تورهای چین: هشدار روسیه و چین درباره خطر آزمایشگاه های بیولوژیکی آمریکا

به گزارش ایستگاه بازی، روسیه وچین در بیانیه ای مشترک اعلام کردند که فعالیت بیولوژیکی آمریکا و متحدانش در بیش از 200 آزمایشگاه خارج از خاک آمریکا، خطرات جدی برای امنیت روسیه و چین ایجاد می نماید.

تورهای چین: هشدار روسیه و چین درباره خطر آزمایشگاه های بیولوژیکی آمریکا

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، در بیانیه مشترکی که در نشست اولین کمیته مجمع عمومی سازمان ملل متحد درباره مسایل مربوط به منع توسعه سلاح های بیولوژیکی قرائت شد، آمده است: این بیانیه مربوط به تقویت کنوانسیون سلاح های بیولوژیکی است.

در این بیانیه که از سوی گنگ شوانگ معاون نماینده دائم چین در سازمان ملل متحد خوانده شد، تأکید شده که روسیه و چین به فعالیت های بیولوژیکی نظامی ایالات متحده و متحدانش در خارج از سرزمین خود اشاره می نمایند. بیش از 200 آزمایشگاه بیولوژیکی آمریکایی که در خارج از ایالات متحده وجود دارد که به شیوه ای مبهم و غیرشفاف فعالیت می نمایند، این سئوال را برای جامعه بین المللی ایجاد می نماید که آیا این فعالیت ها مطابق با کنوانسیون سلاح های بیولوژیکی است؟

به گزارش روسیاالیوم، در ادامه این بیانیه آمده است: روسیه و چین بر این باورند که چنین فعالیتهایی خطرات جدی برای امنیت ملی دو کشور ایجاد می نماید و به امنیت منطقه ها آنها آسیب می رساند.

روسیه و چین در خاتمه بیانیه مشترک خود از ایالات متحده و متحدانش می خواستند تا شفاف و مسئولانه عمل نموده و بر اساس آن فعالیت های بیولوژیکی نظامی خود در خارج از کشور را گزارش دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 مهر 1400 بروزرسانی: 29 مهر 1400 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1777

به "تورهای چین: هشدار روسیه و چین درباره خطر آزمایشگاه های بیولوژیکی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تورهای چین: هشدار روسیه و چین درباره خطر آزمایشگاه های بیولوژیکی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید