400هزار کودک در بریتانیا حتی یک جلد کتاب هم ندارند

به گزارش ایستگاه بازی، به گزارش خبرنگاران به نقل از بوکسلر، تحقیقات نو بنیاد ملی ادبی بریتانیا (NLT) نشان می دهد که بیش از 400هزار کودک در این کشور هنوز به کتاب دسترسی ندارند و حتی یک جلد کتاب در خانه ندارند. این بنیاد می گوید عدم دسترسی به کتاب در دوران کودکی می تواند نتایج بدی در آینده تحصیلی بچه ها داشته باشد.

400هزار کودک در بریتانیا حتی یک جلد کتاب هم ندارند

بنیاد ادبی بریتانیا موسسه ای خیریه و غیردولتی است که در سال 1992 به وسیله سیمون هورنبی تاجر انگلیسی برای کمک به خانواده های این کشور در بالا بردن سطح سواد بچه ها تاسیس شد. این بنیاد خیریه از مردم کشور خواسته در ایام کریسمس برای کمک به خانواده ها در تامین کتاب برای بچه ها این بنیاد را کمک نمایند.

گزارش اخیر بنیاد ادبی بریتانیا با عنوان مالکیت کتاب بچه ها در سال 2021 منتشر شد و گزارش قبلی آن درباره عدم علاقه بچه ها به کتاب منتشر شده بود. این گزارش نشان می دهد بچه ها این کشور نسبت به نسل های گذشته هم سن خود کمتر کتاب مطالعه می نمایند.

این بنیاد در سال های گذشته با کمک های خیریه جمع آوری شده با کمک شرکت های تجاری سعی در ارتقای سطح سواد و مطالعه خانواده ها و بچه ها دبستانی نموده است. این بنیاد در گزارش خود می گوید آمارهای سال 2019 نشان می دهند که تنها 26درصد بچه ها و نوجوانان زیر 18سال به طور روزانه کتاب مطالعه کردند.

بنیاد مذکور در پروژه اخیر خود با همکاری انتشارات پنگوئن سازمانی خیریه برای تامین کتاب های داستانی در کتابخانه های مدارس ابتدایی این کشور تشکیل داد. این سازمان قرار است ضرورت منابع و نیازهای کتابخانه های مدارس را آنالیز نموده و برای تامین کتاب های داستانی در مدارس ابتدایی اقدام کند.

بر اساس این گزارش در فاز اول پروژه مذکور هزار مدرسه ابتدایی تا سال 2025 با نیم میلیون کتاب داستانی و هر کتابی که به خلاقیت بچه ها ارتباط داشته باشد، تامین خواهد شد و در مراحل بعد این سازمان در نظر دارد برای تامین کتاب های الکترونیک مدارس نیز اقدام کند. شورای هنر بریتانیا (ACE) نیز برای اجرای این پروژه اعلام آمادگی نموده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 14 بهمن 1400 بروزرسانی: 14 بهمن 1400 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1892

به "400هزار کودک در بریتانیا حتی یک جلد کتاب هم ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "400هزار کودک در بریتانیا حتی یک جلد کتاب هم ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید