانه چهار کشور علیه قطری ها را فراموش نخواهد کرد.

21 تیر 1399

ماجرای 14 روز بیهوشی رییس اورژانس در پی ابتلا به کرونا

رییس اورژانس کشور خدمات اورژانسی ارائه شده در بحران کرونا و همچنین ماجرای ابتلای خود به این بیماری را تشریح کرد.

14 تیر 1399

رفتارهای مداخله جویانه آمریکا مخل امنیت منطقه است

روسای جمهور ایران و چین عصر امروز در مورد مقابله موثر در برابر شیوع ویروس کرونا، همکاری های راهبردی و رفتار های مداخله جویانه آمریکا در منطقه با یکدیگر گفت وگو کردند.

11 تیر 1399

واگذاری سهام دولت به روش ETF؛ حل مسئله کوتاه مدت و ایجاد مسائل در بلندمدت

با توجه به مصوبه هیئت دولت مبنی بر واگذاری سهام بعضی از شرکت های دولتی به روش ETF، مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی به نقد و آنالیز این تصمیم دولت پرداخته است. پذیره نویسی صندوق های قابل معامله ETF متشکل از سهام دولت در 9 بانک از 14 اردیبهشت شروع می گردد.

10 تیر 1399

یادداشت سفارت ایران به وزارت خارجه اوکراین درباره شرایط خوابگاه ها و بازگشت دانشجویان ایرانی

سفارت ایران در یادداشتی به وزارت خارجه اوکراین خواهان آنالیز شرایط و رسیدگی به امور خوابگاه های دانشجویان ایرانی و تسریع در بازگشت دانشجویان به ایران شد.

7 تیر 1399

عمان: نباید سناریوی سوریه در لیبی تکرار گردد

وزیر خارجه عمان روز سه شنبه در مصاحبه ای هشدار داد که نباید سناریوی سوریه در لیبی تکرار گردد.

5 تیر 1399

لوشامپیونه لغو شد

یک رسانه فرانسوی خبر از لغو رقابت های لوشامپیونه به دلیل شیوع ویروس کرونا داد.

3 تیر 1399

دستورالعمل هیات امنایی شدن موزه ها در دست تدوین

ایسنا - معاون میراث فرهنگی وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی می گوید: دستورالعمل های اجرایی برای شروع طرح هیات امنایی شدن 21 مجموعه ملی کشور توسط وزارتخانه در حال تدوین است و بعد از تایید وزیر میراث فرهنگی، ابلاغ می گردد و به مرور دیگر موزه...

1 تیر 1399

شوکه شدن کانادایی ها از رویدادهای آمریکا

نخست وزیر کانادا به انتقاد از نژادپرستی در ایالات متحده پرداخت و از شهروندان کشورش خواست تا با وحدت در کنار هم در مقابل انزجار نژادی بایستند. وی گفت: مردم کانادا با وحشت و ترس شاهد ناآرامی ها در ایالات متحده هستند.

31 خرداد 1399

مدیر آزمایشگاه ووهان فراوری ویروس کرونا را رد کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایندیاتودی، وی در مصاحبه با تلویزیون دولتی چین امکان هرگونه نشت ویروس و باکتری از آزمایشگاه این مؤسسه در شهر ووهان به محیط خارج را رد کرد و اضافه نمود با توجه به رعایت پروتکل های سختگیرانه امنیتی چنین رخدادی محال است.

29 خرداد 1399

منحنی شیوع کرونا در آلمان با کاهش قرنطینه اوج گرفت

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در آلمان با کاهش تمهیدات محافظتی و قرنطینه، افزایش یافته است.

28 خرداد 1399

مرکل اولین گام جهان پساکرونا را اجرایی کرد

ایرنا نوشت: دولت آنگلا مرکل صدراعظم آلمان روز یکشنبه و در نخستین گام خود به سوی جهان پساکرونا، به فروشگاه ها و مغازه های کوچک اجازه داد پس از یک دوره تعطیلی با هدف جلوگیری از شیوع کرونا، به فعالیت عادی بازگردند.

27 خرداد 1399

خبرنگاران طرح پلکانی دولت انگلیس برای عبور از شرایط قرنطینه

لندن - خبرنگاران - دولت انگلیس طرحی را برای عبور از شرایط قرنطینه در سه فاز مختلف آماده نموده که بر اساس آن مدارس و بعضی فروشگاه ها با حفظ رعایت فاصله ایمنی تا سه هفته دیگر مدارس بازگشایی خواهند شد.

25 خرداد 1399

پاکستان: برای برداشته شدن تحریم های ایران تلاش خواهیم کرد

وزارت خارجه پاکستان خاطرنشان کرد: به عنوان یک همسایه از مشکلاتی که تحریم ها برای ایران ایجاد می کند آگاه هستیم و برای برداشته شدن آن تلاش خواهیم کرد.

25 خرداد 1399

سایه روشن کارنامه الکاظمی

یک تحلیلگر مسائل عراق می گوید معیار های روشنی برای ارزیابی نامزد نخست وزیری عراق وجود دارد.

23 خرداد 1399

خبرنگاران سه هزار تبلت بین دانش آموزان مناطق محروم خوزستان توزیع می شود

اهواز - خبرنگاران - استاندار خوزستان گفت:سه هزار تبلت به صورت رایگان بین دانش آموزان مناطق کم برخوردار این استان توزیع می شود تا امکان بهره مندی این دانش آموزان از کلاس های درس مجازی فراهم شود.

19 خرداد 1399

تسهیلات مالی، شامل اشخاص حقوقی هم بشود

رییس اتاق بازرگانی ایران در نامه ای جدید به رییس جمهوری ضمن قدردانی از بعضی سیاست های حمایتی دولت برای اقتصاد، از او خواست معافیت های در نظر گرفته شده برای اشخاص حقیقی به اشخاص حقوقی نیز عرضه گردد.

15 خرداد 1399

بخش پایانی، حکومت داری در ترکیه و دنیا در دنیای پساکرونا

به شرایط بخش درمان و سلامت خصوصی بنگرید٬ خواهید دید که بسیاری از بیمارستان ها و حوزه های درمانی خصوصی٬ محل سرمایه گذاری و درآمدزایی در دست دوستان و نزدیکان سران حزب عدالت و توسعه است.

9 خرداد 1399

ترامپ: هفته آینده مبتلایان به کرونا در آمریکا افزایش خواهند یافت

رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری روزانه خود گفت که هفته آینده تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور افزایش خواهند یافت.

8 خرداد 1399

تولید تجهیزات الکترونیکی مورد نیاز بیمارستانی

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از تولید تجهیزات الکترونیکی مانند دوربین های حرارتی و مانیتور و موارد مشابه مورد نیاز بیمارستان ها خبر داد.

7 خرداد 1399
تعداد: (221)