واشنگتن در جنگ احتمالی نمی تواند با روسیه و چین مقابله کند خبرنگاران

به گزارش ایستگاه بازی، رسانه ای آمریکایی با استناد به اظهارات تحلیلگران و نظامیان آمریکا از ضعف جنگنده های نسل پنجم این کشور در برابر روسیه و چین اطلاع داد.

واشنگتن در جنگ احتمالی نمی تواند با روسیه و چین مقابله کند خبرنگاران

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، نشریه آمریکایی نشنال اینترست نوشت که نیروی هوایی آمریکا به دلیل نقص در نسل پنجم جنگنده هایش احتمالا در جنگ های آینده شکست بخورد.

این نشریه در مقاله ای به قلم کریس اوزبورن نوشت که به رغم اینکه آمریکا دارای جنگنده های اف 22 و اف 35 است ولی این جنگنده ها دارای نقص هایی است.

در این مقاله آمده، بخش زیادی از ناوگان جنگنده های آمریکا از نسل چهارم بوده که در مقایسه با سطح سیستم سامانه های دفاعی روسیه و چین، توان نفوذ به حریم هوایی دشمن را بدون اینکه کسی بتواند آن را ببیند، ندارد.

در این مقاله که با مشارکت دیوید دیبتل، خلبان سابق اف 15 و ژنرال نیروی هوایی آمریکا نوشته شده، آمده است: نیروی هوایی آمریکا احتیاج به جنگنده هایی دارد که بتواند در مناطق تحت پوشش پدافند هوایی دشمن نفوذ کند.

نویسنده این مقاله نوشته است: فزونی در نبردهوایی احتیاجمند سرعت، مانور دهی و رادار گریزی است.

ژنرال آمریکایی مذکور گفته است که سامانه دفاعی اچ کیو 9 چین یا اس 400 روسیه می تواند برای شمار زیادی از پرنده های آمریکا مشکل ایجاد کند و روسیه و چین می توانند ناوگان پنجم خود را با هواپیماهای سوخو 57 و جی 31 تجهیز نمایند که بنا به نظر کارشناسان نظامی، بعید نیست که جنگنده های نسل پنج آمریکا بتوانند در جنگ با این دو کشور پیروز میدان شوند.

از زمان رونمایی از جنگنده اف 35 و به کارگیری آن در نیروی هوایی آمریکا بیش از ده مورد اختلال، نقص و سانحه برای این جنگنده های مدرن گزارش شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1498

به "واشنگتن در جنگ احتمالی نمی تواند با روسیه و چین مقابله کند خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن در جنگ احتمالی نمی تواند با روسیه و چین مقابله کند خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید