پاکستان: برای برداشته شدن تحریم های ایران تلاش خواهیم کرد

به گزارش ایستگاه بازی، وزارت خارجه پاکستان خاطرنشان کرد: به عنوان یک همسایه از مشکلاتی که تحریم ها برای ایران ایجاد می کند آگاه هستیم و برای برداشته شدن آن تلاش خواهیم کرد.

پاکستان: برای برداشته شدن تحریم های ایران تلاش خواهیم کرد

به گزارش گروه بین الملل ایستگاه بازی به نقل از داون نیوز، عایشه فاروقی سخنگوی وزارت خارجه پاکستان اظهار داشت: از زمان شروع بحران تلاش ما برای متقاعد کردن سران آمریکایی جهت لغو تحریم های ظالمانه علیه ایران شدت گرفته است.

وی شرح داد: عمران خان نخست وزیر پاکستان به صورت ویژه در این خصوص با مسئولین آمریکایی صحبت کرد و حتی بحث به کنگره این کشور نیز کشیده شد.

فاروقی گفت: بحران کرونا یک چالش جدی است و نباید در این شرایط با تحریم های ظالمانه به این مسئله که جان انسان ها را تهدید می کند دامن زد.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان به بازگشت زوار نیز اشاره کرده گفت: همزمان با شروع کرونا و بسته شدن مرز ها حدود 7 هزار زائر پاکستانی در ایران بودند که با همکاری دولت های اسلام آباد و تهران بیشتر آن ها به خاک پاکستان برگشتند.

وی اضافه کرد: هنوز هم حدود 300 زائر پاکستانی در ایران هستند و منتظر موافقت دولت با ارسال هواپیما هستند تا به صورت هوایی برگردند.

فاروقی راجع به همکاری دولت های ایران و پاکستان گفت: ما تلاش های تهران برای خدمت رسانی به زائرین را قابل ستایش می دانیم.

این مقام ارشد وزارت خارجه اضافه کرد: ایران برای ما کشوری دوست و همسایه است و این طبیعی بود که در بحران کرونا نیز دو کشور همکاری های خود را تقویت و تلاش کنند مسائل را به صورت مشترک از پیشِ رو بردارند.

گفتنی است درصد زیادی از زائران پاکستانی با شروع بحران کرونا و همکاری های اجرا شده پیروز شدند به صورت زمینی وارد مرز کشورشان شوند و سایر زائرین که توان سفر زمینی را ندارند منتظر بازگشت با هواپیما هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 925

به "پاکستان: برای برداشته شدن تحریم های ایران تلاش خواهیم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکستان: برای برداشته شدن تحریم های ایران تلاش خواهیم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید