ورود سرمایه گذار برای ایجاد زیر ساخت های گردشگری در چشمه معدنی تلخاب سرخه

به گزارش ایستگاه بازی، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان، مهدی جمال روز سه شنبه 27 خرداد ماه با اعلام این خبر اضافه نمود: در حال حاضر سرمایه گذار بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این منطقه اعلام آمادگی نموده و موافقت اصولی ایجاد مرکز گردشگری سلامت تلخاب نیز صادر شده است.

ورود سرمایه گذار برای ایجاد زیر ساخت های گردشگری در چشمه معدنی تلخاب سرخه

او با تأکید بر اینکه برای بهره برداری از این چشمه معدنی احتیاج به ورود سرمایه گذار است، ابراز امیدواری کرد که با ورود بخش خصوصی اقدامات مطلوبی در بخش گردشگری این منطقه انجام گردد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سمنان با اشاره به اینکه نخستین اقدام اداره سرخه، ثبت این اثر در سال 1397 به شماره 498 به عنوان یک میراث طبیعی در فهرست آثار ملی بود، گفت: طبق آنالیز های شورای ثبت، قدمت این چشمه مربوط به دوره کواترنری یا ترشیاری است.

او در ادامه بیان کرد: بر اساس ضوابط، حریم این میراث کهن طبیعی به شعاع 5.2 کیلومتر از هر جهت معین شده، بر اساس آن همه مجموعه ها ملزم شدند تا هیچ گونه عملیات، برداشت و تغییراتی در حریم چشمه انجام ندهند.

جمال گفت: دستگاه های اجرایی باید در راستای وظایف سازمانی خود در ایجاد زیرساخت ها و حفظ و نگهداری این اثر و رعایت حریم ها و صادر نکردن مجوز برداشت از این اثر، در حفظ این اکوسیستم بی نظیر اداره کل استان را یاری نمایند.

او اضافه نمود: چشمه های معدنی تلخاب سرخه فرصت و ظرفیتی مناسب برای توسعه و رونق مالی منطقه است و باید با اطلاع رسانی مناسب و یاری مسئولان زمینه حضور سرمایه گذاران را در این منطقه فراهم کنیم.

چشمه آب معدنی تلخاب سرخه خاصیت های درمانی فراوان دارد. به همین منظور، سالانه گردشگران زیادی برای بهره مندی از مزایا و خواص درمانی آب چشمه های تلخاب به این منطقه مراجعه می نمایند.

منبع: گردشبان
انتشار: 24 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1013

به "ورود سرمایه گذار برای ایجاد زیر ساخت های گردشگری در چشمه معدنی تلخاب سرخه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود سرمایه گذار برای ایجاد زیر ساخت های گردشگری در چشمه معدنی تلخاب سرخه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید