فرهنگ و هنر

مجوز جذب دانشجو از سوی وزارت علوم صادر نشد ، تصور نادرست وزارتخانه از شیوه استاد شاگردی

معاون آموزشی دانشگاه استاد فرشچیان گفت: وزارت علوم با شیوه استاد شاگردی دانشگاه استاد فرشچیان مخالفت کرد، به همین منظور مجوز جذب دانشجو در ترم بهمن ماه سال 98 این دانشگاه را صادر نکرد.

12 فروردین 1399

شهر برتر مدیریت گردشگری معرفی می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ششمین جلسه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که با شرکت دستگاه های عضو از جمله وزارت کشور، سازمان راهداری، پلیس راهور، تعزیرات حکومتی کشور، امداد و نجات...

9 فروردین 1399

23نفر تازه ترین مهمان خانه ها در دوران قرنطینه

فیلم سینمایی 23 نفر به کارگردانی مهدی جعفری و تهیه کنندگی مجتبی فراورده از دیروز در شبکه توزیع نمایش خانگی نهاده شد.

7 فروردین 1399

عادت های مضر که خواب راحت را از چشمان شما می دزدند!

در مطلب زیر به عادت های روزانه ای می پردازیم که باعث مختل شدن خواب شما می شوند.

29 اسفند 1398

وظیفه ام دفاع از ایران است، نه ظریف، به من دروغ نبندید

وزیر امور خارجه گفت: اعتقاد دارم وزارت خارجه باید بالاتر از سیاست داخلی عمل کند اما متاسفانه ما را وارد سیاست داخلی کردند و این به ضرر کشور است.

28 اسفند 1398

ثبت جهانی مسجد تاریخانه و مجموعه چشمه علی دامغان تسریع گردد

محمدرضا خباز در تبادل نظر با خبرنگاران ضمن تاکید بر اینکه دامغان از نظر قدمت، میراث فرهنگی و ابنیه مهم تاریخی جزو برترین شهرهای کشور است، گفت: این شهرستان از لحاظ داشتن آثار تاریخی و فرهنگی متعدد رتبه نخست را در سطح استان سمنان دارد.

23 اسفند 1398

برای نگین توپخانه خواب های طلایی دیده اند

برای چهلمین سال شروع به کارشان، تصمیم گرفته اند قدیمی ترین بنای ساخته شده برای فعالیت بانک در کشور را به موزه تبدیل نمایند، پس با یاری یک موزه دار، نخست به سمت ایجاد موزه ای موقت رفته اند، تا در ادامه طرح و با برنامه ریزی گاوصندوق بانک را به موزه...

19 اسفند 1398

اثر تاریخی پنج برکه در گراش استان فارس محوطه سازی می گردد

مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان گراش گفت: اثر تاریخی پنج برکه با مشارکت شهرداری و نظارت اداره میراث فرهنگی شهرستان در حال محوطه سازی است.

14 اسفند 1398

کشتی سانی جهت انتقال مسافران ایرانی از شارجه در بندر شهید باهنر پهلو گرفت

خبرنگاران/هرمزگان مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: جهت حفظ سلامت در برابر ویروس کرونا 589 مسافر ایرانی حاضردر کشور امارات متحده توسط کشتی سانی وارد بندر شهید باهنر بندرعباس شدند.

13 اسفند 1398

شش دانگ به نام هنرمندان

بوی چرم گاوی و رنگ روغن پیچیده در عطر عود است. ویترین مغازه ها پر از نقش و نگار زیباست. یکی چوب می تراشد و هنرجویی چند قدم آن طرف تر قرنیه چشم را روی برگه برای چندین بار به روش سیاه قلم تمرین می نماید و در این میان گروهی هنرجو وسط پاساژ در ورکشاپ نقاشی استادشان...

8 اسفند 1398

دستگیری 4 حفار غیرمجاز در تویسرکان

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان از دستگیری چهار نفر حفار غیرمجاز در شهرستان تویسرکان اطلاع داد.

7 اسفند 1398

عضو تازه گینس ، حدس زدن نام 129 کتاب با شنیدن فقط یک جمله

نوجوان 14 ساله انگلیسی با حدس زدن نام 129 اثر ادبی بر اساس نخستین جمله هر کتاب نام خود را وارد کتاب رکوردهای گینس کرد.

6 اسفند 1398

ضرورت نهادینه شدن مسئولیت های اجتماعی در صنعت جدید گردشگری

خبرنگاران/یزد عضو هیات علمی دانشکده مدیریت گردشگری دانشگاه علامه طباطبایی تهران به ضرورت ارتقای مسئولیت های اجتماعی در صنعت جدید گردشگری تاکید نمود و آموزش زبان مادری هر قوم را بنیادی ترین و اساسی ترین آموزه ذی نفعان و مدیران گردشگری برای آموختن فرهنگ...

3 اسفند 1398

پاسخ رئیس هیأت مدیره خانه سینما به عذرخواهی صداوسیما

رئیس هیأت مدیره خانه سینما پس از واکنش مدیر روابط عمومی صداوسیما و این که اظهارات کارشناس یک برنامه تلویزیونی را خلاف موازین اخلاقی دانسته بود، ضمن تشکر، ابراز امیدواری کرد که برخورد منطقی و متین مدیران صداوسیما ادامه داشته باشد.

1 اسفند 1398

اقامتگاه اسکی بارین در شمشک؛ بنایی اسکیمویی

انیمیشن پینگو را بیاد می آورید؟ همان پنگوئنی که با خانواده و برادر کوچکترش در خانه ای برفی به شکل نیم کره زندگی می کردند. خانه ای که برای ما تداعی کننده خانه اسکیموها بود. حالا تصور کنید یکی از همین خانه های اسکیمویی را در ایران ببینید!

28 بهمن 1398

دکوراسیون خانه به شکل ال (L)

چیدمان خانه به صورت درست و اصولی یکی ازترفندهای مناسب برای داشتن منزلی زیباست.

27 بهمن 1398

خانمها از سفر کردن به تنهایی، نترسند!

شاید زمانی که یک خانم می خواهد به تنهایی سفر کند، همه توجهات به یک مسئله معطوف می گردد که چطور یک خانم تنها می تواند یک سفر ایمن داشته باشد. انتقاد از این مسئله در بسیاری از جوامع، فرهنگ ها و خانواده ها مسئله ای اجتناب ناپذیر است. اما آنچه که مسلم است سفر...

24 بهمن 1398

نامزد های نمایشنامه نویسی تئاتر فجر معرفی شدند

تعداد 7 نمایشنامه نامزد دریافت جایزه بخش مسابقه نمایشنامه نویسی سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر شدند.

20 بهمن 1398

موانع ورود گردشگران عراقی به ایران برطرف می گردد

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی گردشگری و وزیر گردشگری و میراث فرهنگی عراق طی نشستی در زمینه امضای سند تفاهم همکاری در راستای رفع شدن موانع و ساماندهی ورود گردشگران عراقی به ایران مذاکره کردند.

19 بهمن 1398

فیلم و تصاویر ، جزئیات ملاقات وزیران امور خارجه ایران و عمان

وزیران امور خارجه ایران و عمان بر روابط برادرانه، ممتاز و راهبردی دو کشور تاکید و در مورد آخرین تحولات منطقه ای گفت وگو و گفتگو کردند.

19 بهمن 1398
تعداد: (127)