پکن: از حل مشکل میانمار استقبال می کنیم

به گزارش ایستگاه بازی، وزارت خارجه چین از اجماع سران اجلاس آسه آن و کوشش برای حل مشکل میانمار استقبال کرد.

پکن: از حل مشکل میانمار استقبال می کنیم

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سخنگوی وزارت خارجه چین دوشنبه بعد از ظهر به وقت تهران در مورد تحولات منطقه و دنیا از جمله تنش در میانمار به اظهار نظر پرداخت.

سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست خبری با خبرنگاران با استقبال از برگزاری نشست سران آ سه آن گفت، پکن از اجماع مهم اجلاس ویژه سران آسه آن که با موفقیت تشکیل شد،است استقبال می نماید. این یک شروع خوب در کوشش برای ترویج کاهش زودهنگام درمیانماراست.

بر اساس این گزارش، رهبران کشورهای عضو اتحادیه جنوب شرق آسیا (آسه آن) روز شنبه درخصوص راهکاری پنج بندی برای انتها یافتن بحران ناشی از کودتا در میانمار به توافق رسیدند.این راهکار پنج بندی، شروع گفت وگوها میان طرفین درگیر و انتها یافتن خشونت در میانمار را شامل می گردد.

ارتش میانمار اول فوریه به بهانه تقلب در انتخابات در این کشور، آنگ سان سوچی و دیگر مقام های ارشد دولت را بازداشت کرد و خود قدرت را در اختیار گرفت. از زمان وقوع کودتای ارتش، مردم میانمار در شهرهای مختلف دست به اعتراض زده و خواهان آزادی مقام های دولت سابق این کشور و کنار رفتن نظامیان هستند.

حزب اتحادیه ملی دموکراسی به رهبری سوچی در 23 آبان ماه با کسب 83 درصد از آراء در انتخابات پارلمانی پیروز شده بود. این در حالی است که گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر در میانمار، نظامیانِ کودتاچی در این کشور را به ارتکاب جنایت علیه بشریت متهم نموده است. سخنگوی سازمان ملل نیز اخیرا گفت که در جریان کودتای نظامی در میانمار تا کنون 568 نفر ار مردم این کشور کشته شده اند.

پیش از این، دولت آمریکا به همراه متحدانش بعضی مقام های ارشد نظامی و امنیتی میانمار را به دلیل سرکوب معترضان تحریم کرد.

سخنگوی کرملین نیز دوشنبه گفت که برای برطرف ناآرامی در میانمار یک راهکار داخلی ضروری است. دیمیتری پسکوفسخنگویکرملین به خبرنگاران گفت، روسیه اقداماتی را که منجر به تلفات غیرنظامیان می گردد، به شدت محکوم می نماید.

وی گفت:ما بسیار نگران هستیم و اتفاقات میانمار را با دقت زیادی مشاهده می کنیم. روسیه روابط طولانی مدت با میانمار دارد که ما برای آن ارزش قائل هستیم و هوادار این هستیم که میانمار مسائل داخلی خود را حل نماید.

سخنگوی کرملین همچنین کشته شدن غیرنظامیان در حوادث میانمار را به شدت محکوم کرد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1558

به "پکن: از حل مشکل میانمار استقبال می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن: از حل مشکل میانمار استقبال می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید