حل مشکل کاغذ در هیات دولت و برقراری تعرفه های فرهنگی برای ناشران

به گزارش ایستگاه بازی، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علیرضا اسماعیلی، مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تصمیمات نو دولت برای حوزه نشر گفت: همزمان با میلاد امام هشتم (ع) دو اتفاق خوب هم برای اهالی نشر رقم خورد. خبر اول مربوط به حل مشکل کاغذ در امسال است که در پی مساعدت رئیس جمهور و هیات محترم دولت صورت گرفت.

حل مشکل کاغذ در هیات دولت و برقراری تعرفه های فرهنگی برای ناشران

وی ادامه داد: خبر دوم هم مربوط به برقراری تعرفه های فرهنگی برای دفاتر نشر و کتابفروشی های کشور در امور مربوط به تعرفه های آب، برق، گاز، خدمات پستی و بعلاوه صدور پروانه ساختمان است. این اقدام پس از سال ها گفت و گو و پیگیری وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در هیات دولت به تصویب رسید.

علیرضا اسماعیلی بعلاوه نظر به بعضی پیشنهادها در مورد ارایه تسهیلات تحفه به ناشران در پی شرایط کرونا گفت: مبالغ تصویب شده برای ناشران بین 50 تا 250 میلیون تومان بود که رقم این تسهیلات پس از آنالیز پرونده های درخواست ناشران در کمیته ای متشکل از اعضای صنف نشر و معاونت فرهنگی برای ناشران مقرر شد.

مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی تاکید نمود: از این رو برای هیچ ناشری فراتر از این سقف در نظر گرفته نشد و این تسهیلات براساس ملاک های مشخص مانند مقدار فراوری کتاب و یا کیفیت آثار فراوریی در کمیته ای متشکل از نمایندگان صنف و معاونت امور فرهنگی مشخص شد.

علیرضا اسماعیلی خاطر نشان کرد: امیدوارم با تدابیر در نظر گرفته شده و همکاری نهادهای حاکمیتی و بخش خصوصی بر همین مبنا شاهد رشد و شکوفایی بیشتر نشر کتاب و کتابخوانی در کشور باشیم.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1658

به "حل مشکل کاغذ در هیات دولت و برقراری تعرفه های فرهنگی برای ناشران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حل مشکل کاغذ در هیات دولت و برقراری تعرفه های فرهنگی برای ناشران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید