رضایی: فدراسیون کشتی از سال گذشته تا به امروز پای انتخابی ایستاده، طاهری خیلی باانگیزه است

به گزارش ایستگاه بازی، سرمربی سابق تیم ملی کشتی امید گفت که فدراسیون از سال گذشته محکم پای انتخابی تیم ملی ایستاده و سال جاری هم همین فرایند را دنبال می نماید.

رضایی: فدراسیون کشتی از سال گذشته تا به امروز پای انتخابی ایستاده، طاهری خیلی باانگیزه است

علیرضا رضایی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در خصوص برنامه های پیش روی تیم ملی کشتی آزاد گفت: با کرونا مسابقات زیادی در سطح دنیا لغو شد و حتی کمیته بین المللی المپیک تصمیم گرفت المپیک را به تعویق بیندازد. در ادامه تنها مسابقه ای که برگزار گردید، جام دنیای بود که به خاطر مسائلی که وجود داشت، ما تنها با یک کشتی گیر در این رقابت ها حضور پیدا کردیم.

وی ادامه داد: با اتمام لیگ، کادرفنی کار خودش را آغاز کرد، من اطلاعی از تصمیمات آنها ندارم، اما آنطور که اعلام شده قرار است یک تیم به اوکراین و یک تیم هم به ایتالیا بروند، البته من فکر می کنم اگر تعداد نفرات اعزامی بیشتر بود، بهتر می شد. البته طبیعتا مسابقات کسب سهمیه المپیک باید اولویت اول ما باشد و همچنین به فکر اوزانی باشیم که سهمیه المپیک گرفته اند و این نفرات به تورنمنت های بیشتری اعزام شوند تا خیلی چیزها دست مان بیاید. اینکه ما نخواهیم نفراتی که سهمیه گرفته اند را به مسابقات اعزام کنیم از دید من، تفکر جالبی نیست. کشتی گیر احتیاج به حضور در میدان دارد. ما باید چه آنهایی که سهمیه گرفته اند و چه آنهایی که سهمیه نگرفته اند را در مسابقات مختلف محک بزنیم و نباید فرصت را از دست دهیم.

نایب قهرمانی کشتی آزاد المپیک در خصوص اینکه می توانیم سه سهمیه باقی مانده المپیک را کسب کنیم، تاکید نمود: امیدوارم این اتفاق بیفتد. یکی از کارهای مهم پیش روی کشتی ما، سهمیه دریافت است و امیدوار هستم که این اتفاق هر چه زودتر و در همین گزینشی اول رخ دهد، وگرنه کار ما به مراتب سخت تر می گردد.

رضایی در خصوص شرایط شاگردش امین طاهری توضیح داد: امین از ناحیه کف پا دچار آسیب دیدگی شد، اما رو به بهبود است. بسیار باانگیزه کار را دنبال می نماید. در اردوی تیم ملی کوشش می نماید تا نظر کادرفنی و مربیان تیم ملی را جلب کند و عملکردش در تمرینات و اردوها و مسابقات پیش رو رضایت بخش باشد.

سرمربی پیشین تیم ملی آزاد امید در سرانجام گفت: خوشبختانه فدراسیون کشتی از سال گذشته محکم پای انتخابی تیم ملی ایستاد و سال جاری هم همین رویه را دنبال می نماید. فرقی هم نمی نماید که المپیک در پیش باشد یا دنیای و آسیایی، مهم این است که کشتی گیران از فیلتر انتخابی بگذرند. این مسئله رقابت در بین کشتی گیران را حفظ می نماید. کشتی ما برای پیشرفت احتیاج به رقابت دارد. اگر رقابت نباشد و قرار به انتصاب باشد، کشتی گیران از آمادگی مطلوب دور می شوند و شانس کسب مدال مان پایین می آید.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1447

به "رضایی: فدراسیون کشتی از سال گذشته تا به امروز پای انتخابی ایستاده، طاهری خیلی باانگیزه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضایی: فدراسیون کشتی از سال گذشته تا به امروز پای انتخابی ایستاده، طاهری خیلی باانگیزه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید