ارسال واکسن کرونا به سراسر جهان نیازمند 8 هزار هواپیمای بوئینگ

به گزارش ایستگاه بازی، انجمن بین المللی حمل ونقل هوایی می گوید ارسال و جابه جایی میزان مورد نیاز واکسن کرونا به سراسر جهان بزرگترین چالشی است که صنعت حمل و نقل هوایی در تاریخ خود با آن روبرو بوده است.

ارسال واکسن کرونا به سراسر جهان نیازمند 8 هزار هواپیمای بوئینگ

به گزارش بی بی سی، برای جابه جایی میزان کافی واکسن به سراسر جهان، دستکم به 8 هزار هواپیمای جامبوجت (بوئینگ 747) نیاز است.

واکسن کرونا هنوز به مرحله آخر و تولید انبوه نرسیده است، اما انجمن بین المللی حمل ونقل هوایی در حال کار بر روی یک طرح بین المللی است تا هماهنگی لازم را میان فرودگاه ها، ارگان های بهداشتی جهان و شرکت های دارویی ایجاد کند.

این میزان حمل و نقل، با فرض یک دوز برای یک نفر برآورد شده است.

الکساندر دو جونیاک، مدیر اجرایی انجمن بین المللی حمل ونقل هوایی تحویل این واکسن ها را رسالت قرن صنعت حمل و نقل هوایی می داند.

او می گوید انجام این عملیات هوایی، بدون برنامه ریزی از قبل، ممکن نیست و اکنون زمان این برنامه ریزی فرارسیده است.

با وجود اینکه شرکت های هواپیمایی به سبب رکود شدید پرواز های مسافری، تمرکز خود را بر روی تحویل بار معطوف کرده اند، حمل واکسن، جابه جایی بسیار پیچیده تری می طلبد.

همه هواپیما ها برای انتقال واکسن مناسب نیستند. برای انتقال دارو ها معمولا به هواپیما هایی نیاز است که محفظ داخلی در دمایی بین 2 تا 8 درجه سانتیگراد قابل تنظیم باشد.

علاوه بر این، برخی از واکسن ها ممکن است برای نگهداری به دمای زیر صفر نیاز داشته باشند که در این صورت تعداد کمتری هواپیما ها برای جابه جایی وجود خواهد داشت.

گلین هیوز مسول بخش کارگو و محموله های انجمن بین المللی حمل ونقل هوایی می گوید پرواز ها به مناطق خاصی از جهان از جمله برخی مناطق جنوب شرق آسیا حیاتی است، زیرا این کشور ها توانایی تولید واکسن را ندارند.

نیاز به استفاده از امکانات نظامی

رئیس انجمن بین المللی حمل ونقل هوایی می گوید در حال حاضر توزیع واکسن در آفریقای جنوبی به علت کمبود محدودیت جا برای محموله ها، وسعت منطقه و همچنین پیچیدگی ها در گذرگاه های مرزی غیرممکن به نظر می رسد.

در این شرایط برای حمل و نقل نیاز است از امکانات نظامی بهره گرفته شود.

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی حدود 140 واکسن آزمایشی در سراسر جهان مورد آزمایش قرار دارند، اما تا به امروز تحقیقات بالینی هیچ کدام از آن ها کامل نشده است. از این تعداد 34 مورد آن در حال حاضر بر روی افراد آزمایش شده است. در میان آن ها، هشت واکسن در مرحله بسیار پیشرفته و سوم قرار دارند.

انجمن بین المللی حمل ونقل هوایی از دولت ها خواسته تا با دقت شروع به برنامه ریزی کنند تا اطمینان یابند به محض تایید واکسن، برای توزیع هم آمادگی دارند.

این سازمان تاکید کرده که در کنار حمل و نقل و دمای لازم برای جابه جایی واکسن، باید به مسئله امنیت نیز توجه شود.

تا کنون 76 کشور ثروتمند جهان متعهد شده اند به یک برنامه جهانی واکسن کرونا با هدایت سازمان بهداشت جهانی ملحق شوند.

هدف از این برنامه کمک به خرید و توزیع عادلانه واکسن کرونا است.

منبع: فرارو
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1158

به "ارسال واکسن کرونا به سراسر جهان نیازمند 8 هزار هواپیمای بوئینگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال واکسن کرونا به سراسر جهان نیازمند 8 هزار هواپیمای بوئینگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید