چه طور بدون کشتن موش ها از شرشان خلاص شویم؟

به گزارش ایستگاه بازی، موش ها واقعا موجوداتی موذی هستند. اما خیلی از ما با وجود نفرتی که از آنها داریم باز هم دل مان نمی آید آنها را بکشیم. با این راهکارها بدون آنکه موش را بکشید آن را از خانه تان بیرون می کنید!

چه طور بدون کشتن موش ها از شرشان خلاص شویم؟

موش ها به عنوان حیوان خانگی عالی هستند، اما اگر به صورت آفت و حیوانی موذی در خانه باشند امان صاحب خانه را می برند. آنها دوست دارند بجوند و تقریبا هر چیزی را که سر راه شان باشد خواهند جوید. سیم های وسایل الکترونیکی و محتویات کابینت آشپزخانه تان هم از این قاعده مستثنی نیستند!

اگر متوجه شده اید که در خانه تان موش وجود دارد باید سریعا دست به کار بشوید چرا که اگر تعلل کنید آنها همه خانه تان را خراب خواهند کرد! اگر از کشتن این مهمانان ناخواسته عذاب وجدان می گیرید، راه های دیگری هم وجود دارند که می توان بدون اینکه خون از دماغ کسی آید این موش ها را از خانه بیرون کرد!

- راه اول

تعدادی وسیله الکترونیکی که صدایی ایجاد می نمایند که حیوانات را دور می نماید تهیه کنید و آنها را در اطراف خانه تان به پریز برق بزنید. این دستگاه ها صدایی فراوری می نمایند که انسان، سگ ها و گربه ها را آزار نمی دهد اما موش ها و دیگر جوندگان را دیوانه می نماید. تنها بدی که این راه دارد آن است که اگر در خانه همستر، موش صحرایی یا دیگر حیوان خانگی از این دست داشته باشید، نمی توایند از این دستگاه بهره ببرید چرا که صدای آن حیوانات خانگی تان را هم آزار خواهد داد.

- راه دوم

یک تله موش که موش را زنده به دام می اندازد تهیه کنید و همخانه های جدیدتان را زنده دستگیر کنید. این تله ها در هر مغازه ای که تله موش، لوازم شکار یا وسایل کشاورزی می فروشند یافت می گردد. برخی مغازه ها حتی آنها را اجاره می دهند اما اگر در منطقه ای با موش های فراوان زندگی می کنید شاید بد نباشد چند عدد از این تله ها را خریداری کنید.

تله را بر اساس راهنمای آن کار بگذارید، طعمه را درون آن قرار دهید و آن را در مکانی که بیشترین تعداد موش را در آن دیده اید قرار دهید.

هر روز صبح تله را چک کنید تا ببینید آیا موشی درون آن گیر افتاده یا نه. موش های درون تله را به مکانی دور از خانه تان منتقل کنید. موش را درون تله به مکان دیگر منتقل کنید و تا به محل نرسیده اید آن را از داخل تله در نیاورید. بهتر است آنها را در محیطی که نزدیک خانه ها نباشد و برای زندگی موش هم مناسب باشد رها کنید. حتما مطمئن شوید خانه یا ساختمانی در نزدیکی محل رها سازی موش ها وجود ندارد چرا که در غیر این صورت به زودی برای یک نفر دیگر هم مشکل ایجاد خواهد شد.

زمانی که می خواهید موش را از درون تله بیرون آورید یک جفت دستکش ضخیم بپوشید. موش ها دندان هایی تیز دارند و وقتی بترسند به شدت عصبی و تهاجمی می شوند. زمانی که به محل مورد نظرتان رسیدید، درب تله را باز کنید و بگذارید موش چهار نعل فرار کند!

- راه سوم

راه بعدی استفاده از اسطوخودوس است. هر گونه ای از اسطوخودوس می تواند در دور کردن موش ها کاربرد داشته باشد. ظاهرا آنقدری که ما بوی اسطوخودوس را دوست داریم، موش ها هوادار آن نیستند! می توانید چند دسته اسطوخودوس در باغچه تان بکارید. اگر باغچه ندارید چند گلدان از آن را داخل خانه بکارید، اسطوخودوس به راحتی در داخل خانه پرورش می یابد. عصاره ای که اسطوخودوس از خود و برگ هایش آزاد می نماید باعث فرار موش ها می گردد. بعلاوه می توانید از برگ های خشک شده اسطوخودوس بهره ببرید. برگ این گیاه را از عطاری تهیه کنید و یا از گیاهان خودتان بچینید و خشک کنید و در دور کردن موش ها از آن بهره ببرید.

- راه چهارم

ثابت شده است که دیگر گیاهان و عصاره های آنها هم در دور کردن موش ها نقش بسزایی دارند. از این گیاهان می توان به نعنا و روغن نعنا و به خصوص نعنا فلفلی اشاره نمود. خود گیاه را در باغچه یا در گلدان هایی درون خانه بکارید و عصاره آن را در اطراف خانه و در محل هایی که موش ها را دیده اید بپاشید. از روغن گیاه سدر هم می توان به همین صورت استفاده کرد. دیگر گیاهانی که موش ها را فراری می دهند شامل علف گربه، بابونه، پیاز دریایی، افسنتین، فرفیون و انواع دیگری از نعناها است. گل نرگس گل پیازداری است که جوندگان را فراری می دهد.

منبع: فوت و فن / hunker.com
انتشار: 20 مرداد 1401 بروزرسانی: 20 مرداد 1401 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 2063

به "چه طور بدون کشتن موش ها از شرشان خلاص شویم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه طور بدون کشتن موش ها از شرشان خلاص شویم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید