واشنگتن پست: ترامپ سیاست خارجی آمریکا را گروگان کمپین انتخاباتش کرده است

به گزارش ایستگاه بازی، یک روزنامه آمریکایی در گزارشی به اخاذی دولت رئیس جمهور آمریکا از کشورهای خارجی در راستای کار و زار انتخاباتی و منافع شخصی خود پرداخت.

واشنگتن پست: ترامپ سیاست خارجی آمریکا را گروگان کمپین انتخاباتش کرده است

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در گزارشی به سیاست خارجی دولت ترامپ و استفاده از آن در راستای کمپین رقابت های انتخاباتی خود اشاره کرد.

در این گزارش آمده است: آیا سوء استفاده آشکار از قدرت که در جلوی دوربین های تلویزیون انجام می شود در مقایسه با تماس تلفنی محرمانه، مجازاتی کمتر از استیضاح به همراه خواهد داشت؟

ترامپ روز پنجشنبه بار دیگر اقدام جنجال برانگیز دیگری این بار در بخش جنوبی کاخ سفید انجام داد. تنها چند روز پس از آنکه ترامپ هرگونه اعمال فشار بر اوکراین برای تحقیقات درباره جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا را رد کرد وی در اقدامی دیگر چین را برای انجام اقدامی مشابه تحت فشار قرار داد. وی با تهدید پکن گفت: اگر آنها آن چیزی که ما می خواهیم انجام ندهند ما قدرت بسیار زیادی داریم.

دولت های خارجی در حال حاضر درس آشفته ای را فرا گرفته اند:اگر شما دموکرات ها را هدف قرار دهید یا پولی در جیب دونالد ترامپ قرار دهید، ممکن است مزایای دیپلماتیکی از دولت آمریکا بدست بیاورید.

ترامپ در تماس 25 جولای با رئیس جمهور اوکراین به وی پیشنهادی داد که دیدگاه وحشتناک شیوه هایی را نشان می دهد که ترامپ به شدت سیاست خارجی آمریکا را توسط آن شکل می دهد.

وی در تماسی تلفنی، در پاسخ به درخواست همتای اوکراینی خود برای کمک نظامی گفت من می خواهم به نفع ما کاری انجام دهید.

این کلمات آن چیزی را که مدت ها مورد تردید بود را مورد تاکید قرار داد و اینکه رئیس جمهور روابط دیپلماتیک آمریکا را شرطی کرده است. سیاست خارجی آمریکا در راستای کار و زار انتخابات مجدد ترامپ برای سال 2020 قرار گرفته است. این موضوع کاملا سیاسی کردن دیپلماسی آمریکا به شمار می آید. برای امتیاز گیری درباره موضوعات مرتبط با سیاست خارجی آمریکا، نیازی نیست تا به آمریکا کمک کنید بلکه باید به ترامپ کمک شود.

ترامپ در تماس تلفنی با ولودومیر زلونسکی رئیس جمهور اوکراین از وی می خواهد تا درباره نقش بایدن در یکی از شرکت های اوکراینی تحقیق کند.

از سوی دیگر در میان صدها هتلی که در شهر نیویورک برای حضور سران کشورهای خارجی و هیئت های دیپلماتیک وحود دارد وی به صورت معجزه آسایی یکی از هتل هایی را انتخاب کرد که به صورت مستقیم جیب ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را پر می کند.

اما نتیجه ای که از این تماس تلفنی حاصل شد فراتر از واشنگتن و کی یف بود. از ابوظبی تا زاگرب این پیام که بهترین راه برای دریافت هر آنچه که از آمریکا می خواهید، دریافت شد.

به همین دلیل است که این رسوایی فزاینده تنها درباره فشار ترامپ بر اوکراین، استرالیا، انگلیس یا ایتالیا نیست. دولت های خارجی همواره به دنبال راه هایی هستند که بتوانند منافعی را در ارتباط با آمریکا بدست بیاورند.

اما در گذشته آنها نمی توانستد با تحقیق و بررسی کردن درباره میت رامنی یا جان مک کین به جرج دبیلو بوش یا باراک اوباما رؤسای جمهور سابق آمریکا رشوه دهند و در ازای آن، رئیس جمهور آمریکا به آنها امتیازاتی بدهد.

دولت های خارجی درک کرده بودند که اساس و پایه سیاست خارجی آمریکا درباره پیشبرد منافع ملی و نه منافع اقتصادی یا سیاسی رئیس جمهور بود.

جمهوری خواهان و دموکرات ها ممکن است درباره سیاست خارجی اختلافاتی داشته باشند اما آنها با این موضوع موافق هستند که منافع امنیت ملی آمریکا نمی تواند به عنوان ابزار چانه زنی برای انتخاب مجدد استفاده شود.

انتهای پیام/.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 439

به "واشنگتن پست: ترامپ سیاست خارجی آمریکا را گروگان کمپین انتخاباتش کرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن پست: ترامپ سیاست خارجی آمریکا را گروگان کمپین انتخاباتش کرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید