اپلیکیشن فیس بوک برای جاسوسی داوطلبانه از کاربران

به گزارش ایستگاه بازی، فیس بوک روز گذشته از عرضه اپلیکیشنی اطلاع داد که به کاربران برای به اشتراک گذاری داوطلبانه اطلاعاتشان با این شبکه اجتماعی پول می دهد.

اپلیکیشن فیس بوک برای جاسوسی داوطلبانه از کاربران

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی ایستگاه بازی به نقل از یاهونیوز، فیس بوک روز گذشته از عرضه اپلیکیشنی اطلاع داد که به کاربران برای به اشتراک گذاری داوطلبانه اطلاعاتشان با این شبکه اجتماعی پول می دهد. فیس بوک با استفاده از این برنامه درمی یابد که هر یک از کاربران از چه اپلیکیشن هایی و به چه منظور استفاده می نمایند.

فیس بوک با استفاده از برنامه یادشده قادر به جاسوسی داوطلبانه از کاربران خود است و به اطلاعات ارزشمندی در خصوص نحوه استفاده آنها از اینترنت دست می یابد.

فیس بوک قبلا دو اپلیکیشن مشابه را برای ردگیری فعالیت های کاربران و جاسوسی داوطلبانه از آنها طراحی نموده بود، اما به دنبال افزایش نقدها از این شرکت و اعتراض به نقض حریم شخصی کاربران و نقض سیاست های مربوط به احترام به کاربران مجبور شد آنها را حذف کند.

فیس بوک مدعی است اپلیکیشن جدید که Study نام دارد، با دو اپلیکیشن قبلی تفاوت دارد و تنها برای کاربران گوشی های اندرویدی در دسترس است، هر چند ممکن است نسخه سازگار با آیفون آن نیز فراوری گردد. به وسیله این اپلیکیشن اطلاعاتی در خصوص برنامه های مورد استفاده هر کاربر، مدت زمان استفاده از آنها و غیره جمع آوری می گردد. اما از آنها برای ردگیری کلمات عبور یا شناسه های کاربری استفاده نخواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 مرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 227

به "اپلیکیشن فیس بوک برای جاسوسی داوطلبانه از کاربران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپلیکیشن فیس بوک برای جاسوسی داوطلبانه از کاربران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید