آرزوی بانک توسعه تعاون بالاخره برآورده شد!

به گزارش ایستگاه بازی، معاون وزیر کار از تصویب افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون در کمیسیون تلفیق مجلس اطلاع داد و گفت: کار توزیع کالاهای اساسی و اقلام موردنیاز مردم در ماه مبارک رمضان به تعاونی ها واگذار خواهد شد.

آرزوی بانک توسعه تعاون بالاخره برآورده شد!

محمدجعفر کبیری در گفت وگو با ایستگاه بازی، اظهار کرد: اعضای کمیسیون تلفیق مجلس روز گذشته طرحی را به تصویب رساندند که به موجب آن به دولت اجازه داده شد تا سقف 1,000 میلیارد تومان از محل بند 29 اصل 44 برای توسعه بخش تعاون تهاتر کند که این بند اشاره دارد 30 درصد درآمدهای حاصل از واگذاری های شرکت های دولتی به بخش خصوصی باید در اختیار بخش تعاون قرار گیرد.

18 هزار میلیارد تومان طلب تعاونی ها از دولت!

وی اضافه نمود: برابر قانون، 30 درصد واگذاری های دولت، سهم بخش تعاون است که مجموع آن از سال 1388 تاکنون 18 هزار میلیارد تومان می گردد و متأسفانه از سال 1388 تاکنون پرداخت نشده است. در دولت های گذشته هم اهتمامی برای آن نبوده و این رقم در واقع طلب ما از دولت است که بخشی از آن در بودجه می آمد ولی تخصیص داده نمی شد. خوشبختانه کمیسیون تلفیق روز گذشته با نگاه مثبتی که در این زمینه داشت به دولت اجازه داد تا سقف هزار میلیارد تومان از این رقم را به انواع مختلف برای توسعه بخش تعاون تهاتر و به وسیله فروش سهام تأمین کند که اتفاقی بزرگ و خبری تاریخی برای تعاونی ها بود.

دیده شدن افزایش سرمایه بانک در جداول بودجه 98

معاون امور تعاونی های وزارت تعاون اجرای این مصوبه را مهم خواند و ابراز امیدواری کرد: با مساعدت نمایندگان مجلس و فراکسیون تعاون، این مصوبه در جداول بودجه گنجانده و در صحن علنی مجلس نیز تصویب گردد.

به گفته کبیری با توجه به اینکه 70 درصد منابع بانک توسعه تعاون باید در اختیار تعاونی ها قرار داده گردد، تصویب این مصوبه گام بزرگی در جهت افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون خواهد بود و به توزیع بهتر و مناسب تر تسهیلات بانک به تعاونی ها منجر خواهد شد.

آمادگی تعاونی ها برای توزیع مرغ و گوشت ماه رمضان

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که چرا از ظرفیت تعاونی های مصرف در طرح های بزرگ ملی مثل توزیع بسته حمایتی دولت و عرضه اقلام اساسی گوشت و مرغ، استفاده نمی گردد؟ خبر خوش دیگری به تعاونی ها داد و گفت: در این راستا، تفاهم نامه ای را با شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی و اتاق تعاون ایران به امضا رساندیم که به موجب آن برای تنظیم بازار و توزیع کالاهای مورد نظر شرکت بازرگانی دولتی، از ظرفیت و توانمندی بخش تعاون استفاده کنیم و برای ماه مبارک رمضان هم برنامه ریزی شده تا توزیع مناسب کالاهای اساسی در سراسر کشور توسط تعاونی های مصرف و توزیعی صورت پذیرد.

به گفته کبیری، اتحادیه های مصرف تعاونی و تعاونی های توزیعی در این زمینه برای یاری به دولت اعلام آمادگی کردند و سامانه ای هم طراحی شده تا کالاها با اطمینان بالا و درصد ریسک پایین تر به دست مشتری و مصرف نماینده نهایی برسد.

معاون وزیر کار توضیح داد: هم اکنون با بخش های مختلفی در حال امضای تفاهم نامه هستیم و مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت را هم در دستور کار داریم که اگر احتیاج داشتند از شبکه تعاونی ها استفاده نمایند.

به گزارش ایستگاه بازی، پیش از این رئیس اتاق تعاون ایران از اجرای آزمایشی سامانه مدیریت هوشمند تأمین کالاهای اساسی (مهتا) در فروشگاه های بخش تعاون خبر داده و گفته بود: این سامانه در بیش از 40 فروشگاه تعاون اجرایی شده تا تأمین و توزیع کالاهای اساسی و مورد احتیاج مردم با سهولت بیشتری انجام گردد.

عبدالهی همچنین از قول مساعد معاون اول رئیس جمهوری در اجرای فاز اول این طرح از ابتدای سال 98 خبر داده و ابراز امیدواری نموده بود با اجرای طرح، مسائل در تأمین و عرضه کالاهای اساسی به حداقل برسد و مردم با کمبود کالا روبرو نشوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 خرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 155

به "آرزوی بانک توسعه تعاون بالاخره برآورده شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آرزوی بانک توسعه تعاون بالاخره برآورده شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید