کاندیداهای کمیسیون اروپا؛ 13 زن، 14 مرد

به گزارش ایستگاه بازی، کمیسیون اروپا نقش کابینه یا قوه مجریه اتحادیه را ایفا می کند و هر یک از کشورهای عضو، نماینده ای در آن دارند. لیست پیشنهادی خانم فون در لاین، رئیس آینده این کمیسیون، نسبت متوازنی از زنان و مردان را ارائه داده است.

کاندیداهای کمیسیون اروپا؛ 13 زن، 14 مرد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

خانم اورزولا فون در لاین، رئیس آینده کمیسیون اروپا، نامزدهای عضویت در این نهاد را معرفی کرد. در فهرستی که روز دوشنبه 9 سپتامبر منتشر شد، نام 14 مرد و13 زن به چشم می خورد. به این ترتیب و برای نخستین مرتبه، تقریبا نیمی از کاندیداها زن هستند.

فون در لاین پیش تر وعده برابری جنسیتی در انتخاب اعضای کمیسیون را داده بود. چنانچه مجلس اروپا به کاندیداهای معرفی شده رای دهد، میزان حضور زنان در کمیسیون یک رکورد خواهد بود.

در حال حاضر این کمیسیون از 9زن و 19مرد تشکیل شده و سهم زنان در آن 32درصد است.

ریاست خانم فون در لاین بر کمیسیون اروپا از اول نوامبر 2019 رسمیت می یابد. هر یک از اعضای اتحادیه اروپا در این کمیسیون یک عضو دارد ولی چون قرار است بریتانیا 31 اکتبر از اتحادیه خارج شود، هیچ کاندیدایی برای این کشور معرفی نشده است.

فهرست ارائه شده مخالفانی نیز دارد. بیش از همه انتظار می رود علیه کاندیداهای مورد نظر از مجارستان، لهستان و رومانی مقاومت صورت گیرد. یکی از این کاندیداها، وزیر دادگستری سابق مجارستان است که حمایت اش از یک لایحه اصلاح قوانین مناقشه برانگیز شد. کاندیدای لهستان در اداره اروپایی ضد فساد (OLAF) پرونده دارد و نامزد مورد نظر لهستان با اتهامات مالی روبروست.

خانم فون در لاین می خواهد روز سه شنبه 10 سپتامبر، وظایف کاندیداهای معرفی شده را تشریح کند. جلسه رای اعتماد مجلس اروپا به این افراد نیز آخر همین ماه برگزار می شود.

کمیسیون اروپا در عمل نقش دولت و قوه مجریه اتحادیه را ایفا می کند. این کمیسیون لوایح قانونی را پیشنهاد می دهد و بر رعایت قوانین موجود نظارت می کند.

فون در لاین که پیش تر وزیر دفاع آلمان بوده، اولین زنی است که در تاریخ اتحادیه به مقام ریاست کمیسیون اروپا می رسد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 339

به "کاندیداهای کمیسیون اروپا؛ 13 زن، 14 مرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاندیداهای کمیسیون اروپا؛ 13 زن، 14 مرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید