کشف 200 هزار ویروس در عمق اقیانوس ها

به گزارش ایستگاه بازی، محققان با آنالیز آب های اقیانوسی پیروز به شناسایی نزدیک به 200 هزار ویروس مختلف شده اند. این در حالی است که در پژوهش های قبلی تنها 15 هزار ویروس شناسایی شده بود.

کشف 200 هزار ویروس در عمق اقیانوس ها

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی ایستگاه بازی به نقل از یاهو نیوز، محققان با آنالیز آب های اقیانوسی پیروز به شناسایی نزدیک به 200 هزار ویروس مختلف شده اند. این در حالی است که در پژوهش های قبلی تنها 15 هزار ویروس شناسایی شده بود. این آنالیز منجر به پی بردن به اطلاعات تازه ای در خصوص نحوه توزیع انواع ویروس ها در اکو سیستم اقیانوس ها شده است.

بسیاری از ویروس های کشف شده از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار بوده و به عنوان مثال فاقد سلول های مختلف بوده یا فرایندهای زیستی خود را به طور عادی انجام نمی دهند. از سوی دیگر باروری و تکثیر این ویروس ها نیز به شیوه های منحصر به فردی انجام می گردد.

محققان می گویند ویژگی های ژنتیکی ویروس های یادشده نیز مشابه با سایر موجودات زنده شناسایی شده نیست و باید در خصوص آنها تحقیقات مفصلی صورت بگیرد.

پژوهشگران دانشگاه اوهایو می گویند بین سال های 2009 تا 2013 تنها تعداد اندکی ویروس در آب های اقیانوس ها شناسایی شده بودند، اما فناوری های جدید کشف تعداد بیشتری از آنها را ممکن نموده است.

به گفته این محققان نحوه جذب دی اکسید کربن توسط این ویروس ها در آب اهمیت زیادی دارد. از سوی دیگر باید توجه داشت که نیمی از اکسیژن مصرفی انسان ها حاصل فعالیت ریزموجودات دریایی است و لذا مطالعه عملکرد و تنوع آنها اهمیت زیادی دارد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 تیر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 186

به "کشف 200 هزار ویروس در عمق اقیانوس ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف 200 هزار ویروس در عمق اقیانوس ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید