وزیر فرهنگ: موظف هستیم زمینه سعادت مردم را فراهم کنیم

به گزارش ایستگاه بازی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نظام مالیاتی باید عادلانه و بدون تبعیض باشد؛ مالیات حقی عمومی است که باید پرداخت گردد. مالیات سلبریتی ها باید در قانون مالیات های مستقیم اصلاح گردد، نه در لایحه بودجه مورد بحث قرار گیرد.

وزیر فرهنگ: موظف هستیم زمینه سعادت مردم را فراهم کنیم

به گزارش فارس، برنامه تلویزیونی دنیا آرا شب گذشته با موضوع آنالیز کارنامه یکساله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، میزبان محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ابتدای گفتگوی خود ضمن اشاره به اینکه انبوهی از مجوز های بی وجه، میراث دولت دوازدهم برای وزارت ارشاد سیزدهم است، گفت: دولت قبل اعتقاد به نظارت های پسینی و حداقلی در حوزه کتاب و فیلم و در مجموعه هنر داشت و می گفت نباید در حوزه فرهنگ دخالت کنیم؛ رئیس دولت می گفت نباید مردم را به زور به بهشت ببریم در حالیکه در نظام اسلامی موظف هستیم زمینه سعادت مردم را فراهم کنیم. در حوزه مجوز های آثار نمایشی و کتاب، کاری نموده بودند که در دولت سیزدهم، با انبوهی از مجوز هایی روبرو بودیم که کار را سخت نموده بود؛ مثلا مجوز اکران یک فیلم سینمایی را داده بودند و نوشته بودند اصلاحات انجام گردد.

اسماعیلی در خصوص اکران داخلی فیلم هایی بدون مجوز در جشنواره های اکران شده اند اعلام کرد: اینکه فیلمی بدون اکران داخلی به جشنواره خارجی برود، خلاف قانون است و در مقابله با عوامل این کار تعارف نداریم. قانون می گوید هیچ فیلمی بدون اکران در داخل، اجازه حضور در جشنواره های خارجی را ندارد، هجمه وسیعی علیه این حرف به راه انداختند، ولی جلوی آن ایستادیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه نمود: قطعا مطابق قانون عمل می کنیم و در خصوص فیلم مد نظر هم کارهایش در حال اجرا است؛ اگر قرار است طبق قانون جلوی کار کسی گرفته گردد این کار را می کنیم و در مقابل عده ای که صدای بلندی دارند و می خواهند با هجمه رسانه ای، وزارت ارشاد را منفعل نمایند می ایستیم.

وی در پاسخ به پرسش مجری دنیا آرا در خصوص اینکه قرار است مالیات سلبریتی هایی که برخی هایشان علقه ای هم به نظام و کشور ندارند و دو تابعیتی به شمار می فرایند به کجا برسد، گفت: نظام مالیاتی باید عادلانه و بدون تبعیض باشد؛ مالیات حقی عمومی است که باید پرداخت گردد. مالیات سلبریتی ها باید در قانون مالیات های مستقیم اصلاح گردد، نه در لایحه بودجه مورد بحث قرار بگیرد.

منبع: فرارو
انتشار: 31 مرداد 1401 بروزرسانی: 31 مرداد 1401 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 2070

به "وزیر فرهنگ: موظف هستیم زمینه سعادت مردم را فراهم کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر فرهنگ: موظف هستیم زمینه سعادت مردم را فراهم کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید