خبرنگاران سه هزار تبلت بین دانش آموزان مناطق محروم خوزستان توزیع می شود

به گزارش ایستگاه بازی، اهواز - خبرنگاران - استاندار خوزستان گفت:سه هزار تبلت به صورت رایگان بین دانش آموزان مناطق کم برخوردار این استان توزیع می شود تا امکان بهره مندی این دانش آموزان از کلاس های درس مجازی فراهم شود.

خبرنگاران سه هزار تبلت بین دانش آموزان مناطق محروم خوزستان توزیع می شود

به گزارش خبرنگاران غلامرضا شریعتی سه شنبه در شورای آموزش و پرورش خوزستان در سرسرای استانداری خاطرنشان کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس بسیاری از معلمان خوزستانی با استفاده از وسایل شخصی به صورت مجازی به دانش آموزان آموزش دادند که این اقدام شایسته تقدیر است.

استاندار خوزستان در ادامه با اشاره به تاثیر راه اندازی شبکه اجتماعی دانش آموزی شاد خاطرنشان کرد: ساختار این شبکه بستر لازم را برای تعامل و ارتباط مجازی دانش آموز، معلم و والدین ایجاد می کند.

شریعتی در ادامه با تاکید بر ضرورت استفاده از شبکه های مجازی به عنوان یک فرصت آموزشی، اضافه نمود: فضای ایجاد شده در دوره شیوع کرونا و تعطیلی مدارس این فرصت را برای آموزش و پرورش ایجاد کرد که از ظرفیت فضای مجازی برای پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت استفاده کند.

اختصاص 9 میلیارد ریال برای آموزش معلم های حق التدریس

استاندار خوزستان ادامه داد: 9میلیارد ریال برای آموزش معلم های حق التدریس دراستان اختصاص داده شده است و این کار برای ارتقاء سطح آموزش معلم ها به دانش آموزان است.

وی با بیان اینکه تا به امروز اقدامات خوبی در حوزه بهبود شرایط فضای آموزشی استان اجرا شده اضافه نمود: یکی از مهمترین اقدامات اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بهره برداری از یک هزار و 331 کلاس درس جدید در سال گذشته بود.

تجهیز 50 درصد کلاس های درس خوزستان به تجهیزات سرمایشی

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان نیز گفت: با انعقاد تفاهم نامه بین استانداری خوزستان و سازمان نوسازی مدارس برای تامین 10 هزار دستگاه کولر و 2 هزار دستگاه آبسردکن برای مدارس استان و با توجه به توزیع پنج هزار دستگاه کولر در سال گذشته 50 درصد مدارس خوزستان به وسایل سرمایشی مجهز شده اند.

علی حسین حسین زاده ادامه داد: درمورد کمبود نیروی انسانی آموزش و پرورش استان توافقنامه ای با وزارتخانه برای تامین نیرو انجام گرفته و شرایط برای جذب در حال انجام است ولی باید جذب نیرو با انجام آزمون و اصولی برگزار شود.

وی اضافه نمود: 70 درصد کادر آموزشی مورد نیاز مربوط به دوره ابتدایی است که اگر آموزش نبینند در آموزش دانش آموزان متضرر خواهیم شد به همین دلیل استانداری خوزستان برای آموزش معلم های حق التدریس در استان 9 میلیارد ریال اعتبار در نظرگرفته است.

وی درادامه با اشاره به آموزش مجازی دانش آموزان به ویژه در شرایط شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس خاطرنشان کرد: تا کنون 17 درصد از دانش آموزان استان در شبکه اجتماعی شاد برای آموزش مجازی ثبت نام کرده اند و برای تامین تلفن همراه و تبلت در مناطق محروم هم برنامه ریزی شده است .

جمعیت دانش آموزی خوزستان یک میلیون و 200 هزار نفر است.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 914

به "خبرنگاران سه هزار تبلت بین دانش آموزان مناطق محروم خوزستان توزیع می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سه هزار تبلت بین دانش آموزان مناطق محروم خوزستان توزیع می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید