علم و تکنولوژی

ماهواره سازمان فضایی اروپا پس از تاخیر به فضا رفت

سازمان فضایی اروپا پس از یک روز تاخیر ماهواره ای را به فضا فرستاد تا درباره سیارات خارج از منظومه شمسی تحقیقاتی انجام دهد.

2 بهمن 1398

زخم های بسیار بر پیکر بی جان گنجینه ملی

تالاب انزلی موهبت الهی منحصر به فردی که آوازه بین المللی دارد یکی از زیست بوم های ارزشمند دنیا و زیستگاه گونه های زیادی از آبزیان، پرندگان و گیاهان است که زخم های بسیار بر پیکر دارد و منتظر عزم جدی مسئولان برای احیای دوباره خود است.

27 دی 1398

اهدا کنندگان سلول های بنیادی خون بندناف و بچه ها درمان شده مبتلا به بیماری خونی دور هم جمع می شوند

بچه هایی که مبتلا به بیماری های خونی بوده اند و با استفاده از سلول های بنیادی خون بند ناف درمان شده اند از سراسر کشور دور هم جمع می شوند.

15 دی 1398

تجربه دوران فقدان موشک ماهواره بر، ایتالیا ماهواره مصباح را پرتاب نکرد و پس هم نداد، ماهواره سینا را دادیم پرتاب نمایند؛ معلوم نشد چه شد

رئیس حوزه فراوری علم، فناوری های دفاعی امنیتی معاونت راهبردی ستادکل با بیان می توانیم با استفاده از ماهواره، توان دفاعی را افزایش دهیم، گفت: ماهواره مصباح برای پرتاب به ایتالیا ارسال شد اما هنوز در ایتالیا مانده و آن را برنگردانده اند.

15 دی 1398

یک چهارم جوانان انگلیس، نشانه های اعتیاد به گوشی موبایل را دارند

تحقیقات روان پزشکان نشان می دهد تقریبا یک چهارم جوانان آنقدر به تلفن همراه خود وابسته هستند که می گردد اعتیاد تلقی کرد.

12 دی 1398

دانشگاه امیرکبیر میز خدمت الکترونیک راه اندازی کرد

مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه امیرکبیر با هدف ارائه خدمات به موقع و افزایش رضایت مندی ارباب رجوع، میز خدمت الکترونیک را راه اندازی کرد.

9 دی 1398

برگزاری نشست شورای وزرای دفاع همسود در شهر باکو

نشست وزرای دفاع کشورهای عضو سازمان همسود در شهر باکو پایتخت آذربایجان برگزار گردید.

28 آذر 1398

قیمت و تاریخ عرضه پیکسل معین شد

وب سایت دیجیاتو - محسن وفانژاد: شایعات حقیقت داشتند و نه تنها دو تلفن همراه جدید گوگل به اسنپدراگون 821 مجهز شده اند، بلکه قیمت آن ها نیز در حد و اندازه پرچمدارهای کنونی سامسونگ و اپل ظاهر شده است.

25 آذر 1398

کاربرد های نوین فناوری پلاسمای سرد در صنایع و محصولات معرفی می شود

مسابقه ایده پردازی معرفی کاربرد های نوین فناوری پلاسمای سرد در صنایع و محصولات از سوی مرکز صنعتی سازی نانوفناوری کاربردی (ICAN) برگزار می شود.

25 آذر 1398

مصاحبه با کودکِ درون بهروز بقایی

وب سایت همشهری شش و هفت - محمد باریکانی: بهروز بقایی از آن شخصیت های ناب روزگار است که با گذشت نزدیک به 62 سال از زندگی اش هنوز کودک درون خود را زنده نگه داشته است. کودکی که گاه او را می گریاند و گاه آنقدر شرارت می کند که صدای اطرافیانش را در می آورد. بهروز...

23 آذر 1398

وزارت ارتباطات اسناد تخلفات شرکت های ارزش افزوده را به قوه قضاییه ارسال نکرده است

در پی طرح اظهارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پیرامون ارائه اطلاعاتی در خصوص شرکت های ارزش افزوده به دستگاه قضایی، جواد جاویدنیا، سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور اعلام نمود: موضوع عنوان شده ارتباطی با جوابیه ساعتی پیش ندارد. سال گذشته...

23 آذر 1398

آزمایش فیبر کربن لامبورگینی در فضا

قرار است نمونه هایی از فیبرهای کربن ساخته شده توسط شرکت خودروسازی لامبورگینی به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال شود تا در شرایط سخت فضای خارج از زمین مورد آزمایش قرار گیرند.

21 آذر 1398

کاهش شدید سطح سلامت بچه ها چاق در بزرگسالی

هاشمی درباره میزان مفید بودن این کنگره گفت: حوزه پیشگیری و درمان چاقی یک حوزه چند تخصصی است به این مفهوم که تخصص های مختلف باید باهم همکاری داشته باشند تا بتوانند در سطح جامعه پیشگیری و درمان چاقی را به طور مؤثر پیش ببرند.

17 آذر 1398

حضور برترین دانشمندان دنیا اسلام در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

به گزارش خبرنگاران، دفتر اصفهان شبکه دنیای آموزش و پژوهش علمی یوسرن امروز سه شنبه 14 آذرماه، گفتگوی صمیمانه ای با برترین دانشمندان دنیا اسلام را در مرکز همایش های علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار می نماید.

16 آذر 1398

مراکز رشد دانشگاه امیرکبیر تا تابستان 99 دو برابر خواهد شد، 9 دانشکده در نوبت افتتاح مرکز نوآوری

رئیس دانشگاه امیرکبیر گفت: در حال حاضر تعداد تیم های حاضر در مراکز رشد دانشگاه 150 تیم است که کوشش می کنیم تا انتها سال تحصیلی دو برابر گردد.

12 آذر 1398

عاشق ها ایستاده می میرند، دیدار دوباره با چ در شبکه افق

به گزارش خبرنگاران، فیلم های سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن اشلو، ستاره های دنباله دار، جایی برای اشتباه نیست، آب 1و2، افسانه ساسکواچ، پنج تا پنج، زیبا، بیگانه با خود، مردی در آتش، زائر امام حسین، عاشق ها ایستاده می میرند، غرق شده در ساحل، پانچو ویلا،...

6 آذر 1398

پروژه دنیا در برابر خشونت و افراطی گری؛ طرحی برای صلح دنیای

خبرنگاران، گروه استان ها- ثمین مامقانی نژاد/محمدباقر شهبازی: احسان محمدی محلاتی، دانش آموخته روابط بین الملل و دیپلماسی دانشگاه کارلتون کانادا و دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی و حقوق بین الملل دانشگاه تهران و همچنین دبیر کانون مطالعات بین المللی...

5 آذر 1398

بلایی که مترجم گردشگران در یک هتل لوکس تهران بر سر دختر جوان آورد ، حرف های سارقی که فوق لیسانس هتلداری است

مترجم گردشگران که با گردشگران عرب زبان قرارداد می بست در نهایت به دلیل سرقت بازداشت شد.

3 آذر 1398

گلکسی فولد در برابر میت ایکس: رهبری سامسونگ در بازار موبایل ابدی نیست!

قابل پیش بینی بود سال 2019 با رقابت و جنگ گوشی های تاشدنی و انعطاف پذیر در صنعت موبایل همراه باشد.

29 آبان 1398

25 مورد عجیب از میلیاردر های یارانه بگیر

سخنگوی ستاد تبصره 14 قانون بودجه در مصاحبه با جام جم جزئیات جالبی را از پس لرزه های حذف یارانه ثروتمندان تشریح کرد.

23 آبان 1398
تعداد: (108)