خانه تاریخی آگهی شده در قزوین تخریب نمی گردد

به گزارش ایستگاه بازی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین گفت: به دنبال بازدید و ملاقات با مالک خانه تاریخی که آگهی فروش آن طی روزهای گذشته در یکی از سایت های فروش آنلاین منتشر شد، این بنای تاریخی با همکاری این اداره کل سامان دهی و مرمت می گردد.

خانه تاریخی آگهی شده در قزوین تخریب نمی گردد

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین، علیرضا خزائلی گفت: به دنبال انتشار آگهی فروش یک خانه تاریخی در یکی از سایت های فروش آنلاین، با پیگیری های این اداره کل برای شناسایی ملک و مالک آن، به درخواست صاحب خانه بازدید از این ملک انجام شد.

او اضافه کرد: این بنای تاریخی در بافت تاریخی شهر قزوین واقع شده است و تا چند سال گذشته در این خانه، ساکنان آن تا زمانی که بزرگ خانواده در قید حیات بوده، زندگی می نموده اند و خانواده تمایل زیادی به حفظ این بنا دارند. براساس گفته مالک، آگهی فروش به قصد فروش ملک نبوده بلکه برای کسب آگاهی درخصوص ارزش بهای ملک مورد نظر منتشر شده است.

خزائلی توضیح داد: در مورد جمله قیدشده در آگهی با عنوان تراکم سه طبقه، همان طور که در عکس ها نیز معین است در خانه های همجوار این پلاک در سال های گذشته، ساختمان های سه طبقه ساخته شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین اظهار کرد: بسته های تشویقی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شامل مرمت های مشارکتی و تسهیلات مرمت بناهای تاریخی که دکتر مونسان تاکید زیادی بر آن دارد، برای مالک خانه تشریح شد و مورد استقبال او نهاده شد و مقرر شد تا با برگزاری جلسات بیشتر، این بنای تاریخی با همکاری این اداره کل مرمت و حفظ گردد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 601

به "خانه تاریخی آگهی شده در قزوین تخریب نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه تاریخی آگهی شده در قزوین تخریب نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید