برای اتاق نشیمن میز جلومبلی بسازید!

به گزارش ایستگاه بازی، اگر می خواهید تغییری زیبا در اتاق نشیمن خود ایجاد کنید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

برای اتاق نشیمن میز جلومبلی بسازید!

برای تنوع دادن به وسایل منزل بدون پرداخت هزینه می توانید با کمی خلاقیت و استفاده از وسایلی که دیگر به کار شما نمی آیند و حتی می خواهید دور بریزید جایگاه بسیار زیبایی برای اتاق نشیمن بسازید. در این مطلب از خبرنگاران به بیان آموزش ساخت میز با وسایل دور ریختنی می پردازیم.

آموزش ساخت میز با وسایل دور ریختنی

این وسیله را می توانید به عنوان میز یا جایگاه استفاده کنید چون بسیار مقاوم ساخته می شود. اگر به عنوان میز استفاده می کنید می توانید روی آن را با شیشه بپوشانید تا هر وسیله ای که خواستید به راحتی روی آن قرار گیرد.

وسایل مورد نیاز برای ساخت میز با وسایل دور ریختنی

  • بطری نوشابه 38 عدد
  • تخته باریک 2 عدد
  • یونولیت به میزان لازم
  • پارچه به میزان لازم
  • کاموا به میزان لازم
  • نایلون ضخیم به میزان لازم
  • چسب مایع قوی

مراحل ساخت میز

مرحله اول

ابتدا یکی از بطری ها را بردارید و روی سطح صافی در مرکز قرار دهید. سپس به صورت مرتب دور تا دور آن را با بقیه بطری ها بچینید. به همین ترتیب به صورت دایره وار بقیه بطری ها را کنار یکدیگر بچینید.

سپس با چسب نواری پهن دور تا دور بطری ها را چسب بزنید. این کار را چندین دور روی بطری ها انجام دهید تا کاملا محکم شوند و قابل جابه جا شدن نباشند.

برای اینکه خانه زیباتری داشته باشید به مطلب ارزان ترین وسایل دکوری برای منزل شما سر بزنید.

مرحله دوم

دو عدد تخته چوبی را به میزان محیط دایره ای بطری ها برش بزنید. ابتدا سطح یک تخته چوب را چسب مایع بزنید و بطری ها را روی آن قرار دهید. تخته بعدی را نیز به همین شکل در بالای بطری ها قرار دهید و کنار بگذارید تا چسب آن کاملا خشک شود.

مرحله سوم

با نایلونی ضخیم دور تا دور جایگاه را بپوشانید و با چسب نواری پهن نایلون را محکم کنید. حال نوبت این است که جایگاه را نرم کنید تا قابل نشستن و راحت باشد.

یونولیت هایی که تهیه کرده اید را به میزان یک دایره برش بزنید. یک دایره به این علت که فقط می خواهیم روی جایگاه نرم شود و تخته زیری که در تماس با زمین است نیازی به نرم شدن ندارد.

مرحله چهارم

برای دور جایگاه نیز مانند شکل یونولیت ها را به صورت مستطیلی برش بزنید و دور جایگاه بپیچید تا دور تا دور کار را به طور کامل بگیرد. ابتدا دور تا دور جایگاه را با یونولیت بپوشانید و به کمک چسب مایع قوی کاملا چسب کاری کنید تا باز نشود. سپس لایه رویی آن را نیز بچسبانید. تقریبا جایگاه شما آماده است حال نوبت زیباسازی آن شده است.

مرحله پنجم

در این مرحله باید روکش پارچه ای که از قبل آماده کرده اید را به صورت کاوری، روی آن بکشید. تهیه روکش بسیار ساده است. می توانید از پارچه هایی که دارید استفاده کنید، حتی اگر با یک شکل و طرح هم نیستند مسئله ای نیست.

می توانید تکه هایی از پارچه های مختلف را کنار هم قرار دهید و به یکدیگر بدوزید. این به خلاقیت و سلیقه شما بستگی دارد چون پارچه ها در نهایت با کاموا پوشیده می شوند اهمیتی ندارد که پارچه زیری آن چه باشد.

مرحله آخر

این مرحله شامل بافتن یک روکش زیبا بوده که سلیقه ای است و می توانید از انواع پارچه های رنگی یا کاموا استفاده کنید. در اینجا از کاموای پرزدار قرمز استفاده شده است. می توانید آن را به صورت ساده و گرد ببافید و روی جایگاه خود بکشید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب دیگر این کارها را در دکور خانه انجام ندهید! را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 14 تیر 1401 بروزرسانی: 14 تیر 1401 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 2028

به "برای اتاق نشیمن میز جلومبلی بسازید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای اتاق نشیمن میز جلومبلی بسازید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید