چگونه با وسایل داخل خانه شمع بسازیم

به گزارش ایستگاه بازی، شمع ها در کنار زیبایی و جلوه ای که به محیط می دهند، بسیار آرامش بخش هستند و می توانند انرژی های منفی را از خانه دور نمایند. این روزها زمان خوبی برای خرید نیست و ما این فرصت را داریم تا با استفاده از وسایل و امکانات محدود در خانه، دست به خلاقیت و ساخت بزنیم. در اینجا این فرصت برای شما به فراهم شده تا با چند وسیله ساده یا حتی دور انداختنی، شمع های زیبایی برای سرویس بهداشتی، روی میز آرایش یا هرجای دیگری که دوست داشته باشید درست کنید.

چگونه با وسایل داخل خانه شمع بسازیم

جهت دریافت خدمات پتینه کاری سقف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

وسایلی که نیاز داریم

برای این کار نیاز به ظرفی به عنوان قالب دارید، این ظرف می تواند هر چیزی که فکرش را می کنید باشد؛ قالب های سلیکونی کوچک با شکل های متنوع، شیشه مربا، شکلات صبحانه، ظروف پلاستیکی یا یکبار مصرف های دور ریختنی. اگر می خواهید از شمع های موجود در خانه بهره ببرید ضروری است ابتدا شمع ها را بشکنید و نخ فیقیله آن را بیرون بیاورید و در جایی نگهدارید چون برای ساخت شمع جدید به آن نیاز پیدا می کنید.

شمع را ذوب کنیم

از یک ظرف برای آب کردن شمع ها بهره ببرید. شمع ها به طریقه روش بن ماری باید ذوب شوند. اگر این روش را نمی شناسید باید بگویم که ضروری است یک ظرف بزرگتر از ظرف ذوب شمع روی حرارت قرار دهید و داخل آن آب بریزید تا به جوش بیاید. حالا ظرف شمع را داخل آب جوش بگذارید تا شمع به آرامی ذوب گردد.

به شمع رنگ بدهیم

چون قرار است از شمع های قدیمی داخل خانه استفاده کنیم، اگر شمع سفید است می توانید با ریختن تکه های مداد شمعی هنگام ذوب شدن شمع، رنگ دل خواه را به آن بدهید. اما اگر شمع رنگی باشد پیشنهاد می دهم تغییر رنگ ندهید یا از مداد شمعی با همان رنگ بهره ببرید.

شمع را در قالب بریزیم

زمان ریختن شمع در قالب است. یک سر نخ فیتیله را با چسب شیشه ای با حرارتی در کف قالب، مرکز آن بچسبانید و سر دیگر آن را دور مداد یا سیخ چوبی یا چیزی شبیه به این بچسبانید و روی در قالب قرار دهید. طوری که فیتیله صاف در مرکز قالب قرار بگیرد. حالا شمع مذاب را در قالب بریزید و بدون آنکه آن را تکان دهید، اجازه دهید تا خنک گردد. هرگز ار یخچال یا فریزر برای خنک شدن استفاده نکنید چرا که شمع ترک بر می دارد.

اگر می خواهید شمع را بعد از خشک شدن از قالب بیرون بیاورید باید حتما قالب را پیش از ریختن شمع با روغن چرب کنید.

شمع رنگین کمانی بسازیم

به دو طریق می توانید شمع رنگین کمانی بسازید. اگر چند شمع با رنگ های مختلف دارید، آنها را جداگانه ذوب کنید. به ترتیبی که دلتان می خواهد در قالب بریزید. فقط به خاطر داشته باشید که باید شمع ریخته شده در قال کاملا خشک شده باشد تا شمع بدی را به آن اضافه کنید. همین کار را می توانید با رنگی کردن شمع ها به یاری مداد شمعی انجام دهید.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1334

به "چگونه با وسایل داخل خانه شمع بسازیم" امتیاز دهید

1 کاربر به "چگونه با وسایل داخل خانه شمع بسازیم" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه با وسایل داخل خانه شمع بسازیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید