استقرار سامانه دفاع موشکی پاتریوت یونان در عربستان با فشار آمریکا خبرنگاران

به گزارش ایستگاه بازی، منابع خبری از استقرار سامانه دفاع موشکی پاتریوت یونان درعربستان با فشار آمریکا خبر دادند.

استقرار سامانه دفاع موشکی پاتریوت یونان در عربستان با فشار آمریکا خبرنگاران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رسانه ها گزارش دادند که یونان میخواهد در توافقی با عربستان، سامانه های دفاع موشکی پاتریوت خود را در این کشور مستقر کند.

به گزارش منابع خبری، این توافقنامه طی دیداری در آتن بین نیکوس دندیاس وزیر خارجه یونان و فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان در ژانویه سال گذشته منعقد شد، اما با همه گیری کرونا به تاخیر افتاد.

شبکه خبری سی ان ان نیز در روز های گذشته گزارش داد که نیکوس دندیاس وزیر خارجه یونان توافقی را با عربستان برای استقرار سامانه موشکی پاتریوت در این کشور منعقد خواهد نمود. وزیر خارجه یونان در مجلس یونان به تازگی گفته که پاتریوت یک جنگ افزار تدافعی است که ما به عربستان خواهیم داد. وی در توجیه این اقدام گفت که یونان هرگز در سیاست تهاجمی نداشته و آن را پیگیری نخواهد نمود.

این در حالی است که نشریه یونانی ایکاثیمرینی در این زمینه نوشته است که گرایش یونان به سمت همکاری نظامی با عربستان به دلیل فشار های آمریکا برای تحت فشار قرار دادن آتن برای حضور نظامی در منطقه خلیج فارس است.

این روزنامه به نقل از بعضی منابع آگاه نوشت که یونان دو نوبت از پاسخ دادن به درخواست های واشنگتن برای ارسال ناوچه به آب های خلیج فارس برای تقویت حضور نظامی دریایی واشنگتن و متحدانش در منطقه تحت فرماندهی آمریکا خودداری کرد.

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال طی یادداشتی ضمن آنالیز عملیات های پیروز نیرو های مقاومت یمن و عراق علیه عربستان سعودی، به ضعف و ناکامی سامانه های پدافندی سعودی اعتراف کرد. در این یادداشت آمده است که در حالی که دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در حال تجدیدنظر در رویکرد ایالات متحده آمریکا در قبال منطقه است، گروه های مقاومت در یمن و عراق از شکاف های مستمر در سامانه های پدافندی سعودی بهره می جویند و حملاتی با دقت بالا علیه عربستان سعودی انجام می دهند.

نگارنده با اشاره به حمله پهپاد های بمب گذاری شده از سوی یک گروه عراقی به یک ساختمان پادشاهی در عربستان سعودی در 23 ژانویه گذشته آمده است: این حمله پیچیدگی فزاینده خطراتی که پادشاهی سعودی با آن روبرو است را روشن می نماید و نشان می دهد که این امر تنها به پهپاد ها محدود نمی گردد بلکه شامل موشک های بالستیک و کروز نیز می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1468

به "استقرار سامانه دفاع موشکی پاتریوت یونان در عربستان با فشار آمریکا خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار سامانه دفاع موشکی پاتریوت یونان در عربستان با فشار آمریکا خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید