(ویدئو) تولید صابون حلزونی با قلقلک دادن حلزون ها!

به گزارش ایستگاه بازی، ماده لزجی که از بدن حلزون تراوش می کند، در نگاه اول جذابیت خاصی ندارد؛ در نگاه دوم و سوم هم اصلاً چیز جذابی نیست؛ چه رسد به اینکه اینگونه کف هم بکند.

(ویدئو) تولید صابون حلزونی با قلقلک دادن حلزون ها!

به گزارش خبرنگاران، اما یک صنعتگر فرانسوی به نام دمیان دروشه، با کمک این ماده، صابونی تولید می کند که می گوید خاصیت ترمیم کننده پوست دارد. او در حیاط پشت خانه اش در شهر وانی، در شهرستان نُر فرانسه، هزاران حلرون نگه می دارد.

این جوان 28 ساله برای جمع آوری ماده لزج لازم برای تولید صابون، این حلزون ها را یکی یکی و با مهارت و دقت قلقلک می دهد تا ماده مورد نظر تراوش کند. دروشه حدود 60 هزار حلزون دارد. هر حلزون حدود 2 گرم ماده لزج تولید می کند؛ بنابراین او برای به دست آوردن 80 گرم از این مایع غلیظ، باید 40 حلزون را قلقلک دهد. این مقدار مایع حلزون، برای تولید 15 قالب صابون 100 گرمی کافی است.

دروشه می گوید اسلایم یا ماده لزج حلزون، دارای پروتئین های کلاژن و الاستین است که خواص ضدپیری دارد و باعث ترمیم پوست می شود.

حلزون ها از این ماده برای ترمیم پوست خودشان هم استفاده می کنند.

از خاصیت درمانگر حلزون و ماده لزجی که تولید می کند، در بعضی سالن های زیبایی در شرق آسیا هم استفاده می شود؛ با این تفاوت که آن ها خود حلزون را بر روی پوست صورت مشتری می گذارند.

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

منبع: فرارو
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1591

به "(ویدئو) تولید صابون حلزونی با قلقلک دادن حلزون ها!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(ویدئو) تولید صابون حلزونی با قلقلک دادن حلزون ها!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید