هوش مصنوعی نو گوگل با دستور متنی ویدیو می سازد، فیلم

به گزارش ایستگاه بازی، زومیت نوشت: گوگل ابزار هوش مصنوعی جدیدی معرفی نموده است که می تواند دستورهای متنی را به ویدیو تبدیل کند.

هوش مصنوعی نو گوگل با دستور متنی ویدیو می سازد، فیلم

از حدود یک سال پیش، وب سایت هایی دردسترس قرار گرفته اند که می توانند تصویری را براساس ورودی متن کاربر فراوری نمایند. حالا گوگل این قابلیت را به سطح بالاتری برده است.

گوگل ابزار هوش مصنوعی نوی به نام VideoPoet معرفی نموده است که می تواند براساس ورودی متن، ویدیو فراوری کند. این ابزار می تواند انواع مختلفی از ویدیوها ازجمله فیلم های کوتاه و موزیک ویدیو و حتی ویدیوهای پیچیده تر را ایجاد کند.

براساس اطلاعیه گوگل، VideoPoet مدل زبانی بزرگی است که روی مجموعه ای از داده های بزرگ متنی و تصویری آموزش دیده است؛ در نتیجه، این مدل رابطه بین متن و ویدیو را می تواند درک و ویدیوهایی فراوری کند که هم منسجم و هم ازنظر بصری مجذوب کننده باشند.

یکی از نکات جالب درباره VideoPoet، توانایی آن در فراوری ویدیوهای طولانی است. این مدل می تواند با کنارهم قراردادن کلیپ های کوتاه، ویدیوهای چنددقیقه ای ایجاد کند. بدین ترتیب، می توان از VideoPoet برای ساخت ویدیوهای پیچیده تر و متنوع تر استفاده کرد.

بعلاوه، از VideoPoet برای ویرایش ویدیوهای ازپیش ساخته شده می توان استفاده کرد. برای مثال، می توانید از این ابزار برای اضافه کردن انیمیشن به تصویر ثابت یا تغییر سبک ویدیو بهره بگیرید. این موضوع VideoPoet را به ابزاری قدرتمند برای ویرایش ویدئو تبدیل می نماید؛ حتی برای افرادی که تجربه زیادی ندارند.

یکی دیگر از کاربردهای ابزار نو گوگل، استخراج صدا از کلیپ های ویدیویی است. گوگل هنوز در حال کار روی VideoPoet است؛ اما این ابزار همین حالا هم توانسته نتایج چشمگیری را به همراه داشته باشد.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 آذر 1402 بروزرسانی: 29 آذر 1402 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 2250

به "هوش مصنوعی نو گوگل با دستور متنی ویدیو می سازد، فیلم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی نو گوگل با دستور متنی ویدیو می سازد، فیلم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید