کانادا به داغداران سانحه هوایی روز گذشته در ایران تسلیت گفت

به گزارش ایستگاه بازی، نخست وزیر کانادا با ابراز همدردی با خانواده جانباختگان سانحه پرواز ایران-اوکراین، خواهان انجام دریافت تحقیقاتی کامل پیرامون سقوط این هواپیما شد.

کانادا به داغداران سانحه هوایی روز گذشته در ایران تسلیت گفت

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش ایستگاه بازی، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا روز چهارشنبه با ابراز تسلیت به خانواده های داغدار قربانیان پرواز PS752 از تهران به مقصد کی یف اظهار کرد که تحقیقات کاملی در مورد سقوط این هواپیما انجام می گیرد و کانادایی ها به جواب های خود خواهند رسید.

وی در این خصوص گفت: من نیز به تمامی کانادایی هایی که از سقوط یک هواپیما در حومه تهران - که جان 176 نفر از جمله 63 کانادایی را گرفت - شوکه و ناراحت شده بودند، ملحق می شوم. من به تمام کسانی که در این سانحه اعضای خانواده، دوست و یا عزیزانشان را از دست داده اند، نهایت تسلیت خود را ابراز می کنم.

ترودو در ادامه اظهار کرد: دولت ما به همکاری نزدیک خود با شرکای بین المللی مان ادامه می دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که تحقیقات کاملی صورت خواهد گرفت و کانادایی ها به تمامی جواب های خود خواهند رسید.

به گزارش ایستگاه بازی، علی ربیعی، سخنگوی دولت درباره امروز در مورد آمار کشته شدگان سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: جعبه سیاه این هواپیما پیدا شده است و آنالیز جعبه سیاه می تواند به ما اطلاعات تکمیلی را بدهد. هواپیما سه دقیقه پس از پرواز سقوط می نماید. 176 نفر مسافر شامل 70 مرد، 81 زن، 15 کوردک و 1 نوزاد و خدمه پرواز هم 9 نفر بودند. 144 نفر ایرانی، 11 نفر اوکراینی، 10 افغانی، 9 نفر کانادایی، 4 سوئدی و یک نفر انگلیسی بودند که از میان ایرانی ها، تعدادی گذرنامه کانادایی هم داشته اند.

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان روز چهارشنبه در توییتی در این رابطه نوشت: ما بسیار از حادثه تراژدیکی که برای پرواز PS752 از تهران به مقصد کی یف اتفاق افتاده است، اندوهگین هستیم. در این شرایط سخت، ذهن مان همراه خانواده جان باختگان است که صمیمانه به آن ها تسلیت می گوییم.

راب مک ایر، سفیر انگلیس در ایران در توییتی با اشاره به سقوط هواپیمای ایران-اوکراین در توییتی نوشت: حواس ما پیش خانواده جان باختگان است. ما در حال همکاری با مقامات ایرانی و همکارانمان در لندن و اوکراین هستیم تا ببینیم آیا جان باختگان انگلیسی بیشتری در این سانحه بوده اند یا خیر. ما آماده ارائه یاری های کنسولی به خانواده ها هستیم.

در همین حال وزیر راه و شهرسازی کشورمان با رد بعضی شایعات مطرح شده درباره دلیل سقوط هواپیمای 737 اوکراینی حوالی فرودگاه امام تاکید نموده، نقص فنی هواپیما موجب آتش سوزی و سقوط آن شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 611

به "کانادا به داغداران سانحه هوایی روز گذشته در ایران تسلیت گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانادا به داغداران سانحه هوایی روز گذشته در ایران تسلیت گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید