5500 معدن در راه بورس

به گزارش ایستگاه بازی، به گزارش خبرنگاران، سعید زرندی، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت، در جلسه ای که به منظور ورود معادن به بورس، با حضور مدیران سازمان بورس و مدیران معدنی برگزار گردید، گفت: در راستای تاکید رییس جمهور محترم مبنی بر ورود معادن به بورس، جلسات متعددی در وزارت صمت برگزار گردیده و زمینه های آن در حال فراهم شدن است.

5500 معدن در راه بورس

زرندی اضافه کرد: طبق تبصره 3 ماده 10 قانون معادن، پروانه بهره برداری سندی رسمی، لازم الاجراء، قابل معامله، تمدید و توثیق است، لذا موضوع واگذاری و انجام معاملات حق نشر به صورت یکجا و یا عرضه خرد قابل انجام است.

وی گفت: همچنین در مورد بلاتکلیف، تعطیل و یا سلب صلاحیت شده (مطابق ماده 20 قانون معادن) موضوع تشکیل شرکت سهامی عام پروژه با ورود چندین معدن و یا عرضه یکجا و حراج هریک از معادن در تابلوی بورس کالای ایران نیز قابلیت اجرایی شدن دارد.

معاون طرح و برنامه اضافه کرد: با توجه به وجود 5500 معدن درخصوص روش های واگذاری این معادن بخش خصوصی به صورت جزئی و یا در قالب شرکت سهامی عام پروژه می توان اقدام کرد و سازمان بورس و اوراق بهادار و بورس کالای ایران آمادگی خود را برای حمایت از این بخش بیان کرد.

براساس گزارش شاتا، زرندی تاکید نمود: واگذاری معادن در بورس می تواند علاوه برایجاد تحرک و پویایی بخش معدن شفافیت و سرعت عمل در این حوزه را نیز افزایش دهند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1146

به "5500 معدن در راه بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5500 معدن در راه بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید