چطور یک موسسه زبان خوب پیدا کنیم؟

به گزارش ایستگاه بازی، امروزه یادگیری زبان دوم، یکی از ضروریات زندگی به شمار می رود، از این رو هیچ گاه نمی توان آن را پشت گوش انداخت و افراد زیادی در پی بهترین روش های یادگیری آن هستند.

چطور یک موسسه زبان خوب پیدا کنیم؟

به گزارش خبرنگاران، کسانی که در پی آموزشگاه زبان هستند، ابتدا باید جواب این سوال را پیدا کنند که یک آموزشگاه زبان معتبر ، چه مشخصه هایی دارد؟ چراکه در حال حاضر و با توجه به نیازهای افراد برای یادگیری زبان دوم، انواع دوره آموزش زبان و حتی دوره مکالمه به صورت مجزا به وجود آمده اند.

در ادامه این مطلب، نکات انتخاب موسسه زبان به صورت خلاصه بیان می شوند؛

1. یادگیری خوب؛ نتیجه محیط مناسب

حتی اگر کسی در پی کلاس زبان آنلاین باشد، باز هم محیط آموزشگاه و کلاس اهمیت دارد. این محیط باید با آرامش و به دور از تنش باشد. برای مثال در بیشتر آموزشگاه ها، هیاهوی زیادی وجود دارد که مدام حواس زبان آموزان را از یادگیری پرت می کند، یا بی دقتی ها در آموزش آنلاین زبان و همچنین قطع شدن اینترنت و … می تواند باعث افزایش استرس زبان آموز شود و فرایند آموزش زبان مختل شود. اما به روز بودن آموزشگاه زبان و آشنایی پرسنل آن با تکنولوژی روز، امکان این اتفاقات را به حداقل می رساند.

2. استادان؛ معیار اصلی اعتبار آموزشگاه

آموزش هر زبانی به خصوص آموزش زبان انگلیسی به تخصص نیاز دارد. در واقع، برخلاف باور عمومی اینکه زبان انگلیسی، زبان مادرزادی فردی باشد، باعث نمی شود او استاد زبان خوبی هم باشد.

بلکه مقدار بار علمی و تخصص استاد را باید در شاگردهای پیشین او جستجو کرد. همچنین در برخی آموزشگاه ها، از زبان آموزان نظرسنجی های دوره ای انجام می شود که هنگام ثبت نام با مراجعه به نتایج آن نظرسنجی ها می توان مقدار رضایت از استاد را دید.

3. اعتباربخشی به زبان آموزان

این موضوع، به تکنیک یادگیری با استفاده از تجربه یادگیری نیز شناخته می شود.

یک محیط آموزشی مناسب، محیطی است که امکان تجربه و آزمون و خطا را در اختیار آموزندگان قرار می دهد و او را به میدان یادگیری می فرستد. روش های مکالمه زبان انگلیسی از این نوع یادگیری در آموزشگاه های زبان هستند که اجازه می دهند زبان آموزان آنقدر مکالمه کنند تا با اصلاح کردن اشتباهاتشان، به یادگیری برسند و به زبان مورد نظر، تسلط پیدا کنند.

4. غول مرحله آخر؛ ارزشیابی

آخرین نکته مهم این است که امتحانات و آزمون های پایانی دوره های آموزش زبان نباید استرس زا باشند. بلکه پروژه های هیجان انگیز در طول دوره بسیار لذت بخش تر از یک آزمون پایانی خشک و خالی و نمره محور خواهد بود.

آزمون ها باید از نوع دستاورد باشند؛ یعنی به طور مثال فرد بتواند با موفقیت پروژه ای که با رغبت و علاقه خود انتخاب کرده، را ارائه دهد. بدیهی است دانشجو خاطره چنین پروژه هایی را هیچگاه از یاد نخواهد برد.

اکنون، پس از دانستن ویژگی های یک آموزشگاه زبان معتبر ، در ادامه این مطلب، چند مورد از بهترین مجموعه های آموزش زبان معرفی خواهند شد؛

آموزشگاه زبان اسپیکان

از دلایلی که موجب شد آموزشگاه زبان اسپیکان در ابتدای این لیست به عنوان یکی از بهترین و معتبهترین مراکز آموزش زبان در ایران معرفی شود، داشتن بیش از ده سال سابقه درخشان با شعب متعدد در تهران و بهره گیری از تیمی متشکل از اعضای هیئت علمی دانشگاه و برجسته ترین اساتید تهران است.

این موسسه با برگزاری دوره های کوتاه مدت زبانهای انگلیسی، آیلتس، آلمانی، فرانسه و ترکی استانبولی به صورت حضوری و آنلاین برای تمامی سنین با بالاترین مقدار رضایتمندی مورد استقبال زبان آموزان از سرتاسر ایران و دنیا قرار گرفته و توانسته است در تمامی سایت ها و منابع خبری معتبر در رتبه اول موسسات زبان کشور قرار بگیرد.

وبسایت موسسه اسپیکان: https://speakonedu.com

سخن برتر

موسسه زبان سخن برتر، سابقه بیش از 20 سال در برگزاری کلاس ها و دوره های آموزش زبان انگلیسی، آلمانی، ترکی استانبولی، فرانسه، عربی و دیگر زبان های زنده دنیا تجربه زیادی در آموزش زبان دارد. در حال حاضر تمرکز این مجموعه بر آموزش آنلاین زبان است.

آموزشگاه ایران کمبریج

آموزشگاه زبان ایران کمبریج، یکی از بهترین آموزشگاه های زبان در ایران است که به برگزاری دوره های مختلف زبان های خارجی به صورت دوره های حضوری و آنلاین اقدام کرده است.

برگزاری دوره های مکالمه ، آیتلس ، تافل ، pte و … همچنین تدریس بیش از 12 زبان زنده دنیا اعم از : انگلیسی، عربی، فرانسه، آلمانی، ترکی استانبولی، روسی، چینی، ایتالیایی، ژاپنی و.. با استفاده از اساتید برجسته و native در این موسسه صورت می گیرد. آدرس وب سایت آموزشگاه : https://www.ircambridge.com

تهران زبان

آموزشگاه زبان تهران زبان یکی از بهترین آموزشگاه های زبان تهران است که 32 زبان زنده دنیا را در قالب دوره های مختلف آموزش می دهد. این دوره ها شامل کلاس مکالمه زبان ، دوره فشرده آموزش زبان، آموزش زبان برای سفر و کلاس آموزش انگلیسی تجاری است.

منبع: همگردی
انتشار: 10 بهمن 1400 بروزرسانی: 10 بهمن 1400 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1887

به "چطور یک موسسه زبان خوب پیدا کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور یک موسسه زبان خوب پیدا کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید