ترامپ: خلع سلاح هسته ای در کره شمالی را می خواهم اما عجله ای ندارم

به گزارش ایستگاه بازی، رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد مایل است کره شمالی برنامه هسته ای خودش را به انتها برساند اما گفت هیچ عجله ای ندارد و هیچگونه جدول زمانی فشرده ای برای پیونگ یانگ بابت خلع سلاح نهایی اعمال نمی کند.

ترامپ: خلع سلاح هسته ای در کره شمالی را می خواهم اما عجله ای ندارم

به گزارش خبرنگاران، به گزارش خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا 27 و 28 فوریه در ویتنام دومین نشست با کیم جونگ اون، رهبر کره شاقتصادی را برگزار می کند.

ترامپ سه شنبه در جمع خبرنگاران کاخ سفید گفت، تحریم ها علیه این کشور آسیایی پای بر جا می ماند و تاکید کرد که پیونگ یانگ اخیرا هیچگونه آزمایش هسته ای یا موشکی انجام نداده است. او گفت: من عجله ای ندارم. آزمایشی در کار نبوده است. تا زمانی که آزمایشی نباشد، من عجله ای ندارم. اگر آزمایشی انجام شود، قضیه فرق می کند. من تمایل دارم که در نهایت شاهد خلع سلاح هسته ای کره شاقتصادی باشم.

در همین حال ترامپ سه شنبه درباره نشست آینده با مون جائه-این، رئیس جمهوری کره جنوبی تلفنی گفت وگو کرد و امروز (چهارشنبه) هم با شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن صحبت می کند. رئیس جمهوری کره جنوبی در این تماس گفت مایل به گشایش همکاری اقتصادی با کره شاقتصادی است و این در صورتی است که این امر به تسریع خلع سلاح هسته ای پیونگ یانگ بینجامد.

براساس بیانیه دفتر ریاست جمهوری سئول، مون جائه-این آماده است تا هر کاری از اتصال خطوط راه آهن و ارتباط جاده ای میان دو کره تا سایر همکاری های اقتصادی دوجانبه برای کمک به خلع سلاح هسته ای انجام دهد. مون جائه-این گفت: ما مصمم هستیم تا اگر رئیس جمهوری آمریکا از ما درخواست کند و اگر این راه به کاهش بار آمریکا می رسد، این کار را انجام دهیم. این رهبری و اراده قاطع ترامپ بوده است که مذاکرات با کره شاقتصادی را به اینجا رسانده است.

او تاکید کرد، ترامپ بر ناکامی های دیپلماتیک 25 سال گذشته که هیچ دستاوردی از طریق مذاکرات در پی نداشت و تنها موجب تقویت ظرفیت های هسته ای و موشکی کره شاقتصادی شد، فائق آمد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 24 بهمن 1398 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 667

به "ترامپ: خلع سلاح هسته ای در کره شمالی را می خواهم اما عجله ای ندارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: خلع سلاح هسته ای در کره شمالی را می خواهم اما عجله ای ندارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید