انتقاد شدید مارتین شولتز از ضعف اتحادیه اروپا در مبارزه با کرونا

به گزارش ایستگاه بازی، رئیس سابق مجلس اروپا انتقاد شدیدی به ضعف اروپا در مبارزه با بحران کرونا وارد نموده و گفت: این همان اروپایی است که مخالفان ما می خواستند.

انتقاد شدید مارتین شولتز از ضعف اتحادیه اروپا در مبارزه با کرونا

با ما سفر کنید و با تور ترکیبیی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران مارتین شولتز، رئیس سابق مجلس اروپا در مصاحبهیی با هفته نامه اشپیگل، انتقاد شدیدی به ضعف اروپا در مبارزه با بحران کرونا وارد نموده و گفت: ما در حال حاضر یک اروپای ضعیف را تجربه می کنیم. تصمیمات مشترک در بروکسل اتخاذ نمی گردد، بلکه هر کشور اروپایی مستقلا خود تصمیم می گیرد. این همان اروپایی است که مخالفان می خواستند یعنی یک اروپای ملی.

وی در بخش دیگری از این مصاحبه خواهان حمایت از ایتالیا که به شدت تحت تاثیر بحران کرونا قرار گرفته است شد و گفت: اگر ما می خواهیم که این کشور عضو جی 7 پایدار باقی بماند باید در دراز مدت برای تامین بودجه دولتی به این کشور یاری کنیم.

شولتز خواهان عملیاتی شدن طرح اوراق قرضه مشترک در اتحادیه اروپا برای حمایت از کشورهای بحران زده شده و در عین حال با توجه به اختلاف نظرهایی که در این زمینه وجود دارد گفت: تا زمانی که ما در منطقه یورو این گونه دچار از هم گسیختگی هستیم طرح بدهی های مشترک اروپایی قابل اجرا نخواهد بود.

وی همبستگی در اتحادیه اروپا را برای مقابله با بحران ضروری دانسته و در بخش دیگری از این مصاحبه تاکید نمود که اتحادیه اروپا و اعضای آن باید بالاخره هر چه سریع تر از یونان حمایت نمایند تا بتواند شرایط در اردوگاه های پناهندگان و بخصوص اردوگاه موریا را سرو سامان دهد.

درخواست ایتالیا برای همبستگی بیشتر در بحران کرونا

لوئیجی دی مایو، وزیر امور خارجه ایتالیا هم در مصاحبهیی با هفته نامه اشپیگل همبستگی بیشتر در بحران کرونا را از اتحادیه اروپا درخواست نموده و گفت: شرایطی مشابه امروز را ما هرگز در این اتحادیه تجربه ننموده بودیم. هیچ مقایسه تاریخی از پیامدهای عظیم بهداشتی و مالی این بیماری همه گیر نمی توان داشت. ما اگر تنها به عقب نگاه کنیم نمی توانیم راه حلی بیابیم.

وی اضافه کرد: در اینجا مسئله آینده مردم اروپا مطرح است. ما با یک چالش جهانی روبرو هستیم. اروپا باید خود را با آمریکا و چین بسنجد. هیچ کس نباید انتظار داشته باشد که بعد از این بحران بتواند به عنوان یک کشور واحد بهبود اوضاع مالی را ایجاد کند.

درخواست رئیس جمهور اتریش از شهروندان برای صبر و استقامت در مبارزه با کرونا

الکساندر فان در بلن، رئیس جمهور اتریش هم در یک نطق تلویزیونی خطاب به ملت با سخنانی دلگرم نماینده اتریشی ها را به استقامت و صبر و تحمل فراخواند.

وی تاکید نمود که دقیقا نمی داند این بحران چه مدت به درازا خواه کشید. اما می داند که روزی این بحران می گذرد و تا آن زمان به یک با هم بودن جدید احتیاج است.

رئیس جمهور اتریش تاکید نمود: در حال حاضر همه ما با یک چالش عظیم روبرو هستیم. بحران کرونا احتیاجمند محدودیت های عظیم و توجه بالا است. با وجود همه ناامنی ها همه می توانند با ایجاد تغییر مداوم در زندگی سهمی در بهبود شرایط داشته باشند.

فان در بلن گفت: همه ما می دانیم که تنها در شروع یک کوشش مشترک هستیم؛ از این رو باید مشترکا زمان طولانی تری را صبر و تحمل کنیم. وی همگان را به حفظ فاصله و شستشوی مداوم دست ها برای مقابله با کرونا فراخوانده و گفت: همه این ها به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل شده است.

رئیس جمهور اتریش بخصوص از افراد با سن بالا درخواست کرد که بیشتر مراقب خود باشند و با ماندن در خانه از خود مراقبت نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 878

به "انتقاد شدید مارتین شولتز از ضعف اتحادیه اروپا در مبارزه با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد شدید مارتین شولتز از ضعف اتحادیه اروپا در مبارزه با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید