چین با فروش تیک تاک در آمریکا مخالفت مرد

به گزارش ایستگاه بازی، خبرنگاران- پکن با فروش اجباری دارایی آمریکایی تیک تاک از سوی شرکت بایت دنس مخالف بوده و ترجیح می دهد به جای فروش، شاهد بسته شدن این اپلیکیشن ویدیویی در آمریکا باشد.

چین با فروش تیک تاک در آمریکا مخالفت مرد

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، از زمان تهدید ماه گذشته دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا برای تعطیلی اپلیکیشن ویدیویی در صورت عدم واگذاری آن به یک شرکت آمریکایی، شرکت بایت دنس سرگرم مذاکره برای فروش کسب و کار آمریکایی تیک تاک به خریدارانی شامل مایکروسافت و اوراکل است.

ترامپ برای نهایی کردن توافق فروش تا اواسط سپتامبر به بایت دنس مهلت داده است.

با این حال منابع مطلع به رویترز گفتند، مقامات چینی معتقدند فروش اجباری تیک تاک، بایت دنس و چین را در مواجهه با فشارهای واشنگتن ضعیف نشان می دهد.

بایت دنس در بیانیه ای به رویترز اظهار داشت دولت چین هرگز به این شرکت پیشنهاد ننموده که تیک تاک را در آمریکا یا بازارهای دیگر تعطیل کند.

دو منبع مطلع دیگر اظهار کردند که چین تمایل دارد از بازنگری در فهرست صادرات فناوری که در 28 اوت انجام داد، استفاده کند تا هر گونه توافق احتمالی میان بایت دنس و خریدار آمریکایی تیک تاک را به تاخیر بیاندازد.

ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین روز آدینه در مورد ترامپ و تیک تاک گفت: آمریکا از مفهوم امنیت ملی سوءاستفاده نموده و از این کشور خواست فشار بر شرکتهای خارجی را متوقف کند.

بر اساس گزارش رویترز، خریداران احتمالی تیک تاک سرگرم مذاکره درباره چهار شیوه برای خرید این اپلیکیشن از بایت دنس هستند.

بایت دنس با فروش تیک تاک بدون الگوریتمهای کلیدی می تواند داراییهای تیک تاک در آمریکا را بدون کسب موافقت وزارت بازرگانی چین به فروش رساند.

بایت دنس و ژانگ ییمینگ، موسسه این شرکت در درگیری میان دو ابرقدرت دنیا گیر افتاده اند.

ترامپ ماه گذشته دو فرمان اجرایی صادر کرد که بایت دنس را ملزم کرد داراییهای تیک تاک در آمریکا را به فروش رساند در غیر این صورت با ممنوعیت در آمریکا روبرو می گردد.

مقامات آمریکایی از امنیت و حریم خصوصی این اپلیکیشن محبوب انتقاد نموده و مدعی هستند اطلاعات کاربران آمریکایی ممکن است در اختیار دولت چین قرار گیرد. در مقابل، تیک تاک اعلام نموده که درخواست برای اشتراک اطلاعات کاربران با مقامات چینی را نخواهد پذیرفت.

پکن با دستور ترامپ به شدت مخالف است و بر همین اساس، 28 اوت در فهرست صادرات فناوری خود تغییراتی داد که شرکت های چینی را ملزم می نماید پیش از صادرات فناوری خود موافقت دولت چین را کسب نمایند. کارشناسان می گویند الگوریتم تیک تاک هم تحت چنین فهرستی قرار می گیرد.

رگولاتورهای چینی هفته گذشته اظهار داشتند شرکت های خاصی را هدف نگرفته اند اما حق خود برای اعمال نظراتشان را مورد تاکید قرار دادند.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1160

به "چین با فروش تیک تاک در آمریکا مخالفت مرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین با فروش تیک تاک در آمریکا مخالفت مرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید