ایران جزء کشورهای پیشرو در حوزه فین تک است

به گزارش ایستگاه بازی، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت:ایران یکی از پیشروترین کشورهای آسیا در حوزه فین تک است. این در حالی است که روزهای ابتدایی فعالیت آنها مخالفت های زیای وجود داشت.

ایران جزء کشورهای پیشرو در حوزه فین تک است

به گزارش خبرگزاری مالی ایران، سورنا ستاری با حضور در مرکز نشر دانشگاهی در میان مدیران استارت آپی، گفت: شرایط فعلی کشور بسیار ویژه است. بیماری کرونا هم مزید بر علت شده که فضایی مناسب برای فعالیت استارت اپ های آنلاین ایجاد گردد.

به گفته ستاری، حوزه نشر یکی از حوزه هایی است که با فعالیت استارت آپ ها متحول می گردد. حوزه ای که ظرفیت مناسبی برای توسعه استارت آپ ها و دانش بنیان ها است.

معاون علمی و فناوری بیان نمود: بازیگران سنتی صنایع چاره ای جز پذیرش استارت آپ ها و فین تک ها ندارند. مثلا نظام بانکی کشور در ابتدا چندان از حضور فین تک ها در این حوزه استقبال نکرد اما امروز خود بانک ها به دنبال توسعه فعالیت این بازیگران جدید هستند.

ستاری ادامه داد: بازیگران سنتی حوزه نشر هم چاره ای جز پذیرش استارت آپ ها و جوانان ندارند. اگر در مقابل آنها بایستند شکست خواهند خورد.

ایران کشوری پیشرو در حوزه فین تک

ستاری گفت: ایران یکی از پیشروترین کشورهای آسیا در حوزه فین تک است. این در حالی است که روزهای ابتدایی فعالیت آنها مخالفت های زیای وجود داشت.

معاون علمی و فناوری تغییر نگرش را مهم ترین عامل برای توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری در صنایع خواند و گفت: همین تغییر نگاه یاری نموده که فین تک ها بتوانند صندلی درست خود را در نظام بانکی کشور پیدا نمایند. اگر این اتفاق در صنعت نشر هم بیفتد قطعا این حوزه هم تغییری نوآورانه خواهد یافت.

به گفته ستاری، در آینده نزدیک صنایع کشور متحول می شوند. مثلا نظام بانکداری هست اما بانک ها به صورت مجازی فعالیت می نمایند. این اتفاق در همه صنایع رخ خواهد داد برای همین صنایع باید آغوشی باز برای تحولات فناورانه و نوآورانه داشته باشند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان حضور استارت آپ ها در حوزه نشر را ضروری دانست و بر حمایت از این جوانان برای توسعه فعالیت های نوآورانه در این صنعت تاکید نمود.

سامانه سجام یکی از عظیم ترین سامانه های تشخیصی

وی بیان نمود: در طی این چند سال بازیگران سنتی بانک ها، بیمه ها، فروشگاه ها غیره با حضور استارت آپ ها در کنار خود راه آمدند و از بودن آنها استقبال کردند.

ستاری با اشاره به بازار عظیم حوزه نشر در کشور، بیان نمود: اگر این بازار عظیم در اختیار جوانان و استارت آپ ها قرار گیرد قطعا توحلات نوآوارنه و اساسی در این حوزه را شاهد خواهیم بود. مثلا سامانه سجام یکی از عظیم ترین سامانه های تشخیصی در کشور است که به یاری جوانان و هوش مصنوعی در طی یک ماه یک میلیون و 200 هویت را شناسایی اینترنتی کند. کاری عظیم و قابل توجه.

وی گفت: فناوری هوش مصنوعی یکی از فناوری های کاربردی در دنیای امروز است که باید برای توسعه آن همه توان دانش بنیانی کشور را به کار بگیریم.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1070

به "ایران جزء کشورهای پیشرو در حوزه فین تک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران جزء کشورهای پیشرو در حوزه فین تک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید