نان فعلا گران نمی شود

به گزارش ایستگاه بازی، خبرنگاران : دبیر ستاد تنظیم بازار با بیان اینکه فعلا افزایش قیمت نان مطرح نیست، گفت: تولید کنندگان مواد شوینده مجوز افزایش دوباره قیمت ها را ندارند.

نان فعلا گران نمی شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، عباس قبادی امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار، با اشاره به رصد و پایش 100 قلم کالای اساسی، ضروری و مورد نیاز مردم بیان داشت: در دو - سه هفته اخیر تقریبا در خصوص این کالا شرایط متعادلی در بازار حکمفرما بوده و نوسانات بازار به حداقل رسیده است.

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه مرجع رسمی تصمیمات بازار کشور علاوه بر هیات وزیران، ستاد تنظیم بازار و در موارد خاص سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان است، اضافه کرد: سازمان حمایته به عنوان مرجع رسمی قیمت گذاری در کشور است و لذا در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار تاکید شد که ابزارهای حکومت برای تنظیم بازار باید در خدمت تنظیم بازار قرار بگیرند.

دبیر ستاد تنظیم بازار بیان داشت: افزایش قیمت در کالا ها یی که از خدمات حاکمیت برخوردارند و مشمول ارز 4200 می شوند و یارانه از دولت دریافت می کنند، بدون اجازه سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار ممنوع است و در صورت افزایش قیمت این کالاها بدون مجوز با آن ها برخورد تعزیراتی صورت می گیرد.

* مجوزی برای افزایش قیمت مواد شوینده صادر نشده است

وی در خصوص افزایش قمیت مواد شوینده گفت: تولید کنندگان مواد شوینده در مرداد ماه امسال برای افزایش 70 درصدی قیمت تولیدات خود درخواست داده بودند که سازمان حمایت در آن مقطع با افزایش 40 درصدی قیمت تولیدات این بخش موافقت کرد لذا در مقطع فعلی هیچ گونه افزایش قیمتی در خصوص مواد شوینده وجود ندارد و دلیلی نیز برای افزایش قیمت وجود ندارد و براین اساس تولید کنندگان مواد شوینده مجوزی برای افزایش قیمت ندارند.

قبادی گفت: مقرر شده تا فردا جلسه ای با حضور اعضای انجمن مواد شوینده تشکیل شود و موضوع در آنجا مورد بحث و بررسی قرار گیرد بنابراین فعلا هیچ گونه مجوز افزایش قیمتی در سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار به تولید کنندگان موادشوینده داده نشده است.

* افزایش قیمت نان فعلا مطرح نیست

وی در خصوص افزایش قیمت نان گفت: بحث افزایش قیمت نان فعلا مطرح نیست و اگر بحثی در این باره در رسانه ها مطرح می شود مسائل کارشناسی است و این به منزله افزایش قیمت نان نیست، قیمت نان همچنان در اختیار استانداری های کشور است و هرگونه اظهار نظری در خصوص افزایش قیمت نان اظهار نظر فردی و فاقد وجاهت قانونی است.

قبادی گفت: در جلسه امروز مسائل مربوط به تنظیم بازار شب عید و تامین مواد پروتئینی، مواد بهداشتی ، شیرینی و شکلات مطرح شد.

وی بیان داشت: در جلسه امروز با تقاضای وزارت جهاد کشاورزی در خصوص تعدیل قیمت تخم مرغ موافقت شد تا بتوانیم تولید پایدار و عرضه پایدار داشته باشیم.

گفتنی است براساس تصمیم ستاد تنظیم بازار، قیمت تخم مرغ در درب مرغداری از کیلویی 12 هزار و 500 تومان به کیلویی 14 هزار تومان افزایش یافت.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1361

به "نان فعلا گران نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نان فعلا گران نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید