تور فرانسه: نهمین هفته اعتراضات فرانسه علیه سیاست های کرونایی دولت

به گزارش ایستگاه بازی، هزاران شهروند فرانسوی در آستانه بازگشایی مدارس، با حضور در خیابان ها به سیاست های دولت در مقابله با ویروس کرونا اعتراض کردند.

تور فرانسه: نهمین هفته اعتراضات فرانسه علیه سیاست های کرونایی دولت

با ما همراه باشید و با تور فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روز گذشته هزاران شهروند فرانسوی در شهرهای مختلف این کشور برای نهمین هفته متوالی در اعتراض به سیاست های دولت در قبال کنترل ویروس کرونا وارد خیابان ها شدند.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، شهروندان پاریسی در آستانه بازگشایی مدارس و با حضور سنگین مأموران پلیس مرکز، بار دیگر به صدور گذرنامه سلامت در فرانسه اعتراض کردند.

معترضان با در دست گرفتن پرچم فرانسه و پلاکاردهایی علیه سیاست های دولت امانوئل ماکرون در قبال واکسیناسیون علیه کرونا، فریاد آزادی، آزادی سر دادند.

هفته های گذشته هم هزاران نفر از شهروندان فرانسوی در اعتراض به صدور گذرنامه سلامت برای دریافت کنندگان واکسن کرونا تظاهرات کردند.

کسانی که واکسن کرونا و این گذرنامه را دریافت ننموده باشند از ورود به رستوران ها، بارها و رفتن به مسافرت محروم می شوند. این گواهی حاکی از این است که فرد صاحب آن، دست کم یک دوز واکسن کرونا دریافت نموده، تست کرونای او در 48 ساعت گذشته منفی بوده یا پس از ابتلا به این بیماری، بهبود یافته است.

یک روز پس از تظاهرات ماه گذشته فرانسه، امانوئل ماکرون رئیس جمهور این کشور در انتقادی تند و توهین آمیز از معترضان به قوانین کرونایی دولت، گفت تسلیم آن ها نخواهد شد. ماکرون در ادامه، معترضان را بی عقل توصیف کرد و گفت: چند ده هزار نفر عقلشان را تا حدی از دست داده اند که می توانند بگویند ما در دیکتاتوری زندگی می کنیم.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1735

به "تور فرانسه: نهمین هفته اعتراضات فرانسه علیه سیاست های کرونایی دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور فرانسه: نهمین هفته اعتراضات فرانسه علیه سیاست های کرونایی دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید