صلح پایدار نیازمند همکاری های بین المللی و چند جانبه گرایی است

به گزارش ایستگاه بازی، وزیر نفت گفت: دستیابی به صلح و تولید پایدار به نفع تولیدکنندگان و مصرف کنندگان گاز نیازمند توجه به همکاری های بین المللی و چندجانبه گرایی و پرهیز از قلدرمابی است.

صلح پایدار نیازمند همکاری های بین المللی و چند جانبه گرایی است

به گزارش خبرنگار شانا، بیژن زنگنه بعدازظهر امروز (پنجشنبه، 22 آبان) در حاشیه بیست و دومین نشست سالانه وزیران مجمع کشورهای صادرکننده گاز (جی ئی سی اف) از طریق ویدیوکنفرانس، افزود: برای اینکه بتوانیم در جهانی صلح آمیز، برای صلح تولید پایدار به نفع تولیدکننده و مصرف کننده گاز به سر ببریم، باید همکاری های بین المللی و چندجانبه گرایی را مدنظر قرار دهیم و قلدرمابی را کنار بگذاریم و از سیاسی کردن بازارها به ویژه بازارهای انرژی پرهیز کنیم.

وی تاکید کرد: امروز در سخنرانی ام در نشست وزارتی مجمع کشورهای صادرکننده گاز به نقش مخرب آمریکا در مقررات جهانی در چهار سال اخیر از جمله در کنوانسیون های آب و هوایی، برهم زدن روابط با چین، جنگ تجاری با چین تا روابط دو طرف اقیانوس اطلس و از همه مهمتر خروج از برجام و اعمال تحریم های یک جانبه و غیرقانونی علیه ایران به ویژه در بخش انرژی پرداختم.

وزیر نفت گفت: آمریکا دسترسی ما را به درآمدهایمان محدود و از نظر خودش منع کرده و با این شرایط سبب شده است در شرایطی که کرونا بازار جهانی را با رکود روبه رو کرده است، ما روزانه 400 تن از هموطنان را به دلیل ابتلا به ویروس کرونا از دست دهیم و متاسفانه نمی توانیم از اموال و درآمدهای خود برای بهبود زندگی مردم، به ویژه اهداف بشردوستانه و بهداشتی - درمانی مردم بهره مند شویم.

زنگنه افزود: برخلاف همه فشارهای بین المللی، ما توانستیم صنعت گاز خود را توسعه دهیم و به رکورد ظرفیت برداشت روزانه یک میلیارد مترمکعب گاز طبیعی دست یابیم و افزون بر آن 95 درصد مردم را زیر پوشش شبکه گازرسانی قرار دهیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1262

به "صلح پایدار نیازمند همکاری های بین المللی و چند جانبه گرایی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صلح پایدار نیازمند همکاری های بین المللی و چند جانبه گرایی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید