طومار 13میلیون نفری مردم ونزوئلا در محکومیت تحریم های آمریکا

به گزارش ایستگاه بازی، حدود 13میلیون نفر از مردم ونزوئلا طوماری را امضا کردند که بر اساس آن از دولت و حاکمیت ملی این کشور علیه تحریم های ایالات متحده حمایت کرده اند.

طومار 13میلیون نفری مردم ونزوئلا در محکومیت تحریم های آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از مورنینگ استار، نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا با انتشار پیامی در توئیتر از امضای طومار توسط 13 میلیون نفر از شهروندان ونزوئلا در حمایت از دولت و حاکمیت این کشور علیه تحریم های اقتصادی و سیاسی آمریکا خبر داده است.

تاکنون بیش از 13 میلیون و 200 هزار نفر از مردم ونزوئلا این طومار را امضا کرده اند.

مادورو در این پیام نوشت: به این مردم ضد امپریالیسم تبریک می گویم که با حضور میلیونی خود در خیابان ها، تصاویر بسیار زیبایی از عشق به کشور و میهن پرستی را خلق کردند تا بتوانند طوماری با 13 میلیون امضا برای صلح و حاکمیت ملی کشور جمع کنند.

امضاکنندگان این طومار از آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل خواسته اند تا به درخواست آنها رسیدگی کند. این طومار از 10 آگوست یعنی 19 مردادماه تنظیم و برای جمع کردن امضا آماده شده است، یعنی بعد از اعمال تحریم های جدید آمریکا علیه کاراکاس.

مادورو و همسرش نخستین امضاکنندگان این طومار بوده اند.

آمریکا با هدف سرنگون کردن دولت قانونی و مشروع ونزوئلا تحریم های اقتصادی و سیاسی شدیدی را علیه کاراکاس اعمال کرده است. آمریکا همچنین از طریق همسایگان ونزوئلا به خصوص کلمبیا قصد دارد فشارها علیه این کشور را افزایش دهد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 5 آبان 1398 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 406

به "طومار 13میلیون نفری مردم ونزوئلا در محکومیت تحریم های آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طومار 13میلیون نفری مردم ونزوئلا در محکومیت تحریم های آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید