ابلاغ پنج مصوبه دولت به وسیله معاون اول رییس جمهور

به گزارش ایستگاه بازی، معاون اول رییس جمهور مصوبه افزایش سرمایه شرکت ملی پتروشیمی، ثبت معاملات فعالان مالی در سامانه مؤدیان، اصلاحیه آیین نامه اجرایی قانون شکار، اصلاحیه مصوبه زمان لازم الاجرا شدن پرداخت فوق العاده سختی کار کارکنان وزارت نیرو و اصلاحیه آیین نامه توافق ­های بین المللی را ابلاغ کرد.

ابلاغ پنج مصوبه دولت به وسیله معاون اول رییس جمهور

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیأت دولت، هیأت وزیران در جلسه مورخ 20 بهمن 1400، در اجرای حکم مقرر در ماده (12) قانون اقتصادیات بر ارزش افزوده مصوب 1400 و با هدف ایجاد شفافیت اقتصادی و اقتصادی، جلوگیری از فرار اقتصادیاتی، برقراری عدالت در فرآیند اقتصادیات ستانی و ایجاد سیستم اطلاعاتی جامع در کشور، با پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی درخصوص مشخص حجم معاملات فعالان اقتصادی مستقر در منطقه ها آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی به منظور عضویت و ثبت معاملات در سامانه مؤدیان موافقت کرد.

به موجب این مصوبه که از سوی محمد مخبر معاون اول رییس جمهور ابلاغ شد، فعالان اقتصادی مستقر در منطقه ها آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی که حجم معاملات سالانه مندرج در اظهارنامه تسلیمی سال قبل یا آخرین عایدی قطعی شده (فروش کالا و خدمات) آن ها که حداکثر تا انتها بهمن­ ماه سال قبل ابلاغ شده است بیش از 55 میلیارد ریال باشد، مکلف به عضویت و ثبت معاملات در سامانه مؤدیان هستند.

در مشارکت مدنی، جمع مبلغ فروش کالا و خدمات و یا عایدی قطعی شده کلیه شرکا ملاک عمل می باشد.

بعلاوه به موجب مصوبه فوق، همه فعالان اقتصادی مستقر در منطقه ها آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی عرضه­ کننده کالا و خدمات مشمول اقتصادیات بر ارزش افزوده به استثنای فعالان اقتصادی مستقر در منطقه ها آزاد تجاری - صنعتی دارای شرایط مندرج در قانون اقتصادیات بر ارزش افزوده، فارغ از حجم معاملات، مکلف به رعایت ترتیبات مقرر در قانون انتهاه فروشگاهی و سامانه مؤدیان مصوب 1398 هستند.

ابلاغ مصوبه افزایش سرمایه شرکت ملی صنایع پتروشیمی

هیأت وزیران در جلسه مورخ 17 بهمن 1400 و در اجرای احکام مندرج در ماده (4) و بند (م) ماده (16) اساسنامه شرکت ملی صنایع پتروشیمی، با پیشنهاد وزارت نفت مبنی بر افزایش سرمایه این شرکت موافقت کرد.

بر اساس مصوبه ابلاغی از سوی مخبر، سرمایه شرکت ملی صنایع پتروشیمی از مبلغ 5 هزار میلیارد ریال به مبلغ 500ر67 میلیارد ریال منقسم به 750ر6 میلیون سهم 10 هزار ریالی افزایش می یابد.

بعلاوه وزارت نفت مکلف است ظرف حداکثر دو ماه از تاریخ ابلاغ این مصوبه، نسبت به تهیه اساسنامه شرکت ملی صنایع پتروشیمی در چارچوب مقررات اقدام و لایحه مربوط را برای تصویب به هیات وزیران ارایه کند.

آیین نامه اصلاح شده قانون شکار ابلاغ شد

معاون اول رییس جمهور، بعلاوه آیین نامه اجرایی قانون شکار و صید را که در جلسه مورخ 17 بهمن 1400 هیأت وزیران به منظور برطرف مغایرت قانونی آن و ضرورت تفکیک مجوز حمل و نگهداری سلاح شکاری از موضوع پروانه شکار و صید و عدم احتیاج به اخذ پروانه شکار در بعضی موارد استفاده از سلاح شکاری به استناد ماده (28) قانون شکار و صید اصلاح شده بود، ابلاغ کرد.

به موجب اصلاح مصوبه فوق، برقراری هرگونه محدودیت و ممنوعیت موقتی زمانی، مکانی، نوعی و طریقی و کمی شکار و صید هر ساله به عهده سازمان حفاظت محیط زیست است که مطابق ماده (4) قانون شکار و صید، با اصلاحات بعدی، اعلام عمومی خواهد شد. بعلاوه شرط مستثنا بودن پروانه های حمل سلاح شکاری صادره به موجب قوانین و مقررات خاص از شمول این حکم لغو شد.

ابلاغ مصوبه اصلاحی دولت درباره پرداخت سختی کار وزارت نیرو

مخبر، اصلاحیه دولت درباره زمان لازم الاجرا شدن پرداخت فوق العاده سختی کار کارکنان وزارت نیرو را ابلاغ کرد.

هیأت وزیران در جلسه مورخ 17 بهمن 1400، به منظور برطرف خلأ زمانی در مصوبه مربوط به پرداخت فوق العاده سختی کار کارکنان وزارت نیرو، با اصلاح مصوبه مذکور موافقت نموده بود که به موجب آن مصوبه یاد شده از تاریخ 8 مهر 1399 لازم الاجراست.

اصلاح و ابلاغ آیین نامه چگونگی تنظیم و انعقاد توافق ­های بین المللی

معاون اول رییس جمهور بعلاوه آیین نامه چگونگی تنظیم و انعقاد توافق ­های بین المللی را اصلاح و ابلاغ کرد.

هیأت وزیران در جلسه مورخ 17 بهمن 1400، با توجه به ضرورت هماهنگی فعالیت های فرهنگی در خارج از کشور و تسهیل انجام فعالیت های فرهنگی در حوزه بین الملل، پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص اصلاح ماده (2) آیین نامه چگونگی تنظیم و انعقاد قرارداد های بین المللی موضوع انعقاد موافقتنامه های فرهنگی در عرصه بین المللی را به تصویب رساند.

به موجب اصلاح آیین نامه مذکور، در موافقتنامه های فرهنگی و هر گونه سند همکاری مشترک در زمینه های فرهنگی، هنری، دینی، تبلیغی و بعلاوه خواهرخواندگی با دولت ها و مؤسسات خارجی، ضروری است قبل از تأیید نهایی وزارت امور خارجه، با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی هماهنگی لازم به عمل آید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 خرداد 1401 بروزرسانی: 10 خرداد 1401 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1997

به "ابلاغ پنج مصوبه دولت به وسیله معاون اول رییس جمهور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ پنج مصوبه دولت به وسیله معاون اول رییس جمهور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید