صنایع دستی

دستورالعمل هیات امنایی شدن موزه ها در دست تدوین

ایسنا - معاون میراث فرهنگی وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی می گوید: دستورالعمل های اجرایی برای شروع طرح هیات امنایی شدن 21 مجموعه ملی کشور توسط وزارتخانه در حال تدوین است و بعد از تایید وزیر میراث فرهنگی، ابلاغ می گردد و به مرور دیگر موزه...

1 تیر 1399

شروع بازسازی سایت موزه شادیاخ در نیشابور

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور گفت: بودجه احیا و بازسازی سایت موزه شادیاخ در پی سفر رئیس جمهوری واریز و مراحل کار آغاز شده است.

29 خرداد 1399

کتیبه های وقف نامه بازار تاریخی ری بازسازی می گردد

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ری گفت: دو کتیبه قاجاری وقف بازار ری، با اعتبار 250 میلیون ریال بازسازی می گردد.

26 خرداد 1399

لغو مجوز یک دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در همدان

معاون گردشگری استان همدان از لغو مجوز یک دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری خبر داد.

16 خرداد 1399

شروع بازسازی مسجد جامع بروجرد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از شروع فصل جدید بازسازی مسجد جامع بروجرد اطلاع داد.

11 خرداد 1399

20 ایده جالب برای کسب و کارهای لاکچری

خیلی ها دوست دارند پول زیادی بدست آورند و در کوتاه مدت، شهرت و اعتباری کسب نمایند. اگر چه این قانون کسب و کار است که درامد بالا و شهرت زیاد، احتیاج به صبوری و کار و کوشش خستگی ناپذیر دارد و هیچ میلیاردری و هیچ سلبریتی، حتی سلبریتی های الکی غیر هنرمند (مثل...

11 خرداد 1399

معرفی 17مورد از برترین جاذبه های کشور تایلند

برترین جاذبه های تایلندتایلند محبوب ترین مقصد گردشگری در جنوب شرقی آسیای است و دلیل خوبی هم برایش وجود دارد شما می توانید تقریبا هر چیزی که می خواهید در این کشور پیدا کنید: سواحل آبی کریستالی، جنگل های انبوه، غذای عالی، هتل های ساحلی به نسبت ارزان قیمت...

1 اردیبهشت 1399

دستگیری 2000 نفر در رابطه با جرایم میراث فرهنگی در سال 95

فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی با تأکید بر اینکه این یگان عزم جدی برای جلب مشارکت های مردمی و آموزش همگانی در حوزه حراست از میراث فرهنگی داشته است از کشف حدود نیمی از اشیاء تاریخی قاچاق در امسال با مشارکت های مردمی اطلاع داد.

29 فروردین 1399

دستگیری حفاران غیرمجاز آثار تاریخی در کلاله

خبرنگاران/گلستان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از دستگیری حفاران غیرمجاز در محوطه تاریخی واقع درجنگل های کروک پیشکمر شهرستان کلاله خبر داد.

26 فروردین 1399

مجوز جذب دانشجو از سوی وزارت علوم صادر نشد ، تصور نادرست وزارتخانه از شیوه استاد شاگردی

معاون آموزشی دانشگاه استاد فرشچیان گفت: وزارت علوم با شیوه استاد شاگردی دانشگاه استاد فرشچیان مخالفت کرد، به همین منظور مجوز جذب دانشجو در ترم بهمن ماه سال 98 این دانشگاه را صادر نکرد.

12 فروردین 1399

شهر برتر مدیریت گردشگری معرفی می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ششمین جلسه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که با شرکت دستگاه های عضو از جمله وزارت کشور، سازمان راهداری، پلیس راهور، تعزیرات حکومتی کشور، امداد و نجات...

9 فروردین 1399

ثبت جهانی مسجد تاریخانه و مجموعه چشمه علی دامغان تسریع گردد

محمدرضا خباز در تبادل نظر با خبرنگاران ضمن تاکید بر اینکه دامغان از نظر قدمت، میراث فرهنگی و ابنیه مهم تاریخی جزو برترین شهرهای کشور است، گفت: این شهرستان از لحاظ داشتن آثار تاریخی و فرهنگی متعدد رتبه نخست را در سطح استان سمنان دارد.

23 اسفند 1398

اثر تاریخی پنج برکه در گراش استان فارس محوطه سازی می گردد

مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان گراش گفت: اثر تاریخی پنج برکه با مشارکت شهرداری و نظارت اداره میراث فرهنگی شهرستان در حال محوطه سازی است.

14 اسفند 1398

دستگیری 4 حفار غیرمجاز در تویسرکان

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان از دستگیری چهار نفر حفار غیرمجاز در شهرستان تویسرکان اطلاع داد.

7 اسفند 1398

موانع ورود گردشگران عراقی به ایران برطرف می گردد

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی گردشگری و وزیر گردشگری و میراث فرهنگی عراق طی نشستی در زمینه امضای سند تفاهم همکاری در راستای رفع شدن موانع و ساماندهی ورود گردشگران عراقی به ایران مذاکره کردند.

19 بهمن 1398

بهره گیری از جذب گردشگر برای توسعه مالی جامعه عشایری زنجان

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان در جلسه کمیته طبیعت گردی این استان گفت: جامعه عشایری دارای توانمندی ها، محصولات و تولیداتی است که برای گردشگران جذاب است و می توان از این ظرفیت در راستای توسعه مالی این قشر بهره گرفت.

7 بهمن 1398

پلمپ 4 دفتر خدمات مسافرتی متخلف در همدان

معاونت گردشگری همدان از پلمپ چهار دفتر خدمات مسافرتی در این استان اطلاع داد.

5 بهمن 1398

خانه تاریخی آگهی شده در قزوین تخریب نمی گردد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین گفت: به دنبال بازدید و ملاقات با مالک خانه تاریخی که آگهی فروش آن طی روزهای گذشته در یکی از سایت های فروش آنلاین منتشر شد، این بنای تاریخی با همکاری این اداره کل سامان دهی و مرمت می گردد.

1 بهمن 1398

دستگیری دو حفار غیرمجاز در شهرستان ازنا

خبرنگاران/لرستان فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از دستگیری دو حفار غیرمجاز در شهرستان ازنا خبر داد.

1 بهمن 1398

حمایت از طرح های گردشگری اشتغال زا در روستاهای گلستان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان بر حمایت این اداره کل از اجرای طرح های گردشگری در مناطق روستایی استان تاکید نمود.

30 دی 1398
تعداد: (50)