رازهایی که سال هاست دانشمندان را گیج نموده!

به گزارش ایستگاه بازی، خبرنگاران: ما 50 سال پیش به ماه رسیدیم و با اینکه دنیا تا به امروز پیشرفت زیادی نموده، هنوز روی زمین راز هایی هست که حتی ماهرترین دانشمندان را گیج نموده است. این رازها بقایای تمدن های گذشته هستند که تا به امروز باستان شناسان، مورخان، فیزیکدانان و شیمیدان ها را درگیر خود نموده اند. در این مطلب با بعضی از این راز ها آشنا می شوید.

رازهایی که سال هاست دانشمندان را گیج نموده!

زیر گوش مجسمه ابوالهول چیست؟

یک تخته سنگ، سوراخ زیر گوش راست مجسمه ابوالهول در مصر را مسدود نموده است. این سنگ از چه چیزی حفاظت می نماید؟ چه چیزی پشت آن پنهان شده است؟ باستان شناسان هنوز در کوششند این موضوع را بفهمند، اما یک مرد روسی ادعا می نماید این سنگ یک چیز انقلابی را پنهان نموده است. او اصرار دارد که در زندگی قبلی خود به عنوان یک سرباز در مریخ زندگی می نموده و در آن موقع از مصر بازدید نموده و در آنجا فهمیده چیزی زیر گوش ابوالهول پنهان است که باید کشف شود تا تحول بزرگی روی سیاره زمین ایجاد کند.

شاید این ماجرا تخیلی به نظر برسد، اما نمی توان انکار کرد چیزی زیر گوش راست مجسمه ابوالهول وجود دارد. علاوه بر این، یک نقاشی قرن نوزدهمی وجود دارد که نشان می دهد مردم از بالای سر مجسمه بیرون می آیند، که می تواند ورودی دوم به داخل مجسمه باشد.

یک سی دی-رام باستانی که هیچکس نمی تواند آن را رمزگشایی کند

این دیسک صفحه فستوس نام دارد و قدمت آن به تمدن مینوسی در یونان می رسد یعنی حدود 3700 سال پیش! قطر این صفحه 16 سانتیمتر است و از گِل رس ساخته شده و حاوی اطلاعاتی است که روی آن حکاکی شده است. دانشمندان توافق دارند که این دیسک باید به صورت مارپیچ خوانده شود، اما هنوز سوالات زیادی در ارتباط با زبان آن وجود دارد.

با اینکه بشر سال هاست برای درک و ردیابی آن کوشش می نماید، هنوز این دیسک ناشناخته است. اما گروهی از کارشناسان اخیرا ادعا نموده اند که کلمات مربوط به مادری و الهه روی دیسک وجود دارد و معتقدند که این شیء برای نیایش با یک الهه مینوسی حکاکی شده است. هنوز چیز های زیادی وجود دارد که درباره آن نمی دانیم.

مقبره های گوشت خوار ترکیه

این تابوت های سنگ آهکی ترکی، در شهر باستانی اسوس (Assos) در ترکیه قرار داشته و یک توانایی عجیب دارند: آن ها می توانند اجساد را آنقدر سریع مکوششی و تجزیه نمایند که تا به امروز دانشمندان زیادی را گیج نموده اند. این قبر ها 2700 سال قدمت دارند و می تواند در عرض 40 روز جسد را تجزیه نمایند، در حالی که این فرایند در سایر قبر ها 50 تا 200 سال طول می کشد.

کوکائین و تنباکو در مومیایی های مصری نشان می دهد که با آمریکا ارتباط داشته اند

وقتی مومیایی فرعون مصر، رامسس کبیر را تجزیه و تحلیل کردند، آثار تنباکو، کوکائین و حشیش را در روده های مومیایی یافتند. مدتی پس از آن، سایر مومیایی ها هم آنالیز شدند و باز هم همین نتایج به دست آمد. از آنجا که همه این گیاهان بومی قاره آمریکا هستند، هضم این کشف برای بسیاری از کارشناسان سخت است، چون همه آنچه درباره تاریخ می دانیم را زیر سوال می برد. آیا مصری ها آمریکا را کشف کردند؟ بعضی معتقدند وایکینگ ها این کار را کردند و بعضی مطمئن هستند که چینی ها اولین بار روی این قاره پا گذاشتند، اما با این کشف تردید های بیشتری مطرح می شود.

این سنگ های کروی غیرقابل شرح از کاستاریکا

این سنگ ها لاس بولاس به معنی توپ ها نام دارند و قدمت آن ها به 15 قرن پیش باز می شود. باستان شناسان موافقند که این کره ها در فرهنگ دیکیوس ساخته شده اند، تمدنی که قبل از فتح اسپانیایی منقرض شد. این کره ها از 10 تا 257 سانتیمتر قطر و بیش از 16 تن وزن دارند. این توپ ها در یک دوره هزارساله در کاستاریکا ساخته و پراکنده شده اند و اگرچه دانشمندان می دانند که چه کسانی آن ها را ساخته اند، اما هدفشان از این کار هنوز یک راز است.

نسخ خطی که قابل رمزگشایی نیستند

دست نوشته های ووینیچ (Voynich) کتابی از قرن شانزدهم است که دانشمندان معتقدند در دوره رنسانس به زبان ایتالیایی نوشته شده است. معما این است که هیچکس نمی فهمد چه چیزی در صفحات آن نوشته شده، چون به صورت رمزی نوشته شده که رمزگشایان جنگ جهانی اول و دوم هم نمی توانند آن را رمزگشایی نمایند. این نسخه خطی به نام تاجر کتاب لهستانی که در سال 1912 آن را یافت و خرید، ووینیچ نام گرفت.

سنگ های پوماپونکو (Puma Punku)

پوماپونکو در آیمارا به معنای درِ پوما است و نامی است که به یک مجموعه آمریکایی واقع در بولیوی داده شده است. این ساختار سنگی توسط مردم تایوانکو ساخته شده، تمدنی که قبل از اینکا ها بودند. نکته جالب درباره این مجموعه این است که از سنگ های برش خورده عظیم متصل به هم ساخته شده اند. اما مردم در آن موقع فناوری برش چنین سنگ های عظیمی را نداشتند. همچنین آن ها از هیچ چرخی استفاده نکردند. چون چرخ اختراعی بود که با فتح اسپانیا به آمریکای جنوبی برده شد، بنابراین چطور چنین سنگ های غول پیکری را حرکت داده اند؟

نقشه گنج باستانی که هرکسی را ثروتمند می نماید

آنچه در تصویر می بینید یک طومار مسی است که در غاری از دریای مرده پیدا شده و تصور می شود نقشه یک گنج یهودی باستانی باشد. این طومار نقشه گنجی است که مردم را به یک گنجینه مذهبی ارزشمند راهنمایی می نماید. بعضی کارشناسان اطمینان دارند که نقشه گنج معبد دوم یهودی است که در سال 70 میلادی فرو ریخت. کارشناسان توانسته اند بخش های زیادی از نقشه را رمزگشایی نمایند، اما، چون خیلی دقیق است، مثل گردش به چپ در کنار آبنما یافتن گنج غیرممکن است، چون این مکان ها یا از بین رفته اند یا زیر خاک هستند.

منبع: brightside

منبع: برترین ها
انتشار: 4 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 296

به "رازهایی که سال هاست دانشمندان را گیج نموده!" امتیاز دهید

1 کاربر به "رازهایی که سال هاست دانشمندان را گیج نموده!" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رازهایی که سال هاست دانشمندان را گیج نموده!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید