علم و تکنولوژی

تجهیز چهار فرودگاه کشور به دستگاه جدید کمک بازرسی تا پایان سال 99

سیامک بهنام با اشاره به نصب دستگاه های کمک بازرسی فرودگاه های ایلام، آبادان، تبریز و مهرآباد، از برنامه ریزی برای نصب دستگاه های کمک بازرسی جدید در فرودگاه های شیراز، اصفهان، زاهدان و بوشهر تا پایان سال خبر داد.

14 اسفند 1399

گجت ویندوز چیست و چگونه می توان آن را در ویندوز 10 اجرا کرد؟

گجت ویندوز ابزاری مانند اپلیکیشن های تلفن همراه هستند که بر روی ویندوز اجرا می شوند و معمولا هدف اطلاع رسانی دارند. این ابزار ابتدا در ویندوز ویستا رونمایی و در ویندوز 7 نیز مورد استفاده نهاده شد، اما مایکروسافت در ویندوز 8، 8.1 و 10 این امکان...

11 اسفند 1399

همایش ملی مطالعات علم و فناوری و فضای سایبر برگزار می شود

به گزارش خبرنگاران، این همایش توسط مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با همکاری مراکز دانشگاهی و انجمن های علمی برگزار می کند.

9 اسفند 1399

اقتصاد دریامحور با توجه به توان داخلی محقق می شود

وزیر راه توسعه اقتصاد دریا محور را سیاست و هدف کلان اقتصادی کشور دانست و گفت: در توسعه این سیاست، باید از ظرفیت و توان داخلی استفاده کرد.

4 اسفند 1399

پیش ثبت نام بیش از 600 شرکت در چهاردهمین نمایشگاه ایران پلاست

مدیر چهاردهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست از پیش ثبت نام 600 مشارکت کننده در سطوح مختلف برای حضور در این نمایشگاه خبر داد.

2 اسفند 1399

افشای جنایت در خندق!

جوان 28 ساله ای که معروف ترین شرور مشهد را در کوچه خندق تیرباران کرده بود، شب یک شنبه گذشته در مخفیگاهش دستگیر شد و راز این جنایت هولناک را فاش کرد.

29 بهمن 1399

تحریم های آمریکا علیه پکن تداوم کوشش برای تسلط واشنگتن برجهان است

سخنگوی وزارت خارجه چین امروز در واکنش به تحریم های آمریکا علیه پکن، این اقدام را در راستای کوشش واشنگتن برای تسلط بر دنیا توصیف کرد.

26 بهمن 1399

خبرنگاران توضیحات شهرداری دزفول درخصوص برخورد با دستفروش معلول

دزفول- خبرنگاران- برخورد مامور شهرداری دزفول با یک فرد دستفروش معلول واکنش هایی در فضای مجازی داشت که مدیر روابط عمومی این نهاد در این خصوص توضیحاتی ارائه کرد.

24 بهمن 1399

روسیه دیجیتالی می گردد

به گفته پوتین، بخشی از این فعالیت ها هم به حوزه آموزش هوش مصنوعی و بررسی بیگ دیتا در دانشگاه ها مربوط می گردد تا جایی که کارمندان حوزه حمل و نقل، معلمان و اساتید دانشگاه، وکلا، پزشکان، کشاورزان و تولیدکنندگان کشور موظفند آموزش های لازم را در حوزه...

23 بهمن 1399

درخواست طلاق به خاطر دروغ بزرگ

وحید دل خیلی پری دارد. او به دادگاه خانواده رفت تا برای همیشه به زندگی مشترک با همسرش خاتمه دهد. زندگی که با عشق و علاقه زیاد آن را آغاز کرده بود. اما به خاطر پنهان کاری همسرش در نهایت به نابودی کشیده شد.

18 بهمن 1399

تغییر در شرایط واردات موبایل؛ گوشی ارزان می گردد؟

معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت موافقت کرد که شرط سابقه واردات، در آنالیز ثبت سفارش موبایل اعمال نشود.

17 بهمن 1399

شرح رئیس دپارتمان داوری درباره چک پرحاشیه ای که در وجه اصفهانیان صادر شده بود

رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال درباره حواشی اخیر رئیس کمیته داوران توضیحاتی ارائه کرد.

14 بهمن 1399

آذری جهرمی به مقام شهدای زاهدان ادای احترام کرد

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز با حضور در گلزار شهدای زاهدان به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

13 بهمن 1399

جریمه کلان شرکت های فناوری با قانون جدید اتحادیه اروپا

قانون سرویس های دیجیتال اتحادیه اروپا هفته جاری ارائه می گردد و طبق آن شرکت های فناوری خاطی مجبور خواهند بود 6 درصد درآمد سالانه را جریمه بپردازند.

6 بهمن 1399

کدام یک از سه روش واکسیناسیون، کرونا را شکست می دهد؟

علم و تکنولوژی همیشه دیر است؛ حتی اگر همین حالا هم واکسن کرونا ویروس یا همان کوید 19 ساخته شود بسیاری از مردم بر اثر این بیماری در سراسر دنیا از بین رفته اند. با این حال تنها امید رهایی از این ویروس مهلک، واکسن است. در این بین خبرنگاران زندگی مجموعه ای از...

6 بهمن 1399

از تعقیب و گریز پلیس در نخلستان ها تا انهدام باند 4 نفره سارقان زورگیر در آبادان

فرمانده انتظامی آبادان از انهدام اعضای یک باند 4 نفره سرقت به عنف خبر داد.

1 بهمن 1399

پیر کاردین؛ غول طراحی مد و لباس درگذشت

پیر کاردین غول طراحی مد و لباس فرانسه که امضایی فوتوریستی داشت و از استفاده فناوری در کارش استقبال می کرد، در سن 98 سالگی درگذشت.

12 دی 1399

خبرنگاران همایش ملی برنامه درسی و اشتغال در دانشگاه فردوسی مشهد شروع شد

مشهد- خبرنگاران- اولین همایش ملی برنامه درسی و اشتغال با رویکرد پاسخگویی دانشگاه ها به مسائل اجتماعی دانشجویان روز چهارشنبه در دانشگاه فردوسی مشهد به صورت غیرحضوری شروع شد.

11 دی 1399

بلندترین بادگیر دنیا در باغی ایرانی

بافت تاریخی یزد، علاوه بر 1700 اثر تاریخی خود، به دلیل معماری سنتی و تغییر نیافته، طراحی متناسب با اقلیم، رعایت اصول هوشمندانه در معماری خانه های کویری و اینکه تمامی امکانات شهری را از زمان های دور، تأمین نموده و درخود جای داده، شرایط کافی برای ثبت شدن...

10 دی 1399

وطن دوستی میراث جنبش کوچک جنگلی است

خبرنگاران/گیلان یک جامعه شناس، جنبش جنگل را غیر قابل مصادره دانست و گفت: میراث میرزا وطن دوستی است، زیرا مرحوم کوچک جنگلی ایران خواه و ایران دوست بود و نسبت به همه نیروها و جریان ها و گروه ها نگاه باز داشت و از نظر مذهبی، نواندیش بود.

10 دی 1399
تعداد: (217)