اختصاص 95 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت های دانش بنیان کردستان

به گزارش ایستگاه بازی، مدیر امور ذینفعان و مجلس صندوق نوآوری و شکوفایی کشور گفت: 95 میلیارد ریال تسهیلات کم بهره از محل این صندوق برای 21 شرکت دانش بنیان کردستان اختصاص یافت.

اختصاص 95 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت های دانش بنیان کردستان

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرنگاران از سنندج،مهدی خالقی شامگاه روز گذشته در مراسم انعقاد تفاهم نامه پرداخت تسهیلات به شرکت های دانش بنیان کردستان گفت: 70 ابزار مالی برای شرکت های دانش بنیان تعریف شده و به آن ها خدمت ارائه می گردد تا دغدغه های اصلی تمامی شرکت های دانش بنیان تنها پرداختن به فراوری باشد.

خالقی پاسخگویی به احتیاج مالی واحد های فناور را از جمله اولویت های صندوق نوآوری و شکوفایی گفت و افزود: 37 شرکت دانش بنیان در کردستان وجود دارد این ظرفیت ما را بر آن داشت تا با سفری سه روزه به این استان به فرایند پرداخت تسهیلات کم بهره به شرکت ها سرعت ببخشیم.

او تاکید نمود: 130 میلیارد ریال اعتبار برای کردستان در این سفر مصوب شده است که این مبلغ در راستای جعاله و خط اعتباری است تا شرکت های نوپایی که امکان تامین مالی ندارند، احتیاج مالی خود را تامین نمایند.

مدیر امور ذینفعان و مجلس صندوق نوآوری و شکوفایی کشور افزود: صندوق پژوهش و فناوری فرصت خوبی در استان هاست که بخش عمده ای از مبلغ تسهیلات مصوب به وسیله این صندوق پرداخت می گردد و تا پنج میلیارد ریال امکان پرداخت تسهیلات را دارند.

خالقی گفت: در صندوق نوآوری و شکوفایی کوشش می کنیم به شرکت ها یاری کنیم تا وارد حوزه دانش بنیان شوند و در ادامه از آن ها حمایت می کنیم.

معاون هماهنگی امور مالی و توسعه منابع استاندار کردستان هم با بیان اینکه یکی از دغدغه های اصلی کشور، ایجاد اشتغال به ویژه در بخش دانش بنیان است افزود: با توجه به محدودیت های تحریمی کشور و عقب ماندن از تکنولوژی، ایجاد اشتغال پایداربا تاکید بر استفاده حداقلی از منابع تجدید ناپذیر باید در سرلوحه کار ها باشد.

خالد جعفری با بیان اینکه اولویت اول استان حمایت از شرکت های دانش بنیان است گفت: هرچند به علت نوپا بودن بسیاری از این شرکت ها، استفاده لازم از این حمایت ها انجام نگرفته، اما امروز با استفاده از خط اعتباری انجام گرفته، این شرکت ها می توانند فرصت رشد و توسعه پیدا کند.

او با بیان اینکه مردم کردستان قانون پذیر هستند افزود: کردستان دارای پایین ترین ریسک بانکی در بین همه استان ها است و مردم این استان می توانند شرکای خوبی برای صندوق نوآوری و شکوفایی باشند و در کنار آن از تسهیلات صندوق هم استفاده نمایند.

معاون هماهنگی امور مالی و توسعه منابع استاندار کردستان با بیان اینکه بسیاری از شرکت ها نتوانسته اند از تسهیلات متمرکز تبصره 18 استفاده نمایند تاکید نمود: تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی که به صورت قرض الحسنه است و از سویی مسائل کمتری در زمینه تامین وثیقه دارد که می تواند در شکوفایی این شرکت ها و نیز رتبه بندی برای شرکت هایی که قرار است در آینده راه اندازی گردد تاثیر مثبتی داشته باشد.

جعفری با اشاره به وجود افراد خوش فکر در استان افزود: با استفاده از این صندلی و حمایت های مالی صندوق می توان در پیشبرد اهداف توسعه ای استان نقش آفرین بود.

او افزود: با توجه به نرخ تورم بالا، تسهیلات مقرون به صرفه قیمت می تواند گره گشای بخش اشتغال استان باشد.

رییس پارک علم و فناوری هم کردستان با اشاره به وجود 140 واحد فناور و دانش بنیان در کردستان گفت: 67 درصد فعالیت ها در حوزه آی تی و بقیه در بخش های انرژی، صنایع دستی، کشاورزی و الکترونیک مشغول فعالیت هستند.

خالد سعیدی به تشکیل کمپین تخصصی مشاوره پارک علم و فناوری استان اشاره نمود و افزود: شرکت های دانش بینان در حوزه های توسعه کسب و کار، تامین مالی، بازرایابی و فروش و صادرات و بازرگانی مشاوره گرفتند.

او از حمایت همه جانبه پارک علم و فناوری کردستان از ایده های برتر و دانش بنیان اطلاع داد و افزود: 17 شرکت دانش بنیان و 20 واحد فناور در سه روز گذشته در استان 101 نفر ساعت مشاوره دریافت کردند و 19 واحد هم 70 میلیارد ریال تسهیلات کم بهره گرفتند.

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری کردستان هم گفت: این صندوق با وجود اینکه فعالیت خود را با سرمایه مختصری شروع کرد، در بین 60 صندوق کشور از صندوق های فعال و برتر است.

ناصر شکری افزود: در 2 سال گذشته 200 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت های دانش بنیان و واحد های فناور پرداخت شده است.

او گفت: اولین صندوق در پرداخت تسهیلات ویژه کرونا و دومین صندوق از نظر مشارکت در سرمایه گذاری با قبول ضرر و زیان هستیم که در سه شرکت با این مدل مشارکت داریم.

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 آبان 1400 بروزرسانی: 29 آبان 1400 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1809

به "اختصاص 95 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت های دانش بنیان کردستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 95 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت های دانش بنیان کردستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید