از امنیت غذایی به اقتدار غذایی برسیم، تصمیم گیری در وزارت جهاد کشاورزی با نظرخواهی تعاونی ها خواهد بود

به گزارش ایستگاه بازی، خبرگزاری خبرنگاران- مشاور وزیر و مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان های وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به نقش و جایگاه تشکل ها و تعاونی های بخش کشاورزی گفت: در وزارت جهاد کشاورزی تصمیم گیری ها با نظرخواهی و مشورت با تشکل ها و تعاونی های بخش کشاورزی محقق خواهد شد .

از امنیت غذایی به اقتدار غذایی برسیم، تصمیم گیری در وزارت جهاد کشاورزی با نظرخواهی تعاونی ها خواهد بود

به گزارش خبرنگارخبرنگاراندفترمازندران درساری، قرارگاه امنیت غذایی موضوع مهمی است که این روزها از سوی وزارت جهاد کشاورزی مطرح است و به همین منظور تاکید فراوانی بر پایش و رصد بازار در استان ها شده تا نگرانی بابت افزایش قیمت ها، کمبود اقلام اساسی و نظارت و بازرسی بازار کمرنگ شود.

استان مازندران یکی از استان هایی است که محور تولید محصولات کشاورزی بویژه کالاهایی اساسی است که حول محور این قرارگاه می چرخد.

به همین منظور هوشنگ محمدی نماینده ویژه وزیر جهاد کشاورزی در اجرای طرح اصلاح و کارآمدسازی نظام یارانه ای بخش کشاورزی مازندران، بامداد امروز در جلسه قرارگاه امنیت غذایی استان حضور پیدا کرد که این نشست با حضور مسؤولین بخش کشاورزی مازندران و اتحادیه ها و تشکل ها در سازمان جهاد کشاورزی برگزار گشت.

مشاور وزیر و مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان های وزارت جهاد کشاورزی در این جمع با بیان اینکه 130 میلیون تن تولیدات کشاورزی در کشور داریم که همگی نتیجه تلاش و زحمت تولیدکنندگان کشاورزی در سراسر کشور است، گفت: قرارگاه امنیت غذایی برای رسیدن به اقتدار غذایی و اقتدار ملی در وزارت جهاد کشاورزی تشکیل شده است.

وی بیان نمود: تولیدات بخش کشاورزی مازندران برای کشور از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و عموما محصولات استراتژیک در این استان رتبه های اول را دارد.

محمدی با اشاره به نقش و جایگاه تشکل ها و تعاونی های بخش کشاورزی گفت: در وزارت جهاد کشاورزی تصمیم گیری ها با نظرخواهی و مشورت با تشکل ها و تعاونی های بخش کشاورزی محقق خواهد شد.

نماینده ویژه وزیر جهاد کشاورزی در اجرای طرح اصلاح و کارآمد سازی نظام یارانه های بخش کشاورزی مازندران گفت: مدل های مختلف تامین نقدینگی برای کشاورزان پیش بینی شده است که از جمله آن می توان به دامدار کارت و استفاده از ظرفیت صندوق توسعه بخش کشاورزی استان ها اشاره کرد.

وی با تقدیر از تولیدکنندگان بخش کشاورزی استان مازندران که تامین کننده بخشی از نیاز تهران هم هستند، اضافه نمود: مازاد تولید مرغ، تخم مرغ، گوشت و شیر این استان از طریق شرکت پشتیبانی امور دام، سازمان تعاونی روستایی و سایر بخش های خصوصی خریداری و ذخیره سازی خواهد شد.

محمدی در سفر به استان مازندران از مراکز خرید، ذخیره سازی، سردخانه ها، انبارها و کشتارگاه های طیور این استان بازدید کرد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 28 اسفند 1400 بروزرسانی: 28 اسفند 1400 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1940

به "از امنیت غذایی به اقتدار غذایی برسیم، تصمیم گیری در وزارت جهاد کشاورزی با نظرخواهی تعاونی ها خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از امنیت غذایی به اقتدار غذایی برسیم، تصمیم گیری در وزارت جهاد کشاورزی با نظرخواهی تعاونی ها خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید