چرا دسترسی به گوگل در 3 کشور قطع شد؟ ، اطلاعات ضد و نقیض از حمله مخرب سایبری

به گزارش ایستگاه بازی، دسترسی به گوگل در روسیه، چین و نیجریه روز گذشته برای ساعاتی قطع شد. بر اساس گزارشها این اتفاق به واسطه سرقت و نفوذ ترافیکی به وسیله ISP در کشورهای مذکور رخ داد.

چرا دسترسی به گوگل در 3 کشور قطع شد؟ ، اطلاعات ضد و نقیض از حمله مخرب سایبری

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، گوگل مدت کوتاهی در روسیه، چین و نیجریه از دسترس خارج شد. برخی از فعالان حوزه اینترنت مدعتی شده اند که این حرکت گوگل اتفاقی نبوده و دقیقا در کشورهایی اتفاق افتاده که سابقه ای طولانی در حوزه نظارت بر اینترنت دارند.

به نظر می رسد برنامه های کاربردی مانند جیمیل و گوگل درایو تحت تاثیر این اتفاق قرار نگرفته اند، اما برخی گزارش ها حکایت از آن دارند که برخی از کاربران یوتیوب نیز درجاتی از مشکل را تجربه نموده اند.

گوگل بیان کرد که این مسئله حل شده است و گفته است که تحقیقات داخلی انجام خواهد داد.یک سخنگوی این شرکت در بیانیه ای به وسیله ایمیل گفت: ما مطلع هستیم که بخشی از ترافیک اینترنت ما توسط مسیر نادرست آدرس آی پی تحت تاثیر قرار گرفته است و دسترسی به بعضی سرویس های گوگل نیز قطع شده است. علت اصلی این مسئله خارج از گوگل بود و هیچ مسئله ای در خدمات گوگل وجود نداشت.

با این وجود به نظر می رسد گوگل هنوز به طور کامل اعتقاد ندارد که این شرکت تحت یک حمله مخرب قرار داشته باشد. فیسبوک نیز روز دوشنبه از قطعی 40 دقیقه ای رنج می برد، اما این شبکه اجتماعی نیز اتفاق مذکور را به عنوان یک آزمون روتیندر نظر گرفت.

برخی از کارشناسان حوزه فناوری هشدار داده اند که این اتفاقات کاملا عمدی و با برنامه ریزی قبلی صورت گرفته اند. باید دید واکنش های بعدی به این موضوع چگونه است.

منبع: انتخاب
انتشار: 13 فروردین 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 95

به "چرا دسترسی به گوگل در 3 کشور قطع شد؟ ، اطلاعات ضد و نقیض از حمله مخرب سایبری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا دسترسی به گوگل در 3 کشور قطع شد؟ ، اطلاعات ضد و نقیض از حمله مخرب سایبری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید