پاسخ به پرسش های اساسی در دنیای فناوری با چند کتاب

به گزارش ایستگاه بازی، به گزارش خبرنگاران پرمخاطب ترین کتاب ها برای دوستداران دنیای فناوری در سال 2020 از سوی سایت techradar معرفی شدند. شما چه درکی از پیشرفت های فناوری دارید؟ خوب فکر کنید؛ وقتش رسیده که ترستان را از انقلابی که ربات ها به وجود آورده اند کنار بگذارید. در این گزارش کتاب هایی معرفی شده اند که با خواندن آن ها می توانید بفهمید فناوری چگونه بر زندگی شما تاثیر گذاشته است.

پاسخ به پرسش های اساسی در دنیای فناوری با چند کتاب

فناوری ها برای بسیاری از افراد موضوعی هولناک است شاید شما هم فکر کنید با پیشرفت فناوری به راحتی از حلقه های جامعه خارج شده اید. در واقع باید گفت، پرسش های بزرگ تری از آنچه که از دنیای فناوری می دانید، وجود دارد.

از کتری تا سفینه

این روزها، با اینکه فناوری در همه چیز استفاده می شود، برای مثال از کتری آشپزخانه شما گرفته تا سفینه های فضایی که به سمت مریخ حرکت می کنند، این بسیار مهم است که وقت بگذارید تا ببینید همه این ها چگونه به یکدیگر مرتبط هستند.

در این گزارش لیستی از چند کتاب غیر داستانی درباره چگونگی پیشرفت هوش مصنوعی در دنیای امروز، بیگ دیتاها و دیگر موضوعات مهمی درج شده است که روش زندگی ما را تغییر خواهند داد.

نقطه شروع

کتاب دریافت فناوری با نام اصلی Get Technology، نقطه ورود شما به بزرگ ترین سوالاتی که ممکن است از دنیای فناوری داشته باشید. جرالد لینچ، نویسنده این اثر بیست درس مهم، درباره اتوموبیل های خودران، نانوبوت ها، هوش مصنوعی و غیره به شما ارائه می دهد. با خواندن این اثر وقتی دوست مهندس شما شروع به صحبت کردن درباره پیشرفت های فناوری می کند، دیگر موضوعی خسته کننده نخواهد بود.

شرح مختصری از فردا

اگر گوش به زنگ کتاب های پرفروش در دنیای فناوری هستید احتمالا درباره کتاب Homo Deus چیزهایی شنیده اید؛ شاید بتوان این اثر را مانند خواهر یا برادر کتاب انسان خردمند دانست. در واقع هراری (نویسنده) در این اثر تکامل بشری را ترسیم می کند و تلاش می کند تصویر احتمالی از آینده بشر را به تصویر بکشد.

این چهارگانه

کتاب این چهارگانه، دی ان ای پنهان آمازون، اپل، فیس بوک و گوگل که در نمودار پرفروش نیویورک تایمز هم واقع شده است، ثروت بزرگ ترین نام داران در عرصه فناوری امروز را ترسیم می کند. در واقع نویسنده در این اثر به این موضوع می پردازد که چگونه محصول موتورهای جست وجوگر گوگل به یک فناوری بزرگ تبدیل شد؛ یا اینکه چگونه فیس بوک بر رسانه های اجتماعی مسلط شد و دستاوردهای زیادی از این رقابت را به دست آورد.

و اینکه چرا آمازون همیشه قدرت خود را در خرده فروشی های آنلاین حفظ می کند. اسکات گالوی نویسنده این کتاب، سوالات اساسی درباره قدرت این شرکت ها می پرسد. این پرسش ها درباره تلفن ها، خدمات آنلاین و موتورهای جست وجوگر است. اینکه از کجا به کجا رسیده اند.

ربات ها ظهور می کنند

بسیاری معتقدند با پیشرفت فناوری و افزایش به کارگیری هوش مصنوعی در صنایع، ضرر و زیان شغلی و موجی از اختلال در اقتصاد به وجود خواهد آمد. مارتین فورد در کتاب ظهور ربات ها، تهدیدی برای بیکاری تاثیر فناوری را در نیروی کار و فضای اشتغال بررسی می کند.

خون عرق و پیکسل

کتابی در دنیای بازی های رایانه ای. جیسون شایر در کتاب خون، عرق و پیکسل ها به چگونگی ساخت بازی های ویدیویی پرداخته است. وی در این اثر نگاهی عمیق به برخی از بزرگترین بازی های ویدیویی چند دهه اخیر داشته است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1109

به "پاسخ به پرسش های اساسی در دنیای فناوری با چند کتاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ به پرسش های اساسی در دنیای فناوری با چند کتاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید