رستوران معلق مشهد ، اولین رستوران معلق ایران و خاورمیانه

به گزارش ایستگاه بازی، رستوران معلق مشهد را می توان یکی از سرگرمیات جالب در مشهد توصیف کرد. غذا خوردن از ابتدای تاریخ یکی از اصلی ترین نیازهای بشر بوده و به مرور جنبه سرگرمی هم به خود گرفته است. با گذشت زمان، رستوران های زیادی ایجاد شدند و هر کدام به گونه ای سعی در جذب مخاطب داشتند. در این مقاله قصد داریم یکی از جدیدترین و مجذوب کننده ترین اقداماتی که اجرا شده تا غذا خوردن را مجذوب کننده تر کند، معرفی کنیم. غذا خوردن در رستورانی که بین زمین و هوا معلق است، پدیده نسبتا جدیدی است که می تواند هیجان و لذت غذا خوردن را چند برابر کند. البته که این تجربه برای کسانی که از ارتفاع وحشت دارند، خیلی خوشایند نخواهد بود. اگر می خواهید این تجربه را در ایران و یکی از شهرهای معروف آن داشته باشید، با مجله گردشگری خبرنگاران همراه باشید تا با رستوران معلق مشهد بیشتر آشنا شوید.

رستوران معلق مشهد ، اولین رستوران معلق ایران و خاورمیانه

بلیط هواپیما مقرون به صرفه مشهد

آنچه در ادامه می خوانید... پنهان

معرفی رستوران معلق مشهد

رستوران معلق مشهد کجاست؟

تفاوت رستوران هوایی شاندیز مشهد با نمونه های خارجی

امکانات رستوران هوایی مشهد

رزرو رستوران معلق مشهد

منو غذایی رستوران معلق مشهد

معرفی رستوران معلق مشهد

ایده راه اندازی رستوران های معلق برای نخستین بار در کشور بلژیک به مرحله اجرا در آمد. چند کشور دیگر به غیر از بلژیک و ایران از این ایده استفاده کرده و رستوران های معلقی را برای جذب گردشگران راه اندازی کرده اند. این رستوران معلق در مشهد، اولین رستوران معلق در ایران و در خاورمیانه محسوب می گردد؛ بعلاوه این سازه 9 تنی در سطح جهانی، عنوان مجهزترین، بزرگ ترین و مرتفع ترین رستوران معلق را نیز از آن خود کرده است.

رستوران معلق مشهد کجاست؟

رستوران معلق مشهد در منطقه گردشگری شاندیز نهاده شده است. شاندیز یکی از جاذبه های معروف اطراف مشهد است که سرگرمیات متعددی نیز دارد. بعد از آنالیز های اجرا شده در نهایت ایده ساخت یک رستوران هوایی شاندیز مشهد به مرحله اجرا رسید و اولین رستوران معلق ایران در سال 1396 در این منطقه افتتاح شد و مورد بهره برداری نهاده شد.

راه های دسترسی به رستوران هوایی شاندیز مشهد

برای رسیدن به رستوران معلق مشهد باید از شهر مشهد خارج شوید و به سمت ییلاقات آن و منطقه توریستی شاندیز بروید. پس از خروج از مشهد به سمت شاندیز، به دو راهی شاندیز طرقبه خواهید رسید و بعد از پیچیدن به سمت شاندیز، زمانی که حدود 40 کیلومتر از مشهد دور شده اید، به منطقه گردشگری شاندیز خواهید رسید.

می توانید برای رسیدن به این رستوران از خودروی شخصی، تاکسی و یا تاکسی اینترنتی بهره ببرید. بعلاوه در صورتی که با خودروی شخصی به آنجا می روید، نگران جای پارک نباشید چرا که در محوطه، قسمتی را به عنوان پارکینگ برای شما در نظر گرفته اند.

آدرس رستوران معلق مشهد روی نقشه گوگل:

تفاوت رستوران هوایی شاندیز مشهد با نمونه های خارجی

رستوران معلق مشهد به چند علت با نمونه های خارجی خود تفاوت دارد و از آن ها متمایز است. اولین تفاوت، ساز و کار بالا رفتن رستوران است. در تمام رستوران های معلق به غیر از مشهد، رستوران به وسیله جرثقیل بالا برده می گردد ولی رستوران هوایی شاندیز مشهد سازه ای مخصوص دارد که آن را بالا می برد و این اولین تفاوت آن با نمونه های خارجی است.

مورد دوم وجود یک فر در رستوران معلق مشهد است که این مورد در بسیاری از موارد خارجی وجود ندارد و به همین علت تنها دسرها و میان وعده های سبک را سرو می نمایند. اما در رستوران معلق مشهد، انواع غذاهای گرم در سه وعده صبحانه و ناهار و شام برای مهمانان سرو خواهد شد.

مورد آخر امکان استفاده چهار فصل از این رستوران است. در این رستوران 34 مورد از تجهیزات گرمایشی، باعث می شوند حتی در فصول سرد سال هم بتوانید از آن بهره ببرید. بعلاوه وجود سقفی به شکل چتر در بالای میزها باعث می گردد در صورت بارندگی مسئله ای برای شما به وجود نیاید.

امکانات رستوران هوایی مشهد

رستوران معلق یکی از برترین رستوران های مشهد است که امکانات جذابی را در اختیار میهمانان خود قرار می دهد. از امکانات رستوران معلق مشهد می توان سیستم گرمایشی آن را نام برد که پیش تر به آن اشاره کردیم. این سیستم باعث قابل استفاده بودن رستوران در تمام طول سال خواهد شد. یکی دیگر از امکاناتی که باعث جذابیت بیش از پیش این رستوران می گردد، وجود بانجی جامپینگ در قسمت گارسون رستوران است. شما می توانید هیجان بودن در چنین مکانی را با استفاده از بانجی جامپینگ باز هم بیشتر کنید و برای صرف غذا با اشتهای بیشتری آماده شوید.

مورد بعدی که در خصوص امکانات این رستوران معلق باید به آن اشاره کنیم، میزهای آن است که چیدمان آن ها به دو صورت جلسه ای و لژ قابل تغییر است. این میزها در 7 قسمت چهار نفره پذیرای 28 مهمان هستند و 10 نفر دیگر نیز خدمه این رستوران را تشکیل می دهند و ظرفیت رستوران معلق مشهد با خدمه آن در مجموع 38 نفر است.

پس از استقرار بر روی صندلی و اطمینان از مسائل ایمنی، رستوران تا ارتفاع 40 متری بالا می رود و در این ارتفاع ثابت خواهد شد. برای توزیع مناسب زمان سرویس دهی میان تمامی مهمانان، از زمان آغاز سرویس دهی تا انتها آن یک ساعت فرصت در اختیار دارید.

برای لذت بردن هر چه بیشتر شما از این فضا، یک گروه موسیقی زنده در جایگاه گارسون رستوران حضور دارند و در مدت حضورتان، فضا را برای شما دلنشین تر خواهند کرد.

رزرو هتل مشهد

رزرو رستوران معلق مشهد

قبل از هر چیز باید بگوییم به علت ظرفیت محدود این رستوران بهتر است از قبل برای رزرو میز در این رستوران اقدام کنید تا در هنگام مراجعه وقت شما تلف نگردد و به مشکل بر نخورید. قبل از ورود به رستوران برای اطمینان خاطر هر چه بیشتر شما، یک پوشش بیمه ای به شما اختصاص داده می گردد و تا زمان حضور در این رستوران شامل حال شما خواهد شد.

سایت رستوران معلق مشهد هنوز آماده نیست و از این طریق نمی توان برای رزرو آن اقدام کرد. پس تنها راهی که باقی می ماند، پیدا کردن شماره تلفن رستوران معلق مشهد است که در ادامه برای راحتی شما، این شماره ها را آورده ایم.

شماره تماس رستوران معلق مشهد: 09156220722 و 09031966900

ساعت کار رستوران معلق مشهد تمامی روزهای هفته از ساعت 11 تا 21 است، ولی در روزهای آخر هفته به علت شلوغ بودن، بهتر است از قبل رزرو انجام دهید تا معطل نشوید.

منو غذایی رستوران معلق مشهد

شما در منوی این رستوران چند دسته بندی متفاوت را مشاهده خواهید کرد که از میان آن ها شیشلیک شاندیز آوازه بیشتری دارد و توصیه می کنیم حتما آن را امتحان کنید. برای پرداخت قیمت غذاهای رستوران معلق مشهد در ابتدای ورود مبلغی را پرداخت خواهید کرد و بابت بعضی غذاهای خاص مقداری را به عنوان مابه التفاوت می پردازید.

رستوران معلق از مهیج ترین سرگرمیات مشهد!

یکی از راه های افزایش لذت غذا خوردن این است که کمی هیجان چاشنی غذا بگردد و این کار به خوبی در رستوران معلق مشهد انجام گرفته است. در کنار بازدید از جاهای دیدنی مشهد اگر عاشق هیجان هستید و غذا خوردن برای شما سرگرمی جذابی به شمار میرود، وقت را تلف نکنید و حتما به این رستوران بروید.

آیا تجربه غذا خوردن در رستوران های معلق را داشته اید؟ با ما به اشتراک بگذارید.

ظرفیت رستوران معلق مشهد چند نفر است؟

این رستوران 7 میز 4 نفره دارد و تعداد 10 خدمه وظیفه سرویس دهی را بر عهده دارند.

زمان های سرویس دهی رستوران معلق مشهد به چه شکل است؟

این رستوران به صورت چهارفصل است و در تمام روزهای هفته از ساعت 11 الی 21 فعال خواهد بود.

هزینه غذاها و استفاده از رستوران معلق مشهد چقدر است؟

هزینه ثابتی در ابتدای ورود دریافت خواهد شد که هزینه های غذا را نیز شامل می گردد ولی برای بعضی از غذاها هزینه جداگانه دریافت خواهد شد

رستوران معلق مشهد در کجا واقع شده است؟

این رستوران در فاصله 40 کیلومتری شهر مشهد و در دهکده گردشگری شاندیز نهاده شده است

peyman dehghan

منبع: فلای تودی
انتشار: 25 مهر 1401 بروزرسانی: 25 مهر 1401 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 2101

به "رستوران معلق مشهد ، اولین رستوران معلق ایران و خاورمیانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رستوران معلق مشهد ، اولین رستوران معلق ایران و خاورمیانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید