هوش مصنوعی

امضای قرارداد راه اندازی سامانه پایش تصویری وثبت تخلفات هوشمند شهری در جزیره قشم

با حضور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و معاون وزیر دفاع و رییس سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی کشور قرارداد نصب، تکمیل و راه اندازی سامانه پایش تصویری و ثبت تخلفات هوشمند شهری در جزیره قشم به امضا رسید.

22 آبان 1399

پاسخ به پرسش های اساسی در دنیای فناوری با چند کتاب

به گزارش خبرنگاران پرمخاطب ترین کتاب ها برای دوستداران دنیای فناوری در سال 2020 از سوی سایت techradar معرفی شدند. شما چه درکی از پیشرفت های فناوری دارید؟ خوب فکر کنید؛ وقتش رسیده که ترستان را از انقلابی که ربات ها به وجود آورده اند کنار بگذارید. در این گزارش...

10 مهر 1399

ایران جزء کشورهای پیشرو در حوزه فین تک است

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت:ایران یکی از پیشروترین کشورهای آسیا در حوزه فین تک است. این در حالی است که روزهای ابتدایی فعالیت آنها مخالفت های زیای وجود داشت.

20 شهریور 1399

هوش مصنوعی به کمک نجات صخره های مرجانی می آید ، روبات ها به صف!

دانشمندان دریافتند که به تنهایی نمی توانند همه صخره های مرجانی دنیا را نجات دهند و برای ادامه کار به کمک آدم های آهنی مجهز به هوش مصنوعی نیاز دارند.

9 شهریور 1399

صفر تا صد اسباب کشی با نوبار

در این ایام، به دلیل شیوع ویروس کرونا، تمام تیم ها با ماسک و دستکش در محل اسباب کشی حاضر می شوند و قبل از آغاز عملیات، داخل کابین کامیون توسط دستگاه ضدعفونی می گردد، بعد از اسباب کشی نیز تمام وسایل مشتری ها در منزل جدید مجددا ضد عفونی می گردد.

2 شهریور 1399

ویروس کرونا؛ ربات ضدعفونی کننده سطوح ساخته شد

رباتی هوشمند با استفاده از فناوری های پیشرفته می تواند بدون کوچکترین خستگی کف سطوح بیمارستانی را ضدعفونی و ویروس کرونا را از بین ببرد.

29 اردیبهشت 1399

ربات مبتنی بر هوش مصنوعی برای اکتشاف در مریخ

ربات Lemur ناسا که مبتنی بر هوش مصنوعی است، صخره ها را در می نوردد تا برای اکتشاف در مریخ آماده گردد.

20 شهریور 1398

با مهربان ترین روبات سال آشنا شوید ، ارتباط چشمی و عاطفی با کاربران ، دارای سنسورهای حرارتی و جنبشی

یکی از کارمندان بازنشسته سافت بانک نوعی روبات مهربان و جالب طراحی نموده است که اساسا طراحی شده تا انسان ها را دوست داشته باشد و البته از سوی انسان ها دوست داشته گردد.

20 اردیبهشت 1398