خبرنگاران دو میلیون آلمانی قادر به گرم کردن خانه خود نیستند

به گزارش ایستگاه بازی، تهران- خبرنگاران- آمارهای رسمی نشان می دهد بیش از دو میلیون شهروند آلمانی به دلیل فقر نمی توانند محل سکونت خود را در سرمای کشنده کنونی گرم نگاه دارند.

خبرنگاران دو میلیون آلمانی قادر به گرم کردن خانه خود نیستند

به گزارش خبرنگاران، بارش برف فراوان و پایین آمدن دما در بسکمک از شهرهای آلمان در حالی موجب سرمای شدید و منجمد کننده شده است که دست کم دو میلیون شهروند این کشور قادر به گرم کردن خانه های خود در این شرایط نیستند.

نشریه بیلد آلمان امروز (دوشنبه) با اشاره به این آمار نوشت: این همان اتفاقی است که در زمستان سال 2019 برای حدود دو میلیون نفر در آلمان رخ داد. آنها به دلیل نداشتن پول کافی نتوانستند آپارتمان یا خانه خود را به اندازه کافی گرم کنند. این خبر را اداره آمار فدرال در شهر ویسبادن اعلام کرده است.

بر این اساس بیشتر افرادی که به تنهایی زندگی می کنند و یا والدینی که به تنهایی از فرزندان خود مراقبت می کنند، با چنین مسئله ای روبرو هستند. طبق گزارش اداره آمار، 7 درصد از افراد در خانواده های تک والد در سال گذشته به دلیل کمبود پول نتوانسته اند خانه های خود را به اندازه کافی گرم کنند، همچنین 4.8 درصد از افراد مذکور تنها زندگی می کنند.

در اتحادیه اروپا حدود 6.9 درصد از جمعیت از نظر مالی قادر به گرم کردن مناسب خانه های خود در سال 2019 نبوده اند. بیشترین میزان در بین مردم بلغارستان (30.1 درصد)، لیتوانی (26.7 درصد) و قبرس (21.0 درصد) بوده است. همچنین سوئد، اتریش و فنلاند کمترین میزان با کمی کمتر از دو درصد را داشته اند.

آلمان یکی از کشورهایی است که بر اثر ورود جبهه هوای سرد قطبی به اروپا درگیر سرمای شدید و برف و بوران است. نهادهای بشردوستانه هشدار دادند استقرار این جبهه هوای سردقطبی طی ماه جاری در مناطق شمال اروپا جان افراد بی خانمان را تهدید می کند.

در همین رابطه یک گروه کمک کننده به افراد بی خانمان در آلمان موسوم به BAGW گفت تا هفته گذشته اجساد 4 فرد بی خانمان را که بر اثر شدت برودت یخ زده بودند یافته اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1449

به "خبرنگاران دو میلیون آلمانی قادر به گرم کردن خانه خود نیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دو میلیون آلمانی قادر به گرم کردن خانه خود نیستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید