30 حمله هوایی ائتلاف سعودی به نقاط مختلف یمن در 24 ساعت گذشته

به گزارش ایستگاه بازی، ائتلاف عربی علیه یمن به رهبری عربستان سعودی در ادامه تجاوزات خود تنها در یک روز گذشته 30 بار نقاط مختلف یمن را هدف حملات هوایی خود قرار داد.

30 حمله هوایی ائتلاف سعودی به نقاط مختلف یمن در 24 ساعت گذشته

به گزارش گروه بین الملل ایستگاه بازی، ائتلاف متجاوز سعودی روز یکشنبه (دیروز) مناطقی از استان های مختلف یمن را آماج حملات هوایی، موشکی و توپخانه ای خود قرار داد.

در صعده (در شمال یمن) یک کودک در نتیجه حمله موشکی و توپخانه ای سعودی ها به روستاها در منطقه مرزی رازح، به شهادت رسید.

طبق گزارش وبگاه المسیرة، در الحدیده (غرب یمن) نیز عناصر ائتلاف متجاوز سعودی بیش از 50 گلوله توپ به نقاط مختلف شلیک کرده و با شلیک تیربار خسارت های زیادی به منازل و اموال شهروندان در منطقه کیلومتر 16 وارد کردند.

عناصر ائتلاف سعودی همچنین روستاها و مناطق مختلف در منطقه حیس در استان الحدیده را هدف شلیک گلوله قرار دادند. همچنین شش فروند هواپیمای جاسوسی در آسمان شارعی 50 و کیلومتری 16 به پرواز درآمدند.

عناصر ائتلاف متجاوز سعودی دو فروند موشک کاتیوشا و بیش از 25 گلوله توپ را به منازل، مزارع و مایملک شهروندان در منطقه الجبلیه شلیک کردند. همچنین دو موشک کاتیوشا و تعدادی گلوله توپ به سمت منطقه مسکونی 7 یولیو شلیک شد.

در مرکز استان الحدیده در منطقه بیت الفقیه، نیروهای متجاوز سعودی 10 موشک کاتیوشا و گلوله توپ به منطقه الجاح شلیک کردند.

در نِهم در شمال شرق استان صنعاء نیز هواپیماهای ائتلاف سعودی در هفت نوبت منطقه الخانق و شرکت اکتشاف طلا را بمباران کردند.

هواپیماهای جنگی سعودی 12 بار نیز به استان الجوف، شش بار به استان مأرب و یک بار به منطقه الظاهر در استان صعده حمله کردند.

جنگنده های ائتلاف سعودی نیمه شب نیز در چهار نوبت استان الجوف و یک نوبت منطقه الظاهر در صعده را بمباران کردند.

روز گذشته نیز منابع یمنی گزارش کردند که روز شنبه، ائتلاف سعودی طی بیست و چهار ساعت، بیست و هفت حمله هوایی در چهار استان یمن انجام داده بود.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 800

به "30 حمله هوایی ائتلاف سعودی به نقاط مختلف یمن در 24 ساعت گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30 حمله هوایی ائتلاف سعودی به نقاط مختلف یمن در 24 ساعت گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید