پیش&zwnjبینی بورس هفته بعد ، 5 نشانه صعودی بودن شاخص بورس

به گزارش ایستگاه بازی، به گزارش خبرنگاران، آخرین اخبار مرتبط با بازار سهام نویدبخش فرایند احتمالا صعودی بازار سهام است.

پیش&zwnjبینی بورس هفته بعد ، 5 نشانه صعودی بودن شاخص بورس

امیدواری به تزریق گسترده واکسن کرونا، امیدواری به بهبود شرایط مالی در سال بعد، ادامه سیاست عرضه اولیه، جدی تر شدن کاهش تحریم های ایران و تسهیلات جدید برای یکی از گروه های شاخص ساز بازار سهام پنج خبر امیدبخش برای بورس هفته آینده است.

وزیر کشور از دستور رییس جمهوری برای تهیه هر چه زودتر واکسن کرونا اطلاع داد و گفت: امیدواریم بتوانیم تا دی یا بهمن واکسن کرونا را برای گروه های هدف تهیه کنیم.(ایرنا)

حسن روحانی، رئیس جمهور، چهارشنبه اخیر در جلسه هیات دولت اظهار کرد: اولین پیغام بودجه 1400 این است که ما یک چشم انداز بسیار روشن و امیدبخشی برای سال 1400 داریم و این نه بر مبنای اینکه می خواهیم با کسی مذاکره و یا توافق کنیم یا توافق نکنیم بلکه در چارچوب محاسبات دولت است.

عرضه اولیه بوعلی و وکبهمن در هفته اخیر نیز نویدبخش تداوم سیاست عرضه اولیه است.

همچنین اخیرا شبکه بلومبرگ به نقل از منابع مطلع گزارش داد که جو بایدن میخواهد در برنامه های تحریمی وزارت خزانه داری آمریکا بازبینی گسترده ای انجام دهد. ایران در دوران ریاست جمهوری ترامپ به میزان زیادی هدف این تحریم ها قرار گرفته است.

از سوی دیگر خبر قابل توجهی نیز برای گروه خودروسازان در هفته اخیر منتشر شده است. سخنگوی انجمن قطعه سازان از مصوبه جدیدی برای تخصیص تسهیلات 13 هزار میلیارد تومانی به صنعت خودروسازی اطلاع داده است.

جدای از پنج خبر مورد اشاره، کارشناسان نیز فرایند صعودی را برای هفته آینده بازار سهام پیش بینی می نمایند.

علی خسروشاهی، کارشناس بازار سرمایه در تبادل نظر با خبرنگاران در رابطه با بورس هفته بعد گفته است: به نظر می رسد فرایند معاملات بورس هفته بعد متعادل و مثبت باشد. اما سهامداران نباید منتظر رشد شارپی مانند اوایل سال باشند. اما باید بدانند که فرایند بازار منطقی شده و احتمال رفتارهای هیجانی کم است.

عباس علی حقانی نسب نیز در رابطه با بورس هفته بعد گفته است: بورس هفته بعد فرایند صعودی دارد و اما اگر نرخ سود بانکی کاهش پیدا کند فرایند بورس به طرز چشم گیری صعودی است.

اخبار مربوط به چشم انداز بازار سهام را در صفحه پیش بینی بورس دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 17 دی 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1315

به "پیش&zwnjبینی بورس هفته بعد ، 5 نشانه صعودی بودن شاخص بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش&zwnjبینی بورس هفته بعد ، 5 نشانه صعودی بودن شاخص بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید