تکلیف انتخابی المپیک واترپلو آسیا چه می&zwnjشود؟

به گزارش ایستگاه بازی، نایب رئیس اسبق فدراسیون جهانی واترپلو گفت: در حال حاضر تکلیف نماینده واترپلوی آسیا برای المپیک 2020 مشخص نیست ولی رضوانی همه تلاشش را می کند تا مسابقات انتخابی برگزار شود.

تکلیف انتخابی المپیک واترپلو آسیا چه می&zwnjشود؟

به گزارش خبرنگاران، با شیوع اپیدمی کرونا مسابقات انتخابی المپیک واترپلو لغو شد و هنوز هم تعیین نیست که کننده آسیا برای المپیک چگونه انتخاب خواهد شد. با شیوع کرونا قرار بود بدون برگزاری مسابقه قزاقستان به عنوان کننده آسیا به توکیو برود اما با مخالفت ایران و شیوع گسترده کرونا این تصمیم منتفی شد. اکنون تکلیف کننده واترپلو آسیا در المپیک 2020 هنوز تعیین نیست. البته مسئولان فدراسیون ایران این موضوع را پیگیری می کنند تا حق ایران ضایع نشود.

خسرو امینی در گفت و گو با خبرنگاران در مورد مسابقات انتخابی المپیک واترپلو اظهار کرد: کرونا همه چیز را در همه جهان متوقف کرده و مسابقات انتخابی المپیک در بیشتر قاره ها ناتعیین مانده است. انتخابی شنا، شیرجه و واترپلو همه ناتعیین است چون بیشتر استخرها تعطیل هستند. در مورد انتخابی المپیک هم برخی قاره ها همانند اروپا مسابقات انتخابی را انجام داده اند اما برای برخی دیگر همچون آفریقا و اقیانوسیه هنوز باقی مانده است. البته در اقیانوسیه تکلیف تعیین است و هیچ تیمی نمی تواند مقابل استرالیا مقاومت کند. تنها نیوزلند شاید بتواند مقابله کند که این تیم هم با اختلاف 7 یا 8 گل می بازد.

وی افزود: در حال حاضر اگر اشتباه نکنم 5 یا 6 تیم هنوز مانده تا برای المپیک انتخاب شوند. تکلیف سه تیم هم که باید در انتخابی فدراسیون جهانی تعیین شود. برای قاره آسیا خواستند اعمال نفوذ کنند و قزاقستان را معرفی کنند که رضوانی رییس فدراسیون اعتراض و بیان نمود که باید انتخابی برگزار شود. نمی شود که یک تیم را همینطور به المپیک فرستاد. این قضیه در فدراسیون جهانی همین گونه مانده تا اینکه ببینند چه تصمیمی گرفته می شود.

وی افزود: تا همین لحظه تکلیف کننده قاره آسیا تعیین نیست و رضوانی هم دارد همه تلاشش را می کند که مسابقات انتخابی انجام شود. باید ببینیم فدراسیون جهانی چه تصمیمی در نهایت خواهد گرفت. منتهی انتخابی دیگری هم هست که ربطی به قاره ها ندارد. بعد از اینکه 9 تیم اول المپیک یعنی 5 تیم از کننده قاره ها، 2 تیم از قهرمانی جهان، میزبان و قهرمان لیگ جهانی تعیین شدند سه تیم آخر در یک مسابقه که توسط فدراسیون جهانی برگزار می شود انتخاب خواهند شد. در آن انتخابی هم 12 تیم شرکت دارند که آسیا هم در آن کننده خواهد داشت. همه این برنامه های فدراسیون جهانی ناتعیین مانده و هنوز آنها نتوانسته تصمیمی بگیرند و منتظر هستند تا اوضاع و شرایط به جایی برسد که قادر به انجام مسابقات باشند.

نایب رییس اسبق واترپلو فدراسیون جهانی در مورد این موضوع که آیا مسابقه انتخابی بین ما و قزاقستان انجام خواهد شد گفت: رضوانی در حال رایزنی است و بیشتر در این خصوص مطلع است که در نهایت چه خواهد شد اما ظاهرا قزاقستان هم تا این لحظه کننده آسیا در المپیک نیست. باید هیات رییسه فدراسیون جهانی در این خصوص تصمیم بگیرد. رضوانی می خواهد که یک انتخابی در یک کشور بی طرف با رعایت همه پروتکل های بهداشتی برگزار شود. یعنی بازیکنان تست دهند و مسابقات بدون تماشاچی باشد.

امینی در ادامه گفت: رضوانی به عنوان رییس فدراسیون این موضوع را پیگیری می کند و باید ببینیم به کجا خواهد رسید. اما من فکر می کنم باید به هر صورت تکلیف این قضیه تا آخر ژانویه یعنی تا یک ماه آینده تعیین شود. البته این نظر من است و شیوع کرونا جلوی انجام همه برنامه ها را گرفته و هیچ کس نمی تواند تصمیمی بگیرد. سایت فینا در هفته یا هر دو هفته یک خبر جدید هم ندارد. حتی یک مجله دارد که از بی خبری در این شماره دهمین سال چاپ نشریه را اعلان و مصاحبه و اخبار 10 سال گذشته را در آن آورده بود.

وی در انتها در مورد تمرین آبی سایر کشورها گفت: هیچ کشوری مخصوصا آسیایی ها تقریبا کاری نمی توانند کنند. البته برخی مثل ژاپن تمریناتی دارند. من دعوت داشتم برای مسابقات آزمایشی المپیک ژاپن حاضر شوم اما آن مسابقه هم لغو شده بود. قرار بود مسابقه آزمایشی با حضور 4 تیم برگزار شود اما دولت ژاپن اعلام کرده که هر کسی بخواهد به کشورش وارد شود باید 15 روز قرنطینه شود. شرایط نامتعادلی داریم و باید ببینیم چه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1309

به "تکلیف انتخابی المپیک واترپلو آسیا چه می&zwnjشود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکلیف انتخابی المپیک واترپلو آسیا چه می&zwnjشود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید